'Bus vol tegenstanders houdt varkens uit Hulst' ZEEUWS-VLAANDEREN 29 PvdA-Statenlid Ron de Kort, in woner van Vogelwaarde, is sinds begin deze eeuw betrokken bij het protest tegen intensieve vee houderijen in de voormalige ge meente Hontenisse. Hij zat des tijds nog in de Hulster gemeente raad en sloot zich als betrokken streekbewoner aan bij de SRBV. Eén varkensstal aan de Langeweg bij Ossenisse was toen al in be drijf genomen. Maar plannen voor grootschalige varkenshouderijen aan de Rum- mersdijk en de Campensedijk - beiden in de polders tussen Hengstdijk en Vogelwaarde, maar dichter bij woningen - konden met inspanning van uiterste (juri dische) krachten buiten de deur worden gehouden. De laatste paar jaar proberen initiatiefnemers voor de bouw van varkensstallen toch weer mazen in de wet te vin den om alsnog intensieve veehou derijen in het buitengebied van de gemeente Hulst te kunnen be ginnen. Het Hulster gemeentebestuur denkt goede argumenten te heb ben om de deur voorgoed in het slot te gooien. Maar de advocaat van de gemeente Hulst oordeelt dat een rechtszaal vol tegenstan ders de Staatsraad helemaal kan overtuigen, omdat massale aanwe zigheid laat zien dat de bevolking echt betrokken is bij de inrich ting van het buitengebied. Ron de Kort roept daarom alle te genstanders uit heden en verle den op mee te gaan naar de zit- Stichting hoopt dat Raad van State de deur definitief in het slot gooit voor inten sieve veehouderijen ting op dinsdag 31 maart. „Het is nu erop of eronder. Na twintig jaar is het bijna zo ver en kunnen we het boek mogelijk gaan slui ten", schrijft het sociaal-democra tische Statenlid in een oproep. De Stichting Regionale Bestrij ding Varkensinvasie vergadert vanavond over de komende rechtszitting en de busreis. De op stapplaatsen, het tijdstip van ver trek en de prijs zijn nog niet be kend. Maar dat er dinsdag 31 maart een bus uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen naar Den Haag rijdt, staat voor De Kort wel vast. Mensen die het oordeel van de Raad van State 'live' mee wil len maken, kunnen zich aanmel den bij Ron de Kort via mailadres: ron@rondekort.nl Zorgmedewerkers zelf aan het woord FNV Zorg en Welzijn wil zorgmedewerkers zelf aan het woord laten over de ge volgen van de bezuinigin gen op de thuiszorg om daar mee de politiek te confronte ren. In Zeeuws-Vlaanderen is daarvoor woensdag 25 fe bruari vanaf 19.30 uur een bijeenkomst bij het Leger des Heils aan de Dijkstraat 90 in Terneuzen. Ook niet- leden zijn welkom. Rommelmarkt in buurthuis Kameleon In buurthuis De Kameleon aan de Dokweg in Terneu zen is aanstaande zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt. Nog enkele plaatsen zijn beschikbaar voor liefhebbers die van hun spulletjes af willen. Meer info: 06-17387298. Inschrijftermijn boek Omer Gielliet langer De inschrijftermijn voor het boek Omer Gielliet in beeld is verlengd tot eind februari. Het boek dat op de 90ste ver jaardag van de pastoor-kun stenaar uit Breskens zal ver schijnen, 14 mei, bevat foto's van duizend beelden van zijn hand. Inschrijfprijs is 26 euro; normaal 29,90 euro. In schrijven kan bij drukkerij Durenkamp in Aardenburg. Tentoonstelling van De Kleurencirkel Schilderclub De Kleurencir kel exposeert tot 27 maart in de bibliotheek van Terneu zen. De werken zijn op de vorm- en kleurrijke kunst stromingen ArtNouveau en Art-Deco geïnspireerd. De Kleurencirkel telt dertig le den en komt samen in het atelier van docente Karin Ohms aan de Heilleweg net buiten Sluis. Carnavalsmarkt op Hof te Zandeplein Voor de elfde keer houdt bouwclub De Knosseljèrs za terdag carnavalsmarkt. Leut- verenigingen en bouwclubs kopen of verkopen op het terrein van landbouw- en mechanisatiebedrijfWee- maes wagens, poppen en pakken. Veel wagens rijden een dag later in Ossenisse. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 Voor de 43e keer werd de boerenbruiloft in Hulst gehouden en reden de paardenkoetsjes door de Hulster binnenstad.foto's Ronald den Dekker Op het ouderenbal in Westdorpe gingen de voetjes - de rollators bijna ook De jeugdprins en -prinses zorgen er voor dat de Uul van het Uulehat gecon- - flink van de vloer met dweilband Tandsjen Bei. troleerd opbrandt, aan het einde van zijn carnavalsrijk in 2015. door René Hoonhorst VOGELWAARDE - De Stichting Re gionale Bestrijding Varkensinvasie (SRBV) hoopt dat eind maart een bus vol tegenstanders van intensie ve veehouderijen in Hulst naar Den Haag rijdt. De Raad van State moet kunnen zien dat de bevolking van Hulst het helemaal gehad heeft met de dreigende vestiging van me- ga-varkensstallen. TERNEUZEN TERNEUZEN BRESKENS TERNEUZEN KLOOSTERZANDE MARKT Aardappelen Frites geschikt (droog uit schuur, 40 mm opw.): €2,75-5,00; Export (droog uit schuur, 40 mm opw.): €3,75-4,50. (Opm: handel betrokken bij exportnotering.) Uien Zaaiuien 30% grof (droog uit schuur): €7,00-7,75; 60% grof (droog uit schuur): €7,75-8,50. Granen Maaltarwe: €168,00; Voertarwe: €163,00; Voergerst: geen handel; Blauw- maanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. (Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag.) Hooi, stro (per ton) Weidehooi: €80,00-100,00; Veldbeemdhooi: €85,00- 110,00; Engels raaigras: €90,00-120,00; Rietzwenkhooi €90,00-110,00; Tar- westro (grote pakken uit schuur): €75,00-95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65