xiim fl":-V x Klim Seizoenbericht en een koekenpan CONSUMENT 37 KOOPWAAR Wouter Klootwijk Geen kievitseieren? Geeft niet. Er zijn andere sma kelijke eieren op de markt. Je moet de adres jes weten. Jumbo, Plusmarkt, Spar, SuperCoop en boerderijen met een bord langs de weg waar op staat: 'Eieren te koop'. Van kip pen. Heb je eenmaal zo'n ei ge proefd, echt vers, gisteren gelegd, kip, dan taal je niet meer naar een Fries weidevogelgevalletje. Lammeren? Ja, zijn er weer. Nog niet allemaal buiten, maar met veel veilig in warme stallen. Lamsvlees is geen typisch voor jaarsproduct. Zo u wilt, u die uw tanden verloor tijdens een afda ling van een besneeuwde helling, wat men wintersport noemt, sei- zoenpret, voor u is er zuiglam. Dat is typisch van het nakende voorjaar. Weinig smaak en kau wen hoeft niet. Fransen zijn er wild van. Onbegrijpelijk. Na de zomer pas, is het werkelijk excel lente lamsvlees te koop, van die ren die eerst gras van onze zeedij ken maaiden en hier en daar na tuurgebied onder controle hiel den. Maar ik wou het over eieren heb ben. Het legseizoen van de ouder wetse boerenerfkip is weer be gonnen. Voor de kerst hield ze er mee op maar in februari begint ze opnieuw te leggen. En zijn die eerste eitjes van het jaar dan met een ook de lekkerst denkbare? Je zou het willen geloven. Weet van de prijzen die pluim veehouders krijgen voor eieren die ze scharrelei mogen noemen. Het zijn niet de eieren van de ouderwetse boerenerfkip, daar van zijn er niet genoeg om ons te dienen. Maar de prijzen zijn hart verscheurend laag. Nog geen vijf cent krijgt een eierboer, er wordt niets aan verdiend. Je zou het sei zoenproduct er om gaan verzin nen; eerste leg van het nieuwe jaar, euro per stuk. Jammer voor de boer en zijn reclametekst schrijver, dat kippeneieren het he le jaar door eender smaken en dat kieskeurige fijnproevers al leen de versheid, dus gisteren ge legd, extra waarderen. Gebakken eieren zijn de mens een troost, meer dan een maaltje Michelinsterren. Het verschil tus sen oud en vers maakt uit. Zet een grote koekenpan op vuur. Tik een eierschaal te barsten en laat de inhoud in de pan vloeien. Het wit stolt als een afgeplatte bol om de dooier die er fier bovenuit steekt in het midden. Vers. Vloeit het eiwit in de pan uit tot een gro te platte plak; niet vers. In Zweden in een plaatsje Skepps- hult staat een fabriek van gietijze ren pannen van het merk Skepps- hult. Spul dat een mensenleven meegaat en langer nog. Een koe kenpannetje viel me op. Vier ron de ondiepe kuilen in de bodem. Minder diep dan de kuiltjes van een poffertjes pan. Uitleg op de werkvloereen pan om vier eie ren in te bakken. Elk ei blijft in een rondje liggen. Pracht pan. Maar voor eieren niet echt nodig. Als je verse bakt. Die hoeven niet door een opstaand randje bijeen gehouden te worden. De pan is vooral geschikt voor pannenkoek jes. Met oudere eieren door het beslag. Wanneer begint het pan nenkoekenseizoen ook weer? Een beetje hippie had het in de jaren zestig van de vorige eeuw maar makkelijk. Je trok een corduroy broek met uitlopende broekspijpen aan, een kaftan, kleurige kralenkettingen en eronder een stel plateauschoe nen. Klaar was je. De quasi-non- chalante, comfortabele en vaak fleurige look doet het tot de dag van vandaag nog goed in het mo debeeld. Met als grote verschil dat je anno 2015 geen hippie heet, maar bohémien. In de lente- en zomercollecties komt de look - waarbij lang, warrig haar, een na tuurlijke make-up en pers onontbeerlijk zijn - terug meerdere varianten. Modehuis Chanel presenteerde zelfs een ode aan de hippiecultuur, met modellen die op de catwalk pro testborden omhoog hielden, in clusief ronde zonnebrillen, psy chedelische prints en tassen met buttons. Wie de hippie in zich zelf naar boven wil halen, heeft deze lente talloze keuzemogelijk heden. 'Make fashion, not war'. Karl Lagerfeld liet het met een marker op zijn tassen kalken. Deze lente is de hippie een mode-inspiratiebron. Zaxy, 49,99 euro Maagdelijk wit Wit is overweldigend aanwezig in de lente- en zomercollecties. Zo wel clean en minima listisch in combinatie met strakke silhouet ten, als een natuurlij ke, maagdelijke look inclusief borduursels, kralen, broderie anglai- se en kant. Het is bij uitstek een trend waar je met laagjes kunt werken, van heel wij de rokken of enkellan- ge jurken tot een hip pe play- of jumpsuit. Houd deze look ton sur ton: dus maak ge bruik van accessoires in dezelfde wittinten. Een stoerdere draai geef je aan je outfit met een witte jeans of een wit T-shirt met een inspirerende tekst. Make-up houd je even natuurlijk en verfijnd als je kleding. Beperk je tot een natu rel lipgloss en kies hoogstens voor een teer armbandje of ket tinkje in goudtinten. Hippie chic Het Amerikaanse festival Burning Man is zo'n beet je het equivalent van het bekendste festival uit de vorige eeuw: Woodstock. Dat draaide destijds voor al om love peace en pro testliederen. Hotspots zo als Burning Man zijn van creatief broeinest uitge groeid tot verzamelplaat sen voor celebrity's en hipsters. Dat betekent: zien en gezien worden in je festivaloutfit. Die mag vooral niet doorweekt zijn met modder. Schame le tenten hebben plaatsge maakt voor een comforta bel staaltje glamping. Chi que hippie-outfits zijn een knipoog naar de hip piemode van toen, maar de houtje touwtje kettin gen maken plaats voor stijlvolle hangers. Teenslippers en sandalen blijven, maar ditmaal met bescheiden hakken of pla teauzolen. Lentekleuren als geel, fuchsia, baby- blauw combineer je met metallics zoals koper en goud. Asymmetrische vor men en folkloreprintjes en -details maken het ge heel af. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 Love, peace fashion Asos, 17 euro 'WÉi-.ïP»-1' reageren? consument@depersdienst.nl door Cintha Rood River Island, jas 60 euro, jurk 50 euro, tas 45 euro I Hur -i Él Asos, Festival Playsuit, 92 euro Pepe Jeans, 95 euro New Look, 29,99 euro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56