Vrijdagse stilte op de weg blijft vraagteken int W&mF&WPv Marokko IN HET NIEUWS 3 Rondreizen OUDE EN NIEUWE VEELPLEGER: ZOEK DE VERSCHILLEN Lange tijd werd gedacht dat er op vrijdag minder mensen op weg zijn en er dus ook minder files ontstaan. Verkeerstellingen op de A15 en de A20 maken echter dui delijk dat er net zoveel verkeer door de spits komt als op andere dagen. Vorig jaar kondigden de deskundi gen een vervolgstudie aan. Im mers: als je weet waarom de snel wegen op vrijdag de drukte wél aan kunnen, weet je misschien ook hoe je files op andere dagen kunt voorkomen. De uitkomst van de vervolgstudie is nu bin nen, maar leidt tot nieuwe hoofd brekens. Wat blijkt: op maandag tot en met donderdag is het op de A20 bij Schieplein het drukst tus sen 6.15 en 6.30 uur. Een derde van de voorbijrazende auto's be staat uit bestelbusjes. Doordat die busjes zich mengen met het gewo ne verkeer - dat op dat tijdstip ook piekt - ontstaat er file. Op vrijdag rijden die busjes op datzelfde tijdstip ook over de A20, maar het gewone verkeer piekt een uurtje later dan normaal. Het verkeer is daardoor beter over de ochtend verdeeld en de weg blijft filevrij. Tijd voor een vervolgonderzoek, vinden ze bij de Verkeersonderne ming. Aan de hand van kentekens bekijken de analisten nu of de voorbijgangers op vrijdag dezelf de mensen zijn als die op de ande re weekdagen. Als dat het geval is, willen ze achterhalen waarom die mensen op vrijdag later vertrek ken. Immers, als ze dat op de an dere dagen ook doen, zou dat veel problemen schelen. De uitkomst van vervolgstudie is nu binnen, maar leidt tot nieuwe hoofdbrekens 100% vertrekgarantie Ga naar Kras.nl/rondreizen WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 door Paul Bots ROTTERDAM - Waarom staan er op vrijdag minder files dan op andere dagen? De deskundigen van de Ver keersonderneming in Rotterdam komen er niet uit. In het rapport Wisseling van de wacht beschrijven onderzoekers van Bureau Beke de opkomst van een nieuw type veelpleger in Nederland. De 'oude' veelpleger is een mannelijke autoch toon met een gemiddelde leeftijd van 42 jaar. Alco hol- en drugsverslaving spelen een belangrijke rol in zijn delicten. Hij steelt uit winkels en kraakt auto's om zijn verslaving te kunnen financieren. Nieuwe veelplegers zijn overwegend jonger dan traditionele veelplegers. Soms zijn ze nog maar 14 jaar oud. Nieuwe veelplegers zijn in tegenstelling tot tradi tionele veelplegers vooral van allochtone - en dan met name Marokkaanse - afkomst. Ze gaan professioneler te werk dan traditionele veel plegers. Dit is terug te zien in het type delicten, het materieel dat wordt gebruikt en de werk wijzen: ze zijn goed voor bereid en hebben informa tie over politietactieken. Nieuwe veelplegers probe ren actief uit het zicht van hulpverlenende instanties te blijven. Ze zwijgen tijdens een politieverhoor, waardoor relatief weinig informatie over deze personen wordt gedocumenteerd. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfond: Bijzondere rondreizen inclusief vliegreis, hotels, vele maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en prachtige excursies. Koningssteden van Marokko O.a. Meknès, Fès, Marrakech Atlasgebergte. Extra vertrek op 12 maart 19 maart Klantbeoordeling 8,1 "Geweldige ervaring" Zie: Kras.nl/74728 Het betoverende zuiden van Marokko O.a. Marrakech, Merzouga de Todrakloof. Kasbahs, woestijnen en oases Klantbeoordeling 7,9 "Prachtig en kleurrijk" Zie: Kras.nl/38791 Andalusië Marokko Zuid-Spanje Koningssteden van Marokko. Laatste plaatsen in maart Klantbeoordeling 8,2 "Prachtige 2-landenreis" Zie: Kras.nl/38795 Highlights van Marokko O.a. Volubilis, de Dadeskloof en Marrakech. Vrije dagen in Essaouira Klantbeoordeling 8,1 "SchitterendMarokko" Zie: Kras.nl/74727

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3