Deprez scoort in testduel Jong Sparta SPORT 35 Bayern is nog niet klaar met Sjachtar Jason Tjien Fooh verlaat Kloetinge Jason Tjien Fooh vertrekt aan het einde van het sei zoen bij voetbalvereniging Kloetinge. Dat maakte de aanvaller gisteravond na de training bekend. Tjien Fooh maakt na twee seizoenen bij de Bevelandse hoofdklasser de overstap naar Zwaluwen Vlaardin- gen. Die ploeg was afgelopen za terdag de tegenstander van Kloetinge, dat het treffen met 3-1 verloor. Spits Huntelaar terug tegen Real Klaas-Jan Huntelaar keert te rug in de basiself van Schal- ke 04 voor het duel met Real Madrid van vandaag in de achtste finale van de Champions League. De spits ontbrak vorige week op de training vanwege een virus en was de laatste drie com petitiewedstrijden ge schorst. Huntelaar zelf kijkt er ook naar uit om weer op het veld te staan. „Eindelijk kan ik weer spelen." in de zomer van 2014 van David Luiz, gekocht van Chelsea, de duurste verdediger ter wereld. Coach José Mourinho legde de Braziliaanse verdediger niets in de weg. 'It's ok. You can go', zei de Portugees toen hij net voor het WK vanuit het Braziliaanse trai ningskamp gebeld werd. Bij het gehavende PSG moest Luiz gisteravond een sleutelrol vertolken. Hij kreeg een dominan te plaats op het middenveld. Luiz bleef echter een helft lang vlak voor zijn eigen defensie staan. PSG wachtte af in de hoop dat Chelsea even frivool zou willen spelen als in de Premier League. Maar er stond weer een heel bere kenende Londense ploeg binnen de lijnen. Chelsea ging niet na drukkelijk op jacht naar een doel punt zoals Mourinho toch had aangekondigd. Toch kwam Chel sea tien minuten voor de rust op voorsprong door een goal van ver dediger Branislav Ivanovic. PSG besefte dat het anders moest. Na rust schoof Luiz wel mee door en slaagden de Parijzenaars erin Chelsea onder druk te zetten. Het leverde de gelijkmaker van Edin- son Cavani op. De Italiaan - en niet Zlatan Ibrahimovic - was de grote man aan Franse kant. In de slotfase schoof hij de bal na een flitsende actie nog een keer voor langs. Ibrahimovic bleef ook in zijn zevende duel tegen een ploeg waar Mourinho als coach op de bank zit zonder treffer. In de be ginfase knikte hij de bal via de grond in handen van doelman Thibaut Courtois, die ook in de slotfase nog een kopbal van de Zweed pareerde. Na de rust voor kwam hij met de voet een treffer van Ibrahimovic. César Azpilicue- ta blokte de rebound van Matuidi. Mede daardoor kwam Chelsea de tweede helft zonder verdere kleer scheuren door. Osasuna verdacht van matchfixing Justitie in Spanje onder zoekt of Osasuna zich vorig seizoen schuldig heeft ge maakt aan matchfixing. De club zou hebben geprobeerd het duel met Espanyol te ma nipuleren. De wedstrijd ein digde op 11 mei onbeslist (1-1). Osasuna ontkwam door dat gelijkspel niet aan degradatie. De clubleiding zegt dat het niet is te achter halen waarom rond de wed strijd 1,5 miljoen euro is uit gegeven. Het huidige be stuur regeert de club pas dit seizoen. De oude directie is in de zomer vertrokken. Vam Drongelen volbrengt interland LVIV - Bayern München heeft maar een wankelend stapje kun nen zetten op weg naar de kwart finales van de Champions League. De Duitse favoriet is nog lang niet klaar met Sjachtar Donetsk. Het duel in Lviv, waar de Oek raïense kampioen zich door het oorlogsgeweld thuis moet zien te voelen, eindigde zonder doelpun ten: 0-0. Bayern begon zoals ge bruikelijk aanvallend maar ver zuimde snel afstand te nemen. Ook na rust kleefde de bal meest al aan een Duitse voet maar door dat er zelden gevaar mee werd ge sticht, kregen de Oekraïners - voor meer dan de helft van Brazili aanse origine - allengs het gevoel dat er misschien iets moois in zat. Bayern vond het wel best of had zaterdag zijn kruit al verschoten tegen HSV (8-0), Sjachtar ontbrak het aan ideeën. De oorzaak van zijn eigen ontevre denheid was voor de aanvaller van zondag-eersteklasser Goes snel gevonden. „Er waren meerde re jongens die net als ik een test wedstrijd speelden", zei Deprez. „Nou, dan weet je het wel. Die gaan allemaal voor zichzelf. Ik heb dus erg weinig, hooguit ze ven of acht, ballen gehad. Bij Goes krijg ik soms wel dertig of veertig ballen. Als spits ben je daar toch erg afhankelijk van." Toch was Deprez, clubtopscorer bij Goes en afgelopen weekend te gen hekkensluiter HMSH (5-2) nog goed voor drie doelpunten, een keer trefzeker. „Een speler speelde me in vanaf de zijkant", beschrijft hij de 2-1. „Ik stond op de rand van het zestienmeterge bied, ging een een-tweetje aan en schoot de bal met de binnenkant van mijn voet in de hoek bin nen." De manier waarop hij verhaalt over zijn doelpunt en de negentig minuten speeltijd die hij kreeg in Rotterdam - die in een 3-2-over- winning eindigde voor het team waar Deprez deel vanuit maakte - doet vermoeden dat hij er alle maal erg koeltjes onder was. „Maar er was natuurlijk wel spra ke van spanning die je normaal niet hebt", bekende de oud-speler van Kloetinge, die in Rotterdam studeert en op een kwartier rij den woont van het stadion van Sparta. „Het is een extraatje. Je speelt een keertje op Het Kasteel, dus dat is ook wel bijzonder, al zat er maar weinig volk. Maar ik ben er nog niet zo overtuigd van dat er een vervolg komt. Bij Goes zou ik te vreden zijn met de wedstrijd die ik nu gespeeld heb, maar bij Sparta zijn ze op zoek naar iets bij zonders hè." Van Geert Meijer, trainer van Jong Sparta, kreeg hij nog geen uitsluitsel over een eventueel ver volg. „Hij zei me dat ze dat soort zaken aan Dolf Roks (manager spelerszaken en scouting) overla ten. Ik heb Dolf nog kort in het voorbijgaan gesproken en hij zei: 'Ik bel je zeer binnenkort. Dan hebben we het erover'." Deprez houdt dus nog een slag om de arm. „Ze zullen me heus niet direct vastleggen nu ze me een keertje negentig minuten heb ben zien spelen, maar misschien mag ik nog eens meetrainen met het eerste elftal." Rick van Drongelen heeft uit Axel heeft met het Neder lands voetbalelftal onder 17 jaar gistermiddag met 1-0 van Portugal gewonnen. De Zeeuw, die onlangs bij Sparta Rotterdam tekende, stond in de basis en speelde de hele wedstrijd. Het was zijn tweede interland voor jet jonge Oranje. De Nooijer per direct weg bij WIK'57 Martin de Nooijer stopt per direct bij WIK'57. De oefen- meester kreeg zaterdag te horen dat de club uit Kerk- werve zijn aflopende con tract niet wilde verlengen. Zondag besloot hij per di rect op te stappen. WIK'57 heeft al een vervan ger kunnen strikken. Jos Wesdorp pakt vanaf volgen de week de handschoen op. Ook volgend seizoen is hij eindverantwoordelijke. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 KLOETINGE GELSENKIRCHEN MADRID RIGHT TG PUF] Chelsea morele winnaar VLISSINGEN door Mitchell Minnaard ROTTERDAM - Goes-spits Bart De prez was gisteravond trefzeker in zijn testwedstrijd bij Jong Sparta Rotterdam. In een onderling duel met meerdere testspelers op Het Kasteel (3-2) verzorgde hij de 2-1 maar echt tevreden was hij niet. „Bij Goes speel ik wel eens wed strijden waarin alles lukt. Dat had ik nu niet", moest hij na afloop toe geven. VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35