Dopper voor vrijwilligers actie Schone Schelde Camera's op Markt Oud-wethouder Rob van Dooren Goes zijn 'scherper' mengt zich in containerdiscussie WALCHEREN 31 Gelegenheidskoor voor NLDoet In het kader van de landelij ke actie NLDoet wordt het NLdoet Middelburg koor op gericht, een gelegenheids koor waarin mensen van 8 tot 80+ elkaar ontmoeten en samen zingen. De repetities zijn op maandagavond 2, 9 en 16 maart in De Spot. Het koor treedt zaterdag 21 maart op in Willibrord. Be langstellenden kunnen zich melden op 0118-751424. Kijkje in het zoute zee-aquarium Terra Maris in Oostkapelle biedt vrijdag een kijkje ach ter de schermen van het zee-aquarium. Tussen 13.00 uur en 13.30 uur kunnen be langstellenden van bovenaf in het aquarium kijken met uitleg over de werking van het zout-water-aquarium. Ook worden dieren gevoerd. Entree 6,50 euro, voor kinde ren 4 euro. Aanmelden is noodzakelijk: 0118-582620. Nieuw gemengd koor: Scherzo De dirigente Emilia Tabac- nik-Li heeft een nieuw zang koor opgericht: Scherzo. Het is een gemengd koor dat vierstemmig a capella zingt. Het repertoire gaat van re naissance tot hedendaagse muziek. Het koor repeteert op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in De Kwikstaart in Oost- Sou burg. Opgave: 0118-501524. OSSENISSE - Alleen al in Neder land worden dagelijks meer dan 500.000 plastic (water)flesjes weg gegooid. Ze belanden niet altijd netjes in de vuilnisbak. Vaak komen ze bewust of onbe wust terecht op straat, het strand en uiteindelijk in zee. Ook op de oevers van de Westerschelde ligt veel plastic zwerfvuil. Rijkswater staat houdt zaterdag 7 maart een actie Schone Schelde. Op verschillende locaties langs de Westerschelde ruimen vrijwilli gers die dag het afval op. Bewo- nersgroepen aan beide zijden van de Westerschelde - maar ook Dow-personeelsleden, de Doordo- wers - steken de handen uit de mouwen. De dorpsraad van Ossenisse orga niseert een zwerfvuilactie samen met Natuur&Zo, Rijkswaterstaat en de gemeente Hulst. De groep gaat vanaf Knuitershoek de Zee dijk opruimen tot aan de Noord nol (puttenstrand). Aanmelden via info@ossenissezeedorp.nl. Inwoners en medewerkers van de gemeente Borsele gaan tussen 9.30 en 12.00 uur aan de slag op de Kaloot, Zuidgors Bakendorp (bij de Bakendorpseweg), de Kaaie (bij minicamping De Kru- kel), de Biezelingse Ham (bij de Dwarsdijk). Aanmelden kan via duurzaamheid@borsele.nl. In de gemeente Reimerswaal wordt van 10.00 tot 12.00 uur het schor van Bath en het schor van Waar de aangepakt. Aanmelden kan via d.disco@reimerswaal.nl. De Doordowers zijn vanaf 9.00 uur actief op het Paulinaschor ten noorden van Biervliet, een stukje natuur dat grenst aan de Mossel- banken. Voor alle vrijwilligers heeft Rijks waterstaat na afloop van de schoonmaakactie een Dopper. De actie Schone Schelde sluit mooi aan bij het doel van Dopper: de groei van plastic soep een halt toe roepen en mensen laten zien dat ze daar zelf iets aan kunnen doen. De nagenoeg afgeronde renovatie van het systeem, dat dateert uit 2001, is onderdeel van de uitbrei ding van het cameratoezicht in de Goese binnenstad. Daar hangen nu negentien camera's, maar de komende jaren worden ook de Oostwal, Kolverniershof, Beesten markt, Bleekveld, Lange Vorst- straat en Klokstraat-Ganzepoort- straat voorzien. Dat is nodig, want bijna elk weekend zijn er vechtpartijen in het centrum of andere ongeregeldheden als ver nieling of drugsdealen. De politie hield afgelopen zonda gochtend vroeg nog vijf mensen aan wegens het geen gehoor ge ven aan een bevel en belediging. Volgens burgemeester René Ver hulst werd het onrustig na 'ge doe' in discotheek El Toro. Die be sloot naar aanleiding daarvan eer der te sluiten, waardoor alle be zoekers in één keer tegelijk op straat kwamen. Dat zegt Rob van Dooren. Vol gens hem heeft hij in 2012 naar aanleiding van het collegebesluit contact gehad met enkele omwo nenden. Na een bezoek ter plaatse concludeerde de toenmalig wet houder zogezegd dat de locatie, vanuit cultuur-historisch oog punt, niet wenselijk was. Over de afstand tot bestaande afvalbakken waren ook geen klachten. Volgens een woordvoerder van de gemeente Vlissingen bood het toenmalige besluit ruimte voor al ternatieve locaties, maar zag Van Dooren daarvan af. „Het laatste besluit dat is genomen, is het be- sluit om de containers in de Lepel straat te plaatsen met dien ver stande dat wethouder Van Dooren een alternatieve locatie mocht overwegen. Dat heeft hij niet gedaan, anders had daar een nieuw collegebesluit op gevolgd. En dat is niet gebeurd." POV-raadslid Pim Kraan gelooft er helemaal niks van. „Ik weet ze ker dat Van Dooren integer is, en ik weet ook zeker dat hij anders heeft besloten. Ik ga proberen die stukken te vinden, al zal dat lastig worden, want de toestand van ge archiveerde documenten bij de ge meente Vlissingen is, zoals be kend, een rommeltje." WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 Ontwerper Rinke van Remortel uit Goes met enkele Dopper-drinkflesjes. foto Marcelle Davidse MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG MARKT Q Alles over de actie Schone Schel de is te vinden op www.schoonzee- land.nl. Meer info over de doelen van Dopper op www.dopper.nl. Aardappelen Frites geschikt (droog uit schuur, 40 mm opw.): €2,75-5,00; Export (droog uit schuur, 40 mm opw.): €3,75-4,50. (Opm: han del betrokken bij exportnotering.) Uien Zaaiuien 30% grof (droog uit schuur): €7,00-7,75; 60% grof (droog uit schuur): €7,75-8,50. Granen Maaltarwe: €168,00; Voer- tarwe: €163,00; Voergerst: geen handel; Blauw- maanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen han del. (Prijzen per 1000 kg uit collecterende op slag.) Hooi, stro (per ton) Weidehooi: €80,00-100,00; Veldbeemdhooi: €85,00- 110,00; Engels raaigras: €90,00-120,00; Riet- zwenkhooi €90,00-110,00; Tarwestro (grote pakken uit schuur): €75,00-95,00. door Luc Oggel GOES - De kwaliteit van vier 'bol- camera's' op de Grote Markt in Goes is aanmerkelijk verbeterd. Ze maken nu veel scherpere beelden en dat komt ten goede aan het voorkomen of achteraf oplossen van incidenten. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Voormalig wethouder Rob van Dooren nam in 2012 juist het besluit om af te zien van plaat sing van ondergrondse afvalcontai ners bij de Sint Jacobskerk in Vlis- singen en niet om het toch te door te zetten, zoals de gemeente nu be weert. De discussie over de afval containers bij de Vlissingse Lepelstraat is verzand in bestuurlijk gewelles-nietes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31