Tientje per maand, dat is twee paar schoenen' Inbrekers op pad met 'Bulgaarse methode' WALCHEREN 29 De Nieuwe Stadsschuur in Goes wordt gastronomisch-oriëntaals v£Lv>' -h' - J» MIDDELBURG - De Huurdersvereni ging Middelburg (HVM) heeft voor elkaar gekregen dat woning bouwvereniging Woongoed drie duizend woningen in beheer blijft houden die goedkoper zijn dan 576,87 euro. „Daarmee zorgen we ervoor dat die huurders per maand maxi maal 290 euro moeten betalen als ze gebruik maken van de maxima le huurtoeslag en een minimu minkomen hebben" zegt Lyda Paauw van de HVM. Volgens haar wilde Woongoed aanvankelijk vooral inzetten op behoud van woningen waar per maand maximaal 332 euro voor moet worden opgebracht. „Dat scheelt toch per maand 42 euro", aldus Paauw. „Dat geld kan nu voor andere dingen worden ge bruikt." Huurders die niet aan al die voor waarden voldoen zijn dankzij de HVM per maand een tientje goed koper uit voor die woningen. Paauw: „Dat scheelt op een jaar tijd toch twee paar schoenen." Voor het eerst in de geschiedenis van Woongoed kan de huurders vereniging volmondig achter de prestatieafspraken staan. Deze af spraken zijn gisteren door de cor poratie ondertekend. De huurdersvereniging was vier jaar geleden wel betrokken bij het opstellen van die afspraken maar was het nog niet zo ver dat de ver eniging er volledig achter kon staan. Nu wel, werd gisteren aangehaald bij de ondertekening door ge meente, Woongoed en HVM. Wethouder Chris Dekker toonde zich erg blij dat ook de Middel burgse huurdersvereniging zo nauw betrokken is bij de plannen voor de komende vier jaar en ook bereid is zelf een actieve rol te spe len. Zo gaat de huurdersvereniging energiecoaches inzetten om huur ders te informeren over de moge lijkheden van energiebesparing. Dat kan, aldus Paauw, voor huur ders goed uitpakken omdat ze van die energiecoaches adviezen krijgen om de maandelijkse las ten te verlagen. VLISSINGEN - Dertien woningen in Middelburg en drie in Vlissingen zijn in januari bezocht door inbre kers die er de Bulgaarse methode op na hielden. De Bulgaarse methode houdt in dat de cilinder van het slot wordt afgebroken met gereedschap. Dat kan als de cilinder te ver uit steekt. Soms worden eerst de slot- plaatjes verwijderd, waardoor er meer greep ontstaat op de cilin der. Dat kan worden voorkomen door veiligheidsbeslag over de ci linder te plaatsen en door te zor gen voor een goed passende cilin der. De Bulgaarse methode is toege past bij huizen aan de Loskade, Schepenenlaan, Kruitmolenlaan, Klein Vlaanderen, Hoogstraat, Zuidsingel, IJsselstraat, Noordsin gel, Statenlaan, Dam en Cassin- straat in Middelburg. In Vlissingen zijn inbrekers aan Boulevard de Ruyter, Boulevard Bankert en President Roosevelt- laan op deze manier binnengeko men. Omdat er nog geen verdachte is aangehouden roept het Woningin- brakenteam burgers op tot extra waakzaamheid. Sinds enkele we ken kunnen deelnemers aan Bur- gernet ook digitaal worden bena derd voor buurtonderzoek. Goesenaar Nicodem is gepokt en gemazeld in de horeca. Hij leidde onder meer jarenlang restaurants Ockenburgh in Goes en Bom Dia in Wemeldinge en vorig jaar was hij betrokken bij de ontwikkeling van Gasterij Rubens (het voorma lige d'Ouwe Veerstoep) in Kam perland. Nicodem is zelf geen kok, maar volgt naar eigen zeggen wel alle kooktrends. „Wat je nu in de Randstad heel veel ziet is oriental food, maar dan goed. Geen Chi nees dus, maar topkwaliteit en daarnaast een goede service en be diening. Het moet hip en trendy zijn, zonder drempel." En dus wordt De Stadsschuur, die straks De Nieuwe Stadsschuur zal gaan heten, een oriëntaals-gastrono- misch restaurant. „De highlights van de Aziatische keuken, gecom bineerd met de Franse en daar naast Zeeuwse schaal- en schelp dieren. We gaan live sushi maken en ook Wagyu-vlees (afkomstig van koeien die worden gemas seerd) komt op de kaart." Nico dem hoopt in april te openen. Hij zoekt nog personeel. Belangstel lenden kunnen zich melden via: info@denieuwestadsschuur.nl Historische films en spelletje bingo Wim de Meij vertoont vrij dag oude filmpjes in De Glo be, het clubgebouw van At las aan de Zuidwatering- straat in Ritthem. De voorstelling van histo risch filmmateriaal is gratis toegankelijk voor iedereen. Het begint om 13.30 uur. Na afloop wordt een spelletje bingo gespeeld. IVN wil van tuin reservaat maken De IVN-Walcheren helpt be langstellenden in vijf les- avonden en drie excursies hun tuin omvormen tot een klein natuurreservaat, waar mee die aantrekkelijk wordt voor dieren. Het hele cursus pakket kost 125 euro. De les sen beginnen op 10 maart. Aanmelden is noodzakelijk: ivn.nl/afdeling/walcheren. Donson en jonge rappers in De Piek De rapper Donson heeft voor De Droom een aantal jongeren begeleid in rap-workshops. De resulta ten daarvan zijn vrijdag 20 februari te zien in De Piek in Vlissingen. Behalve de rappers treden ook Donson zelf en enkele geheimzinni ge gasten op. Aanvang 21.00 uur. Entree 3 euro. Goedkope keuring voor het rijbewijs In Middelburg zijn vrijdag 20 februari goedkope keurin gen voor de verlenging van het rijbewijs voor ouderen. Dat gebeurt in Het Getij aan de Oosterscheldestraat. De keuring voor een gewoon rij bewijs kost 30 euro, voor C/D/E kost het 52,50 euro. Een afspraak maken is nood zakelijk: 088-2323300. Striptekenen bij Terra Maris Striptekenaar Danker Jan Oreel begeleidt zondag 22 fe bruari kinderen die willen leren over striptekenen en over de prehistorie. Tussen 14.00 en 15.30 uur gebeurt dat in Terra Maris, waar ook de expositie over de ijstijd wordt bezocht. Er kunnen maar 18 kinderen meedoen dus opgeven: 0118-582620. Lammetjesdag met snert en chocomel Lammetjes knuffelen, met hooi en stro spelen en een kopje snert eten: het kan al lemaal zaterdag 21 februari tijdens de lammetjesdag in Middelburg. De schapenstal aan het Laurens Stommes- pad, achter de wijk De Griffi oen, is van 11.00 tot 16.00 uur open. Lammetjes ge noeg; er zijn er 500 geboren. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 r 1. .^'V^rffeV-' ..a-v*-* Au De flats aan de Driewegenhof worden opgeknapt door Woongoed, maar ook de groenstroken worden onder handen genomen, foto Lex de Meester GOES - Restaurant De Stadsschuur heeft een nieuwe uitbater. Ray mond Nicodem wil Goes met een combinatie van Franse, oriëntaalse en Zeeuwse gerechten 'culinair wakker schudden'. RITTHEM WALCHEREN VLISSINGEN MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29