Vernield kunstwerk bouwput is weer terug Hardloopster gewond Stukafest laat cultuurliefhebbers kennismaken met studenten 44 Per jaar moeten we zo'n 20 mensen uit een woning zetten. Dat aantal moet omlaag 28 WALCHEREN WOONGOED Tot honderdvijftig huurders van Woongoed hebben constant grote problemen bij betalen van de huur. Inge van Tol, David Heijgelaar en Katinka Radewalt van zorginstel ling SVRZ namen gisteren de schade op. „Het kunstwerk is omver ge duwd. Een stuk van de staart en de vleugel is eraf gevallen. Verder zijn de badeendjes die op stokken rond het beeld staan, van de plaats gehaald en in de rondte ge gooid. Er lagen ook kranten bij het beeld. Misschien dat ze het ook nog in brand wilden steken", De politie vermoedt dat zij op een trap gestruikeld is en op haar hoofd is gevallen. De vrouw werd rond negen uur 's ochtends aange troffen met een ernstige hoofd wond. Ze was buiten bewustzijn. Ambulancepersoneel en een spe ciaal mobiel medisch team uit Rotterdam reanimeerden de vermoedt Van Tol. „Later is het beeld door een onbekend persoon terug op de sokkel gezet." De medewerkers van de zorgin stelling denken dat de dader het waarschijnlijk uit baldadigheid heeft gedaan. „Ik vind het jammer dat je het niet onbeheerd kunt laten staan, al staan er nog hekken omheen", zegt Radewalt. Als het beeld weer wordt ver nield, gaan de drie medewerkers van de zorginstelling er niets meer aan doen. „Anders blijven we bezig", zegt Van Tol. „Nu heb ben we het beeld gerepareerd. „De eend moet nu op zijn eigen benen gaan staan", voegt Heijge laar er gekscherend aan toe. vrouw gereanimeerd waarna ze met spoed naar het ziekenhuis is gebracht. Omdat het niet duide lijk was wie de gewonde was en wat er was gebeurd, vroeg de poli tie via Burgernet om informatie. Dat leverde veel tips op. Rond half drie 's middags kwam het ver lossende woord. Dat leverde de identiteit van de Vlissingse op. Hoe de vrouw gewond is geraakt, staat nog niet vast. De politie ver moedt dat ze op de stenen trap pen op de duinen is gestruikeld. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg, woningbouwvereniging Woongoed en Orionis gaan inten sief samenwerken om te voorko men dat huurders wegens huur schulden uit hun woning moeten worden gezet. Het gaat om honderd tot honderd vijftig huurders die intensieve be geleiding nodig hebben. Ze slagen er structureel niet in om maande lijks op tijd hun huur te betalen. Dat werd gisteren bekend ge maakt bij de ondertekening van de prestatieafspraken voor de ko mende jaren door Woongoed, ge meente en Huurdersvereniging Middelburg (HVM). Volgens directeur Eric de Ceuster moeten per jaar door Woongoed zo'n twintig mensen uit hun wo ning worden gezet omdat ze de huur niet meer kunnen betalen. Hij hoopt dat door de intensieve samenwerking dat aantal in 2017 terug gebracht kan worden tot veertien per jaar. „Dat lijkt een be perkte afname maar ik vind het een hele prestatie als ons dat sa men lukt", zo zei De Ceuster. De corporatie gaat ook huurders die kampen met financiële proble men, goedkopere woningen aan bieden. De Ceuster benadrukte wel dat het om huurders van Woongoed gaat, niet om andere huurders of Middelburgers die nu een eigen woning hebben en de hypotheeklasten niet meer kun nen opbrengen. Volgens Lyda Paauw (HVM) blijkt uit onderzoek uit 20t3 dat een kwart van de huurders van Woon goed 'heel veel moeite heeft met het betalen van de maandelijkse huur'. Die mensen hebben vaak ook andere problemen. Voor een woningbouwvereniging merkt dat er financiële problemen zijn hebben die huurders vaak al be zuinigd op heel veel andere pos ten, zoals voeding, kleding en me dische kosten. Woongoed heeft geen plannen voor nieuwbouw. Wel garandeert de corporatie dat er in Middel burg 4200 woningen zijn met een huur onder de huurtoeslaggrens van 710 euro per maand. Daarvan zijn er 3500 met een huur van maximaal 618 euro. Dat is volgens de corporatie de grens waarboven een huur niet leidt tot meer huur- toeslag, de zogenoemde aftop- pingsgrens. Woongoed wacht met nieuw- bouwplannen tot de gemeente met de nieuwe woonvisie komt. Die zal in 2016 verschijnen. Wet houder Chris Dekker liet door schemeren dat dan mogelijk blijkt dat er meer woningen no dig zijn voor eenpersoonshuishou dens. De wethouder: „Want er is een toename van het aantal alleen staanden." EXTRA INZET VOOR DAUWENDAELE Het Stukafest, Studentenkamer festival, was vorig jaar voor het eerst in Middelburg. Volgens Kim Bergen, voorzitster van het organiserende bestuur, was het festival een zo groot suc ces dat niet werd getwijfeld over een tweede editie. „Vorig jaar was het erg druk be zocht. Ruim 175 bezoekers kwa men op de optredens in de ka mers af. Niet alleen de bezoekers waren tevreden, maar ook de orga nisatoren. Iedereen die mee heeft geholpen, vond het leuk om een eigen programma samen te stel len", vertelt Bergen. Op het festival treden niet alleen muzikanten op. Zo laten onder an deren dichter Lars van der Werf, de Gentse Indiepopband Hear! Hear! en theatergroep Ristorante Kiss Kiss hun talent zien. Stukafest hoopt dit jaar meer be zoekers te trekken. Er zijn nu 220 kaarten beschikbaar. „Dat zijn er genoeg. Op de locaties is niet zo veel plek. Een band neemt bijvoor beeld flink wat ruimte in beslag. We zorgen ervoor dat we nie mand moeten teleurstellen omdat er niet genoeg plek is", legt Ber gen uit. Het festival - dat om 19.30 uur be gint - speelt zich voornamelijk af in studentenkamers, maar er is ook straattheater op het Bagijnhof en in de Pluimstraat. Zo wil de or ganisatie de bezoekers ook iets bieden tussen de optredens door. De mensen kunnen namelijk van locatie naar locatie wandelen. Het festival sluit om 23.00 uur af met het Stukafeest in De Spot. Hoewel het Stukafest in Middel burg onderdeel uitmaakt van een landelijk programma, regelen de studenten het evenement groten deels zelf. „Het enige dat de landelijke orga nisatie regelt, is de folder. Door de ervaring die we vorig jaar heb ben opgedaan, is het organiseren duidelijker en makkelijker gewor den voor ons", vertelt Bergen. „We weten nu beter wat we moe ten doen en waar we op moeten letten." Volgens de voorzitster is het festi val niet alleen gericht op studen ten. „We willen zoveel mogelijk geïnteresseerden bereiken. Want Stukafest is een cultureel festival met verschillende kunstvormen. Bezoekers kunnen tijdens dat fes tival kennismaken met de studen tengemeenschap en andersom. Daarnaast willen we ook laten zien dat studenten niet alleen maar feest vieren, maar dat we ook dit organiseren", legt de stu dente uit. Samenwerking bij voorkomen huurprobleem Inge van Tol, David Heijgelaar en Katinka Radewalt (vlnr) proberen het kunstwerk weer op de sokkel te krijgen, foto Ruben Oreel door Remi Mesu MIDDELBURG - Het maandag verniel de kunstwerk op de bouwput in Middelburg is door een onbekende terug op de sokkel gezet. DISHOEK - Een 64-jarige Vlissingse is gisteren bij het Vebenabos bij Dishoek ernstig gewond geraakt bij het hardlopen. door Emile Calon Eric de Ceuster (Woongoed) Woningbouwvereniging Woon goed zet zich samen met de ge meente en de huurdersvereniging extra in voor de wijk Dauwendae- le. Dat is afgesproken in de presta tieafspraken voor de komende ja ren. De drie partijen gaan zich de ko mende tijd inzetten voor de aan leg van zonnepanelen aldaar. Ook komt een proefproject voor de renovatie naar energieneutrale koop- en huurwoningen. Een grasveld tussen de flats aan de Driewegenhof is omgeploegd zodat buurtbewoners daar zelf groenten, bloemen en fruit kun nen verbouwen. Ze mogen de grond voor deze vorm van stads- landbouw gratis gebruiken. door Remi Mesu MIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg is dinsdagavond het Stukafest. Verschillende artiesten en bandjes treden op in zes tot mi- nitheater omgetoverde studenten kamers. Voor meer informatie: www.stukafest.nl/middelburg Voorzitter Kim Bergen van Stuka fest Middelburg, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28