-G> <DC leuke boodschap <2> CONSUMENT 19 -© Theedoek met streekmotief Zeemansboter is echte pindakaas Handgemaakte tas net even anders Puzzel om je hond fit te houden Alle beetjes helpen Tot de lente zich officieel aankondigt, kan een zogenaam de seizoensdepressie er inhakken. Een goede lamp of een lekker luchtje kan veel schelen. Hoewel de nachten langzaam maar zeker korter worden, doen de dagen na zes uur nog even somber aan als een maand geleden. Dat is voer voor de winterblues. Volgens Fonds Psychische Gezondheid hebben ruim 1 miljoen men sen last van een seizoensdepressie. René van Klaveren is oprichter van Goodli- te Lichttherapie. „Licht is betrokken bij een groot aantal lichaamsfuncties en gedra gingen. Via de ogen beïnvloedt licht onder andere je stemming. Onder invloed van weinig licht in de avond zal het lichaam zich opmaken om naar bed te gaan door het slaaphormoon melatonine aan te ma ken. In de ochtend stopt de productie on der invloed van voldoende daglicht. Tij dens wintermaanden is de intensiteit van het daglicht voor veel mensen te laag om te signaleren dat de dag is begonnen." Door middel van lichttherapie kan je biolo gische klok hersteld worden. Lichttherapie poli's die een verstoord slaap/waakritme trachten te herstellen of een winterdepres sie tegengaan, zijn allang geen onbekende meer binnen diverse ziekenhuizen. Dat heilzame licht kun je ook thuis aanknip pen. Met een goede lamp heb je genoeg aan een kwartiertje licht per dag, bij voor keur vóór tien uur in de morgen. Je lichaam krijgt het signaal dat de dag is be gonnen. Wie geen kwartier over heeft voor een beter humeur, verkoopt Van Klaveren lichttherapiebrillen. „Hiermee draag je het licht met je mee, ze geven je complete be wegingsvrijheid. Ochtendrituelen worden hierdoor niet verstoord." Deze brillen kos ten gemiddeld 200 euro. Niet goedkoop, maar de lichttherapie kan naast dit winters ongenoegen wellicht ook helpen bij de ge volgen van bijvoorbeeld een jetlag. Nederlandse yoga- en meditatiegoeroe Jo- han Noorloos gaat problemen liever te lijf zonder accessoires. „De essentie van yoga en meditatie is: niets negeren en nergens tegen vechten. Dat betekent: waarnemen zonder afkeer of hechting. Als je op die ma nier naar een pro bleem kijkt, kun je er beter mee omgaan. In het Sanskriet wordt dat annicha ge noemd, oftewel: alles verandert continu." Voor wie het nog even ploeteren en doorko men is, heeft Noorloos een tip. „Om een dip tegen te gaan, zijn fysieke houdingen gecombineerd met krachtige ademhalin gen effectief: yoga dus. De zonnegroet is een prachtige oefening waarbij je het lichaam opwarmt en energie genereert. Je voelt je wakker en energiek. Deze oefening hoeft maar 10 tot 15 minuten te duren." Ga rechtop staan, plaats je voeten stevig in de yogamat. Zet je grote tenen tegen elkaar en hielen iets uit elkaar. Span je bovenbeen spieren aan en trek je navel iets naar bin nen. Borst naar voren. Breng je armen om hoog en maak het lichaam zo lang moge lijk. Buig voorover en plaats je handen naast je voeten op de mat. Buig hierbij eventueel je knieën. Ontspan je nek en breng je hoofd naar beneden. Breng je kin naar voren en omhoog, stap vervolgens je rechter- en linkervoet naar achter. Breng je knieën naar de mat en ga op je buik liggen met je wreven stevig in de mat. Span je bo venbeenspieren aan. Druk je ellebogen te gen je bovenlijf aan en breng je borst een paar centimeter omhoog. Schouders breng je weg van de oren. Kom terug op handen en knieën, breng je billen naar de hielen, spreid je vingers en breng je billen zo hoog mogelijk. Strek rustig je benen. Duw je hie len in de mat en neem een plankpositie aan. Breng het bovenlichaam parallel aan de mat, duw je wreven in de mat en duw je bovenlijf omhoog. Schouders en polsen staan hierbij in een rechte lijn boven el kaar. Krul je tenen onder voeten, duw je heupen omhoog. Blijf zo vijf diepe, adem halingen ontspannen staan. Buig hierna licht je knieën, stap je voeten een voor een tussen je handen. Breng je kin naar voren, buig voorover en breng je neus richting je knieën. Breng met een weidse beweging je handpalmen omhoog tegen elkaar. Kijk in richting van je duimen en ontspan je schouders. Breng ten slotte je handen naar je heupen zoals in de beginpositie. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 Illustrator Anne-Marie Heuseveldt ont werpt theedoeken met een bijzonder concept: handgetekende schetsen van typerende kenmerken van de prachti ge Nederlandse streken. De theedoe ken, ingeweven door het Textielmu seum, zijn gemaakt van biologisch ka toen. Het dessin is met de hand gete kend. Heuseveldt liet zich onder meer inspireren door de Utrechtse Heuvel rug, de Achterhoek, Friesland en Zuid-Limburg. De theedoeken (16,95 per stuk) zijn prachtig om cadeau te geven en een aanwinst voor de keu ken. Het assortiment, uitgevoerd in zachte kleuren, omvat ook tafellopers en kussenhoezen. ww.stoffenstreken.nl Aan de meeste soorten pindakaas die je in de supermarkt vindt, zijn extra in grediënten als suiker en olie toege voegd. Dat is helemaal niet nodig, vin den de makers van Zeemansboter. Zij bedachten een heel andere pindakaas. Zeemansboter is een smeuïge goud bruine pasta gemaakt van uitsluitend biologische pinda's en een snufje zee zout erbij. Zeemansboter wordt ge maakt in Rotterdam, de plek waar pin da's aan wal komen als ze van verre oorden worden aangevoerd. Het broodbeleg zit bomvol goede energie waar je na het ontbijt op volle stoom mee vooruit kan. Een potje kost 3,50 euro. www.foodelicious.nl ZEEmAtlS Een tas van Jee Bags wordt er in er loop der jaren alleen maar mooier op. Met dat doel ontwerpt Janneke Peters haar creaties, sinds ze in 2010 in Den Haag haar merk lanceerde. Peters stu deerde Fashion Design in Arnhem en werkte voor diverse luxe modemer ken voor ze met haar eigen label be gon. Typerend voor haar werk is de tas Strum, gemaakt van soepel rund- leer De tas is 45x45, prima voor da gelijks gebruik. De handgemaakte tas sluit met een leren riem met drukkno pen. In de tas zit een extra vak met een rits voor kleine items. Strum (220 euro) kan aan de hand of aan de schouder worden gedragen. www.jeebags.com Een beetje hond is gek op spelletjes. Verwen je huisvriend eens met een pluche puzzel (18,50 euro). Stop alle vogels in het huisje en laat je hond ze er weer uithalen. Een leuk spel om je hond mee uit te dagen en geestelijk moe te maken! Met deze puzzel stimu leer je het natuurlijke instinct om te zoeken en een prooi te vangen. Het verbetert ook de oog-poot-coördina- tie. Wanneer je hond het spel snapt, kun je de vogels ook op andere plek ken in huis verstoppen. Doe voor de afwisseling eens wat lekkers in het huisje. Ook ideaal voor oudere en zie ke dieren, of dieren die er alles aan doen om speeltjes te slopen. www.fuzzylicious.nl door Cintha Rood reageren? W consument@depersdienst.nl WHlTt CHESTNUT De Aromachologie-lijn van L'Occitane (vanaf 10 euro) bestaat uit twee ri tuelen, waarvan de twee de opwekkend werkt in de ochtend. De ouder wetse bloesemgeuren van Bach Bloesem White Chestnut (10,95 euro) helpen je hoofd tot rust te brengen. Bio-Oil (van af 12,15 euro) is ideaal voor na een lange, stress volle dag. Dompel een dun doekje in warm wa ter en voeg vijf druppels Bio-Oil toe. Wring de doek uit, leg deze over het gezicht en ontspan een aantal minu ten. De Jo Malone Box Hedge Squar scent geur- zakjes (51 euro) zijn een instant dosis lente. Ze ruiken naar pas gesnoei de heg en een Engelse tuin in volle bloei. Met de gratis applicatie Opti mism breng je dagelijks je gemoedstoestand in kaart. Hierdoor signaleer je een eventuele (win terdepressie tijdig. Eau de parfum Tonic van Ab el (92 euro) is 100 pro cent biologisch, drink baar en ruikt naar een frisse lentedag. www.abelorganics.com, www.bachrescue.nl, www.bio-oil.com, www.denieuweyo- gaschool.nl, www.goodli- te.nl, www.jomalo- ne.com, www.loccita- ne.nl, www.skins.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19