PSV mazzelt met lichte blessure Rekik Ibrahimovic oogst lof na 34 SPORT EUROPA LEAGUE Assistent Faber verlaat PSV en wil elders hoofdtrainer worden Van de Ketterij staakt oefenduel van Hoek: 4-0 Feyenoord speelt donderdag bij AS Roma. Meer dan vijfduizend fans gaan mee met de Rotterdamse club. De centrale verdediger kon niet meer voluit gaan en gaf vlak voor rust aan dat hij gewisseld moest worden. De staf van PSV vreesde voor een scheuring van een ham string, maar uiteindelijk bleek Re kik slechts een verrekking te heb ben opgelopen. Hij is waarschijn lijk anderhalve week niet beschik baar en mist daardoor normaal ge sproken de thuisduels met Zenit Sint-Petersburg (donderdag) en FC Dordrecht (zondag). Met de huidige prognose is Rekik wel be schikbaar voor de voor de nationa le competitie mogelijk beslissen de ontmoeting tussen PSV en Ajax op t maart. Via een scan werd gisteren duide lijk dat Rekik niet wekenlang stil hoeft te zitten. PSV wachtte even met het medische onderzoek zo dat eventuele schade ook echt dui delijk zou worden. Rekik werd vrijdag in Noord-Holland vervan gen door de nog niet volledig fitte Jeffrey Bruma. Nood brak wet, Bruma moest in Alkmaar aan de bak ondanks heupklachten. Hij werkte gisteren op De Herdgang een individuele training af. Of de 23-jarige verdediger voor het thuisduel met de Russen van over morgen beschikbaar is voor de ba sis, is nog onduidelijk. Als dat niet het geval mocht zijn, kan Jor- rit Hendrix zijn rentree in PSV 1 maken. PSV verkocht tot gisteren voor de Europa League-wedstrijd van overmorgen net geen twintigdui zend kaarten. De club hoopt daar de komende dagen via een aantal acties op onder meer sociale me dia toch nog ruim boven te belan den. De ontmoeting in de zestien de finales van de Europa League leidt na een aantal weken focus op de eredivisie even af van de strijd om de landstitel. PSV gaat soeverein aan kop in de eredivisie, maar zal desondanks geen onnodige risico's nemen. De club kan bij het bereiken van de achtste finales een bedrag van 350.000 euro aan extra prijzen geld bijschrijven. PSV is nu al ze ker van ruim drie miljoen euro aan prijzengeld in de huidige Eu ropa League-editie. EINDHOVEN - Assis tent-trainer Ernest Fa ber vertrekt na dit sei zoen bij PSV. De 43-ja- rige oud-speler van de Eindhovense for matie wil bij een an dere club hoofdtrai ner worden, meldde hij gisteren op de website van PSV. „Het gevoel dat ik toe ben aan een nieuwe stap is nu gekomen. Ik wil me verder ont wikkelen", aldus Fa ber. Zijn contract loopt de ze zomer af. Faber heeft er dan ruim drie seizoenen als as sistent-trainer opzit ten, nadat hij in het voorjaar van 2012 Als speler stond Fa ber van 1990 tot 2004 onder contract bij PSV. Als assistent werkte Faber onder Dick Advocaat en Phillip Cocu. Vorig seizoen droeg hij kor te tijd de eindverant woordelijkheid toen Cocu om medische redenen tijdelijk af stand moest nemen. „Het is een bewuste keuze", zegt Faber. „Maar eerst blijft de volle aandacht op het huidige seizoen met PSV, waarin we iets heel moois kunnen neerzetten. Dat heeft de hoogste prioriteit, daarna kijk ik waar mijn toekomst ligt." ROTTERDAM - Iedereen bij Feye noord hoopt de kater die het over hield aan de beschamende ne derlaag bij Heracles (2-0) deze week weg te spoelen tegen AS Ro ma. Het belooft een memorabele trip te worden, want de Rot terdamse club zal in Italië door meer dan vijfduizend fans wor den gesteund. De aanhang hoopt op een vergelijkbaar scenario zo als dat vijftien jaar geleden in Ro me werd geschreven, alleen zon der een veelbesproken middelvin ger. Na het kampioenschap in 1999, nog altijd de laatste landstitel die de club heeft gewonnen, kwam Feyenoord uit in de Champions League. Vijf gelijke spelen en één overwinning op Rosenborg wa ren voldoende om de - toen nog - tweede groepsfase te bereiken. Feyenoord werd aan Lazio Roma, Chelsea en Olympique Marseille gekoppeld, maar de club wilde geen supporters meenemen naar de uitduels. Het was een gevolg van de wedstrijd in en tegen Le- verkusen van een jaar eerder. In de Duitse stad kwam het na de wedstrijd tot ongeregeldheden. De eerstvolgende Europese uit wedstrijd bracht kampioen Feye noord het daaropvolgende sei zoen naar Noorwegen. Fans die naar Trondheim wilden afreizen om de wedstrijd tegen Rosenborg bij te wonen, werd duidelijk ge maakt dat ze een stadionverbod tegemoet konden zien. Toch wa ren er zo'n zestig supporters aan wezig bij het duel, dat in 2-2 ein digde. Feyenoord bereikte de tweede ronde en de club liet bij monde van voorzitter Jorien van den Herik weten te overwegen supporters mee te nemen naar Ita lië, Engeland en Frankrijk, maar uiteindelijk bleef het uitreisver bod toch staan. De harde kern van Feyenoord-sup porters liet zich daar niet door te genhouden. Van den Herik en zijn medebestuurders konden dan wel een verbod opleggen, juri disch gezien hadden ze geen poot om op te staan. „Er is geen Euro pese regel die mensen kan verbie den te reizen", vertelde Wouter van Yperen, bestuurslid van de Feyenoord Supporters Vereni ging, in maandblad Hand in Hand. „Het ging als een lopend vuurtje. Er gingen steeds meer supporters naar Rome, de groep werd groter en groter." De fans liepen op de wedstrijd dag vanaf het Vaticaan naar Sta- overkwam van FC Eindhoven. Bij die club was hij al hoofd trainer en behaalde aansprekende resulta ten. Faber was eerder trainer in de jeugdop leiding van PSV en as sistent in de staf van het Nederlands elftal, onder meer op het EK in 2012. HOEK - Het oefenduel van topklas- ser Hoek met het Belgische Zelza- te is gisteravond gestaakt bij een 4-0-voorsprong voor de Zeeuws- Vlamingen. Arbiter Harold van de Ketterij uit Goes floot zo'n twintig minuten voor tijd af vanwege commentaar van de bezoekers op de leiding. Van de Ketterij toonde de trainer en een speler van Zelzate tevens de rode kaart. Op dat moment kon Hoek bogen op een comfortabele 4-0-voor- sprong dankzij doelpunten van Nick de Groote, Jelle de Schrijver, Kyle Doesburg en Giovanni Siere- veld. Zweedse ambassadeur liet vijftien tijdelijke tatoeages aanbrengen op zijn lichaam, met de namen van mensen die honger lijden. In een begeleidend filmpje gaf Ibrahimo vic wat meer uitleg. „Waar ik ook ga, ik word altijd herkend. Ze roe pen mijn naam en moedigen me aan. Maar er zijn namen waar nie mand voor juicht", verwees hij naar de mensen die honger lijden. „Als het kon, liet ik al hun namen op mijn lichaam tatoeëren. Maar het gaat om 805 miljoen mensen, die dagelijks honger hebben. Daar zitten te veel kinderen bij, die te maken hebben met oorlog, natuur rampen of extreme armoede. Ik heb fans over de hele wereld. Van af nu wil ik dat de steun naar de mensen gaat die het echt nodig Ibrahimovic was ingegaan op een verzoek van de Verenigde Naties om het Wereldvoedselprogramma onder de aandacht te brengen. De door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het zit PSV na de win terstop in veel opzichten mee. Vori ge week bleek Andrés Guardado niet ernstig geblesseerd nadat hij tijdens PSV-FC Utrecht uitviel. Gis termorgen bleek uit een scan dat Karim Rekik (20) vrijdag geen ern stige schade heeft overgehouden aan het uitduel met AZ. Terug naar Rome, door Barry van der Hooft Jon Dahl Tomasson scoorde in februari 2000 tweemaal in de uitwedstrijd tegen Lazio Roma, terwijl er vele Feyenoord-supporters op de tribune za ten. foto VI Images Ernest Faber Zlatan Ibrahimovic toont zijn tatoeages na een doelpunt tegen Caen. foto Christophe Ena/Hollandse Hoogte door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Na zijn fraaie doelpunt tegen Caen trok Zlatan Ibrahimo vic zaterdag zijn shirt uit en ont ving daarvoor automatisch een ge le kaart. Zijn actie kwam hem in eerste instantie op veel commen taar te staan, want door die prent mist de Zweedse spits de topper tegen AS Monaco. Veroordelen sloeg echter al snel om in bewonde ren, toen bleek waarom de vaak on navolgbare Ibrahimovic iedereen zijn vol getatoeëerde bovenli chaam wilde laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59