Dek naar voormalige Bluekens Kapelle vraagt extra aandacht voor Wietkwekerij geruimd mogelijke risico's van scheepvaart met 295 planten De eerste vakantie van het jaar zorgt meteen al weer voor extra drukte in de provincie. 66 De hotels zitten voor vijftig procent vol en de vakantiehuisjes voor 55 procent 66 We geven de mensen letterlijk en figuurlijk een warm welkom 28 BEVELANDEN en THOLEN VOORJAARSVAKANTIE vuuiiimiigc I - Dek wil zowel de rijbewijscatego rieën als de logistieke- en veilig heidsopleidingen, die nu nog aan respectievelijk de Van Doornest raat en de Scottweg zijn geves tigd, samenvoegen op de nieuwe locatie. Die zal worden gerenoveerd. Ook komt een stuk nieuwbouw. „De spanten van de grote hal blijven behouden, ervoor komen kanto ren en leslokalen", zegt Jos Dek van de verkeersschool. Bluekens, dat het pand huurde, heeft enkele jaren geleden zelf elders op bedrij venterrein De Poel nieuwbouw gepleegd. Dek had in 2007 al plannen voor nieuwbouw van een compleet lo gistiek centrum op het eigen oe fenterrein langs de A256. Jos Dek: „Daar zijn we een paar jaar mee bezig geweest, maar we hebben dat terrein nu eigenlijk weer no dig. Onze activiteiten zijn de afge lopen jaren verschoven en daar hebben we veel ruimte voor no dig, ook met het oog op de toe komst." zDek is vooral 'in de breedte gegroeid'; naast de regu liere rijbewijzen biedt het bedrijf tegenwoordig ook allerlei oplei dingen op het gebied van veilig heid en logistiek, maar de lesruim te is te beperkt. „De nieuwe loca tie heeft twee voordelen", zegt Dek. „Het is veel praktischer om één locatie te hebben in plaats van drie en ten tweede zijn de huisvestingskosten straks lager." De vergunningprocedure moet nog worden doorlopen, maar Dek hoopt de nieuwe stek tegenover McDonald's begin volgend jaar te kunnen betrekken. Architectenbu reau Roos Ros tekent voor het ontwerp. Het nieuw te bouwen gedeelte krijgt, zo is te zien op im pressies, een 'zwevend' element met een groot glasvlak aan de straatzijde, bovenop een donkere plint. VROUWENPOLDER - Het zijn met name Duitsers die deze voorjaars vakantie de weg naar Zeeland heb ben gevonden. Lekker wandelen, fietsen en niet te vergeten, carna val ontvluchten. Een voorbeeld op Campingpark Ons Buiten in Oostkapelle: afgelo pen weekeinde zijn zestien cha lets verhuurd aan Duitsers en één aan een Nederlands stel. Voor kamperen in de tent is het nog te koud. In de zogenaamde chalets van Ons Buiten is het com fortabel genoeg. Of zoals Susanne Coppoolse zegt: „We geven de mensen letterlijk en figuurlijk een warm welkom, want we kun nen vanuit de receptie de verwar ming in de chalets van te voren aanzetten." Wie echt wil kamperen is vanaf vrijdag 27 maart welkom op Ons Buiten. Op veel Zeeuwse cam pings wordt nog gewerkt om alles in orde te maken en op tijd klaar te zijn voor Pasen. Voor een aan tal campings is het gewoon niet mogelijk om half februari al open te gaan, want het kan in dit jaarge tij makkelijk vriezen en dan be staat het risico dat de leidingen ka pot vriezen. Met de komst van de Duitse toe risten afgelopen weekeinde komt de stroom wit/zwarte-nummer- borden richting Zeeland weer op gang. En dat houdt pas op na de cember. Toch begint de drukte pas echt met Pasen, geeft directeur Patrick Polie van de Zeeuwse VW aan. Al was er het afgelopen weekein- de wel sprake van een piekje en dat zal ook komend weekeinde weer zo zijn. De hotels zitten voor vijftig procent vol en de va kantiehuisjes voor 55 procent. Het Nederlands Bureau voor Toeris me en Congressen heeft berekend dat alleen al 500.000 vakanties door Nederlanders in eigen land worden doorgebracht. Dat is onge veer gelijk aan vorig jaar. Meer dan de helft van de binnenlandse vakanties wordt doorgebracht in (luxe) bungalows of vakantiehuis jes. Ook nu weer is te zien dat er een grote run is op last minute aanbiedingen. Volgens Polie zijn er drie redenen waarom mensen juist in het afge lopen weekeinde er op uit trek ken. Er is een categorie die carna val wil ontvluchten. Een groep toeristen maakt gebruikt van de extra vrije dagen van de voorjaars vakantie. En Valentijnsdag viel in het weekeinde en dat kan ook aan leiding zijn om iets leuks te gaan doen. De VW-directeur geeft aan dat het nog niet storm loopt in de kantoren van zijn organisatie, al is er wel sprake van extra aanloop. Maar zo langzamerhand kunnen zijn medewerkers zich gaan opma ken voor de echte drukte. Nog even wat tips van Polie: „Er is ook in het vroege voorjaar ge noeg te doen in Zeeland. We heb ben verschillende binnenattrac- ties. Zo kun je bijvoorbeeld naar de Michiel de Ruyter-tentoonstel- ling in het Muzeeum in Vlissin- gen. Maar deze weekeinden is het nu ook Strao op Schouwen-Duive- land." Dat blijkt uit de zienswijze die het college van B&W heeft opge steld en begin maart voorlegt aan de gemeenteraad. Kapelle denkt dat het risico op ongevallen met pleziervaart toeneemt, onder meer door uitbreiding van jacht havens in de Westerschelde. Voor al het kruisen van de Westerschel de van en naar het kanaal richting Oosterschelde kan voor gevaarlij ke situaties zorgen. De Veiligheidsregio moet ook be ter kijken naar de risico's rond Wemeldinge. Vlakbij dit dorp vindt niet alleen vervoer op het water en opslag van gevaarlijke stoffen plaats. Op bedrijventer rein Choorhoek vindt ook veel overslag van met name benzine plaats. De gemeente vraagt aan dacht voor opkomsttijden en be reikbaarheid van hulpdiensten bij mogelijke incidenten. De politie viel tegen het middag uur een pand aan de Markt in Westkapelle binnen. Daar bleek een kwekerij te zijn met 295 plan ten. Al die planten en al het mate riaal dat nodig is om een kwekerij te runnen, is door een gespeciali seerd bedrijf geruimd. Zover de politie gisteren kon vertellen is er nog niemand aangehouden. Wel ontdekte een medewerker van Delta dat er geknoeid was met de elektriciteitsmeter, zodat de beno digde stroom buitenom de meter werd 'afgetapt'. Volgens de woord voerder van de politie ging het om een 'spoedruiming'. locatie Duitsers ontvluchten door Luc Oggel GOES - Verkeersopleidings- en trai ningscentrum Dek in Goes heeft het voormalige pand van Bluekens Truck- en Bus BV aan de Verrijn Stuartweg gekocht. Dek wil het voormalige pand van Bluekens deels re noveren. Ook komt er een gedeelte nieuwbouw. door René Schrier Patrick Polie, VVV Zeeland Suzanne Coppoolse, Campingpark Ons Buiten door Joeri Wisse KAPELLE - Kapelle wil dat de Veilig heidsregio Zeeland in het nieuwe rampenplan meer aandacht geeft aan de gevaren van scheepvaart op het Kanaal door Zuid-Beveland en de Ooster- en Westerschelde. WESTKAPELLE - Een wietkwekerij met enkele honderden bijna oogstrijpe planten is gisteren ge ruimd in Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55