SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Mosselhuis ambasssadeur De Halve Maan Geelhoed en Geelhoed gaan samenwerken iwi Kindercoach is nu officieel kindertherapeut Zeeuwse aanbiedingen bij InfoZeelandDeal Het eiland van TOERISME Ik heb jarenlang in de horeca ge werkt. In loondienst en als zelf standig horecaondernemer. De laatste drie seizoenen heb ik op camping De Brem in restaurant Smaek gewerkt. Zo'n camping is een dorp op zich. Met vaste gas ten en toeristen door elkaar. Heel erg leuk. Ook voor mensen die op Schouwen-Duiveland wonen, is het de moeite waard om eens langs te gaan. Officieel ben ik met pensioen, maar ik hoop van de zo mer toch nog op De Brem aan de slag te kunnen. NATUUR De Schelphoek is zo'n mooi plek je. Ik heb in Serooskerke ge woond, maar toen kwam ik er nooit. Heel raar. Toen ik er eens ging wandelen, was ik er ontdaan van: zo mooi vond ik het. Het zou leuk zijn om daar iets van klein schalige horeca neer te zetten. Zo iets als Neli's Place (het huidige Jeanzz, red) in Den Osse. Dan zet je het meer in the picture. Op zich lopen er wel heel veel men sen: het is een goede plek om hon den uit te laten. Maar het is ook een heel mooi stukje natuur schoon zo aan die Oosterschelde. Nu is daar weer een buitrug gesig naleerd, las ik in de krant. En dan hebben we nog flamingo's in de Grevelingen. En die zeehondjes natuurlijk. Als je bij strandpavil joen de Haven van Renesse staat dan zie je ze daar bij laag water ge woon op zo'n zandbank liggen. Prachtig vind ik dat. VERDRIET Op persoonlijk vlak heb ik best veel verdriet gehad. Het is niet al tijd over rozen gegaan. Ik probeer wel overal het positieve van in te zien en er wat mee te doen. MUZIEK Eigenlijk hou ik van alles. Ik hou van dancemuziek, van goede dj's. Bij de Nells Feesten die ik heb ge daan, was het altijd erg gezellig. Maar ik hou ook van feestmuziek en smartlappen. Heel ander reper toire ja. Mare Canto bijvoorbeeld vind ik prachtig. Dat is een zan ger van ons eiland en ik vind zijn stem zo ontzettend mooi. Ik heb dat Bloed, Zweet en Tranen ge zien waaraan hij meedeed en hij zingt ook dikwijls bij ons op de Brem. Hij is een fantastisch goede zanger. OP DE SCHOP Ik vind het jammer dat het Haven plein in Zierikzee in de winter zo doods is. Iedereen, jong en oud, wil toch zo dicht mogelijk bij de winkels parkeren. Het zou voor de winkeliers denk ik wel fijn zijn als dat 's winters kon. Ik weet ook wel: het is geen mooi gezicht die auto's. Maar nu is het zo kaal. ONTSPANNING Wandelen. En ik ben gek op Wordfeud. Dat doe ik elke dag met wat vaste spelers. Je moet je hersens een beetje in beweging houden. Cryptogrammen vind ik ook heerlijk om te doen. VRIJWILLIGERSWERK Er zijn heel veel mensen van mijn leeftijd die achter de geraniums zitten. Dat wil ik niet. Ik ga nu voor een maand op proef vrijwilli gerswerk doen bij Borrendamme. Dan kun je van twee kanten kij ken of het bevalt. Dat zouden ei genlijk meer mensen moeten doen. Ze komen in de zorg zoveel handen tekort. Petje afhoor voor de mensen die daar werken. Dat is echt een roeping. RESTAURANT Wat nog op mijn bucketlist staat, is Landgoedhotel Renesse in Slot Moermond. Dat is zo prachtig daar. Maar je kunt er ook zo heer lijk eten, heb ik me laten vertel len. ACTIE Daar hou ik wel van. Afgelopen weekend ben ik bijvoorbeeld naar de strao in Burgh-Haamstede ge weest. Veel mensen zeggen: 'het is allemaal zo doods in de winter'. Maar dat is het niet. Je moet het al leen zelf opzoeken. Ondernemersplein Restaurant Het Zeeuws Mossel huis in Westkapelle gaat werken met het volledige assortiment, zo wel flessen als vaten, van Bier brouwerij De Halve Maan uit Hulst. Het Mosselhuis is hiermee- de eerste horecarelatie van World of Drinks die met de ver nieuwde uitstraling van De Hal ve Maan werkt. Ook in de menu kaart willen ze de bieren van De Halve Maan opnemen, door mid del van biersuggesties bij de ge rechten. Om de bieren te promo ten geldt er in de maand februari een speciale actie; bij elke bestel ling een dubbel of triple cadeau. Elly Geelhoed, van de ballet school in Dreischor, en personal trainer Sven Geelhoed gaan sa menwerken. Dat gebeurt op 3 maart om 20.00 uur met een hit-introductieles. Blijkt er veel animo voor te bestaan, dan wordt de samenwerking voortge zet. Elly en Sven zijn geen fami lie, maar delen zogezegd wel de zelfde passie en ideeën. Beiden zijn ervan overtuigd dat je een band moet opbouwen met dege nen aan wie je lesgeeft om er zo het beste uit te kunnen halen. Aanmelden bij Balletschool Elly Geelhoed in Dreischor. Jeannette van Swaay, sinds 2010 werkzaam als bevoegd kindercoach/counseler bij Prak tijk Integratieve Kindertherapie in Dreischor, is beëdigd als inte- gratief kindertherapeut. Integratieve kindertherapie is een kortdurende therapie waarin het kind centraal staat en een ac tieve rol heeft in het therapeuti sch proces. Het kind wordt spe lenderwijs geholpen bij het aan pakken en oplossen van proble men. Ouders worden nauw be trokken bij dit proces. Meer informatie: www.ikddreischor.nl InfoZeeland is gestart met de ru briek InfoZeelandDeal. Via socia le media en de eigen website wijst InfoZeeland consumenten op aantrekkelijker aanbiedingen en acties van Zeeuwse winkels, restaurants en andere bedrijven. InfoZeelandDeal gebruikt hierbij een systeem waarmee met de smartphone een barcode kan worden gescand, om de aanbie ding te valideren en in de admini stratie te verwerken. Handmatige verwerking blijft ook mogelijk. InfoZeeland heeft ook een weke lijkse nieuwsbrief, met daarin al le lopende deals. DINSDAG 17 FEBRUARI 2015 In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner zijn of haar beeld van Schouwen-Duiveland. Vandaag: Nell Evers (67) uit Brou wershaven. Voormalig horeca-on- dernemer en -medewerker 'Petje af voor mensen in zorg' door Esme Soesman Nell Evers (hier bij de Schelphoek) was onder meer eigenaar van De Waag in Serooskerke en 't Swarte Schaep in Brouw, foto Dirk-Jan Gjeltema In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47