I Onderzoek storing door windmolen maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 29 ma Naar het strand om te wandelen Jammer dat er veel was gesloten Maakt er meer vakantie van. rj - OOSTKAPELLE - De heer Sender uit de omgeving van Bonn is net de dakkoffer, die bovenop zijn auto staat, aan het uitpakken. Hij wil best even vertellen waarom hij met zijn gezin naar Zeeland is ge komen, maar eerst moet de dak koffer leeg. Hij is met vrouw en twee kinde ren naar Campingpark Ons Bui ten in Oostkapelle gekomen. In derdaad ook om het carnaval te ontvluchten. Ze waren al eerder in Zeeland met een camper. Maar het bleek wel zo makkelijk en be ter betaalbaar om een chalet te hu ren. Dat is de familie erg goed be vallen. Zodoende zijn ze weer hier. Hij had net twee fïetshelmpjes uit de dakkoffer in de auto gelegd, dus het is niet moeilijk te raden wat ze in de omgeving van Oost kapelle doen. „Ja, de omgeving is hier prachtig. En we gaan ook graag naar het strand om te wandelen. Alles is hier vlakbij." VROUWENPOLDER - Inderdaad de familie Fedrowitz is donderdag vanuit Aken naar Vrouwenpolder gereden om de carnavalsgekte in eigen land te ontlopen. Ze hebben een appartementje ge huurd in Buitenplaats Het Veerse Bree. De familie was al eerder in in Zeeland geweest en kent de streek. „Je kunt hier heerlijk fietsen en wandelen. We zijn al naar het strand geweest, dat is vlakbij", zegt mevrouw Fedrowitz. Ze blij ven nog tot vandaag (dinsdag). Haar man vult aan: „We hebben wat extra vakantiedagen, dus het was een mooie gelegenheid om er eens op uit te gaan. En aange zien we al eerder in de omgeving waren geweest, viel de keuze op Vrouwenpolder. Wel jammer dat er vorige week er nog veel win kels waren gesloten. Gelukkig was dat in het weekeinde beter." In sommige gevallen kunnen windmolens de radar van sche pen verstoren en daarmee komt de veiligheid op het water in ge vaar. Door storingen kan het ge beuren dat een schipper op zijn ra dar een heleboel kleine vlekjes ziet, terwijl het in werkelijkheid om een groot schip gaat. „Over het algemeen is een ronde vorm geen probleem en windmolens zijn rond van vorm. Bij bruggen of onder hoogspanningskabels is wel vaker sprake van storingen." Dat Schuttevaer nu extra de vin ger aan de pols houdt bij de bouw van het windpark Krammer heeft te maken met de kans dat de slui zen op afstand bediend gaan wor den. „En camera's zouden wel weer voor storingen kunnen zor gen." Voordat de vergunning voor de aanleg van het windpark ver leend wordt, moet onderzoek naar de effecten van het park uit gevoerd zijn. Daarbij hoort ook het effect van het park op de scheepsradar. In Zeeland staan op meerdere plekken windmolens langs vaarroutes. Daar is geen sprake van storingen. Plan voor beachtennis bij LTC Zierikzee De leden van tennisvereniging LTC Zierikzee besluiten maan dag 23 februari of de vereni ging een beachtennisveld zal aanleggen. Beachtennisser en Nederlands kampioen Ronald van Slooten heeft een voorstel gemaakt en zal dit dan presen teren. Ook worden een nieuwe voorzitter en penningmeester verkozen. Inschrijven voor Morty Toertocht Wielrenliefhebbers kunnen zich vanaf nu inschrijven voor de tweede editie van de Morty Toertocht die op zondag 31 mei plaatsvindt. De tocht, een initia tief van Woonboulevard Mor- tiere en TC Walcheren uit Kou- dekerke, kent een variant van zestig en een variant van hon derd kilometer. Inschrijven via www.mortytoertocht.nl Filmhuisavond met In a better world Tijdens de filmhuisavondin de Overkant in Ouddorp wordt morgenavond de film In a bet ter world vertoond. Kaartjes kosten 7,50 euro en dat is inclu sief koffie of thee. Mensen met een pasje van de bibliotheek krijgen een euro korting. Kaartverkoop via de VW-ba- lie. Aanvang 19.30 uur. Schildermiddag met opa's en oma's Bij het Historisch Museum De Bevelanden in Goes vindt mor gen vanaf 13.30 uur een schil dermiddag voor kinderen met opa's plaats. Zij kunnen inspira tie opdoen bij de expositie 'Van Truus, prachtige Zeeuwse schilderië'. Kosten entree 8,50 per kind, inclusief materiaal, vijf euro voor opa's en oma's. Aanmelden via 0113-228883. 'Hoe verder na zelfdoding dierbare?' Indigo Preventie start in het een lotgenotengroep voor men sen die een dierbare verloren hebben door zelfdoding. Voor deelname, vaak vergoed door de verzekeraar, is een verwijs- brief van de huisarts nodig. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Indigo Preven tie, 0113-246060 of info@indigozeeland.nl Thema-avond van afdeling psychiatrie De afdeling psychiatie van het ADRZ in Vlissingen houdt mor gen vanaf 19.15 uur een thema avond over herstel en erva ringsdeskundigheid. Er wordt gesproken over psychiatrische aandoeningen, veroorzaakt door opgroeien in Nederland in een gezin met een andere culturele achtergrond. p£ffi]ilr[irln|LiJr Ij [fjj Leipzig, Dresden Weimar MC f Overwinteren in deAlgarve ISE5*3»- HIM m - j vmi. 'M iit]. x SE Sev. és Gezellig Beieren maaskantreizen.nl DINSDAG 17 FEBRUARI 2015 het carnaval g foto's Lex de Meester door Melita Lanting bruinisse - Schuttevaer, de belan genvereniging voor maritiem Ne derland, wil weten wat het effect is van het aan te leggen windmolen park bij de Krammersluizen op de radar van schepen. „We houden het scherp in de gaten", zegt Liset- te Booij van Schuttevaer. ZIERIKZEE MIDDELBURG OUDDORP GOES GOES VLISSINGEN 5 dagen vanaf 279 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 19,26 april, 3,17 mei, 14 juni e.a. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half- pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 1,29 maart e.a. Vri *551 L - V.' i ,r_: jlffLV'" •■SMS* ANVR "'-oil yA 6 dagen vanaf 399 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Regensburg. Passau, Zuid-Bohemen Cesky Krumlov! Verblijf in Rimbach op basis van half-pension. Vertrek: 4 mei, 12 juni, 16 juli, 1 aug., 15 sept. Kroatië, Montenegro en Albanië 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 18 april, 23 mei, 6 juni, 5 sept., 3,17okt. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45