bestand Oekraïne TXirken woest na moord op jonge vrouw 24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 twv €399.- 50 Michele 'mister Nutella' Ferrero overleden Een van grootste bankroven ooit via computerkraak Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc BUITENLAND 9 van j£45> voor Vodafone Voordeel Web bellen zullen er alles aan doen De- baltseve in handen te krijgen, ge tuige de uitlating van separatisten leider Aleksandr Zachartsjenko dat Debaltseve niet onder het ak koord van Minsk valt. Door de verdediging van Debaltse ve stilzwijgend over te laten aan de RS - die zich nooit heeft laten registeren bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en dus zelf standig opereert - kan de Oe kraïense regering de handen in onschuld wassen: wij houden ons aan het staakt-het-vuren, maar over de RS hebben wij niets te zeggen. Tegelijkertijd is dat spelen met vuur. Want wellicht wil de RS vooral doorvechten om aan te to nen dat Porosjenko een zwakke leider is die de Oekraïense belan gen verkwanselt. RS-leider Dmytro Jarosj is een ra dicaal die onlangs toegaf met een handgranaat in de broekzak in het parlement te zitten. Ook voor spelde hij mogelijk komende len te al een derde protestgolf in Kiev en de omverwerping van de rege ring. Hoezeer de regering in Kiev de Rechtse Sector nodig heeft in de strijd in het oosten, de RS kan nog wel eens het grootste gevaar gaan vormen voor de overeen komst van Minsk. ISTANBUL - Woedend gingen vrou wen in heel Turkije afgelopen weekeinde de straat op. De een had een blauw oog geschminkt, de ander een kogelgat op het voor hoofd getekend. Velen droegen de foto van Ozgecan Asian, een jon ge studente psychologie. Het verbrande lichaam van het meisje werd vrijdag in het buiten gebied bij Mersin in Zuid-Turkije gevonden. Drie mannen zijn in middels opgepakt: een buschauf feur, zijn vader en een vriend. De studente stapte woensdag avond in de minibus naar huis. Ze was de laatste passagier. De 26-ja- rige chauffeur reed naar een afge legen plek en zou geprobeerd heb ben haar te verkrachten. De jonge vrouw verzette zich met pepper- spray, waarna ze een aantal ma len met een mes werd gestoken en met een ijzeren pijp geslagen. Vervolgens zou de chauffeur de hulp van zijn vader en een vriend hebben ingeroepen om het lichaam te verbranden. De ontzet ting is groot, de roep om zware straffen luid. De moord staat niet op zichzelf, in Turkije komt bijna dagelijks een vrouw om, vaak door huiselijk geweld. De Italiaanse industrieel Miche le Ferrero, de 'vader" van het wereldberoemde broodbeleg Nutella, is zaterdag in Monaco overleden. Italiaanse media melden dat de 89-jarige miljar dair - 'mister Nutella' - al eni ge tijd ziek was. Ferrero wordt opgebaard in Al- ba, in de noordwestelijke Itali aanse streek Piemonte waar hij vandaan komt. Daar gingen Fer- rero's ouders, Pietro en Piera Ferrero, in de jaren '40 in hun patisserie hazelnotenpasta ma ken, omdat chocola door de oorlog zo schaars was. Het recept onderging wijzigin gen en Michele Ferrero nam de zaak, inmiddels een fabriekje, in 1949 over. In 1964 lanceerde hij het familierecept als Nutella. De familie uit Piemonte had in 1956 al Mon Chéri geïntroduceerd. In 1968 volgde Kinderchocolade, een jaar later Tic Tac, Kinder Surprise in 1974 en Ferrero Rocher in 1982. De Ferrero Groep, waar 34.000 mensen werken in 53 landen, is een van de succesvolste Italiaan se, particuliere ondernemingen ooit. Het bleef ook groeien tijdens de meest recente crisis. Met ruim 20 miljard euro was Ferrero moge lijk de rijkste Italiaan. Het familie devies is 'werken, scheppen en ge ven'. Dat laatste uitte zich in geld geven voor liefdadigheid en rela tief goede arbeidsvoorwaarden voor de werknemers. Hackers hebben maandenlang honderden miljoenen euro's weggesluisd van meer dan hon derd banken wereldwijd. Het gaat vooral om banken in de VS, Japan en Rusland. Neder land is gevrijwaard gebleven van deze computerinbraak, meldt het internetbeveiligings- bedrijf Kaspersky Lab. Hackers hadden malware geïn stalleerd waarmee ze in de computers van geldinstellin gen konden kijken die werden gebruikt voor internationaal be talingsverkeer. Kaspersky Lab ontdekte de computerinbraak, aldus The New York Times gis teren. De krant kreeg inzage in het rapport van het beveili gingsbedrijf dat vandaag wordt ge publiceerd. Volgens Kaspersky gingen de hackers aan de haal met omgerekend 265 miljoen eu ro, maar volgens het bedrijf kan het ook drie keer zo veel zijn. Daarmee zou het een van de grootste bankroven ooit zijn. Kaspersky Lab kwam de inbraak op het spoor toen het te hulp werd geroepen in Oekraïne. Daar begon eind 2013 in Kiev een auto maat 'spontaan' geld uit te spu wen. Uit onderzoek bleek dat er een groter probleem was. Behalve banken zijn ook andere financiële instellingen getroffen. Het gaat om bedrijven in dertig landen. Vooral Russische instellingen zijn slachtoffer geworden. Italiaanse kustwacht redt vluchtelingen In één dag tijd hebben Italiaan se reddingswerkers liefst 2x00 migranten gered op de Middel landse Zee. In totaal twaalf bo ten waren ten zuiden van het eiland Lampedusa in de proble men geraakt. Italiaanse kust wachtschepen namen de vluch telingen aan boord en brachten ze naar Italië. Zaterdag moes ten de Italianen ook al in actie komen; toen werden ongeveer 600 migranten gered. Geen optocht om terreurdreiging De carnavalsoptocht in het Duitse Braunschweig is giste ren kort voor de start afgebla zen wegens terreurdreiging. Volgens de politie zijn er con crete aanwijzingen voor een aanslag met een islamitische achtergrond. Het evenement is zeer populair en trekt door gaans ongeveer 250.000 bezoekers. Er zouden honderd praalwagens door de stad trek ken. Iraanse film wint Gouden Beer Op het 65e filmfestival van Ber lijn is de Iraanse film Taxi van Jafar Panahi bekroond met de filmprijs Gouden Beer. Panahi staat kritisch tegenover het door ayatollahs gedomineerde regime in Iran. Hij werd in 20x0 aangehouden en mag niet meer werken. Taxi is in het ge heim gefilmd. Het is de derde film die hij sinds 20x0 naar het buitenland wist te smokkelen. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 te 0,45 per gesprek) MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 hun woningen, foto Petr David Josek/HH MONACO door onze correspondent Jessica Maas NEW YORK ROME BRAUNSCHWEIG BERLIJN MIN SMS INTERNET VAN EENMALIGE BIJBETALING VOOR TOESTEL 120lv 180fv 80S MS 120SMS 240MIN 180SMS 200MB £35.- 300MB £40.- 400MB £45.- €17.50 €35.- €20.- €15.- €22.50 Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 16-02-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9