'Lagere belasting kan banen kosten' All-in genieten bij *De Bonte Wever Assen Carnaval aangepast na ongeluk 4-daags arrangement: 'All-In' 6 BINNENLAND LIQUIDATIES De Amsterdamse wijk Nieuw-West is de liquidaties zat. Dus slaan bewoners terug met theater. Liquidatiepuzzel Net nu het kabinet studeert op een omvangrijke hervorming van het belastingstelsel komt het CPB met slecht nieuws. Het plan om voor 15 miljard euro de lasten op arbeid te verlagen, levert nauwe lijks banen op. Door een verla ging van bijvoorbeeld de tarieven in de inkomstenbelasting zullen amper meer mensen aan het werk gaan, zo wijst een nieuw re kenmodel van het CPB uit. Stel het tarief in de tweede schijf (42 procent) gaat naar 39,8 pro cent. Dat kost 1,5 miljard euro en levert 6.236 banen op. Aan elke extra arbeidsplaats hangt in dat geval een prijskaartje van ruim 240.000 euro. Bij een verlaging van het tarief in de eerste schijf (36,5 procent) zal het aantal ge werkte uren zelfs afnemen, om dat mensen bijvoorbeeld meer geld overhouden in de bijstand. Wil het kabinet het echt goed doen, dan laat het een algehele be lastingverlaging op arbeid achter wege en richt het zich specifiek op groepen die het sterkst reage ren op financiële prikkels: moe ders met jonge kinderen. Die kun nen worden geactiveerd door de kinderopvangtoeslag of de combi natiekorting te verhogen of door te snijden in de kinderbijslag of het kindgebonden budget. Ander effectief middel: het verho gen van de arbeidskorting. Hier door wordt het inkomensverschil tussen werkenden en niet-wer- kenden groter. Ofwel: werken loont. Iets soortgelijks geldt voor een bezuiniging op de bijstand. Geen goed idee is het om te ko men tot een (sociale) vlaktaks - zoals het CDA wil - of het in GroenLinks-kringen populaire idee voor een basisinkomen voor iedereen, aldus de rekenmeesters. Het CPB gaat uit van de economi sche wetmatigheid dat wanneer meer mensen zich melden voor de arbeidsmarkt of meer willen werken, uiteindelijk het aantal ba nen toeneemt; het aanbod schept zijn eigen vraag dus. Die benade ring oogstte afgelopen weekeinde meteen kritiek. Want als de las ten op arbeid dalen en het dus goedkoper wordt om mensen in dienst te nemen, zullen bedrijven daar eerder toe geneigd zijn. Maar dat effect zit niet in dit model. TER APEL - Het carnavalsprogram ma in Ter Apel werd dit weekein de aangepast na een dodelijk onge luk tijdens de carnavalsoptocht op zaterdag. Toen reed een auto langs een wegafzetting het pu bliek in. De auto kwam tegen een praalwagen tot stilstand. De poli tie gaat ervanuit dat de bestuur der onwel is geworden. Een vrouw (33) kwam bij het on geval om het leven. Haar ouders raakten gewond, net als een ande re toeschouwer. De twee inzitten den van de auto werden met ver wondingen naar het ziekenhuis gebracht. Carnavalsvereniging De Klooster- wiekers uit de Groningse gemeen te paste het programma aan. Via Facebook liet de vereniging we ten dat het kindercarnaval en de prijsuitreiking gisteren wel zou den doorgaan, zij het in aangepas te vorm. De festiviteiten op zater dag werden afgelast. Gisteravond kwamen de carnava- listen van de De Kloosterwiekers bijeen in Ter Apel waar ze spra ken 'met een ieder die daar be hoefte aan heeft'. Ook de burge meester was aanwezig. Daarna werden alsnog, op gepaste wijze, de prijzen uitgereikt. AMSTERDAM - De Knokkestraat in de Amsterdamse nieuwbouwwijk Nieuw-Sloten was twee weken ge leden ineens het toneel van een schietpartij. Met groot machtsver toon arresteerde de politie er vier mannen die naar verluidt op het punt stonden een liquidatie uit te voeren. Daarbij werd ook door het arrestatieteam geschoten en raakte één van de verdachten ge wond. „Het komt wel heel dichtbij", zegt Andreas Fleischmann, bewo ner van de wijk en theaterdirec teur van Theater de Meervaart. „Ik ken mensen die in die straat wonen. Ze hebben jonge kinde ren die in hun pyjama bij het raam alles hebben zien gebeu ren." Het verbaast Fleischmann dat zijn wijkgenoten weinig ge schokt reageren op de reeks liqui daties in Amsterdam-Nieuw- West. 'Je wordt wakker door het lawaai van een kalasjnikov. Wat zou dat zijn, zegt je vrouw. Dat klinkt als een liquidatie, zeg je, en jullie gaan weer rustig slapen', schreef Henk Hofland zaterdag nog in zijn column. Andreas Fleischmann: „Het lijkt wel of de mensen steeds gelate- ner reageren. 'Er is toch niks aan te doen, het vindt allemaal plaats in het criminele circuit'." De politie valt het eveneens op dat Amsterdammers niet snel van hun a propos te brengen zijn door een aantal gewelddadige schiet partijen. „Nuchter bekeken, is de kans dat je in het verkeer iets over komt, veel groter", zei Hanneke Ekelmans, hoofd Opsporing bij de Amsterdamse politie, onlangs in de Volkskrant. Dick Glastra van Loon, directeur Wat ooit begon als een overzichte lijk conflict tussen twee groepen criminelen over een partij verlo ren drugs, is inmiddels een onont warbare strijd geworden. „Sommi ge verbanden zijn voor ons niet meer te verklaren. Soms doet ie mand zaken met de een, dan weer met de ander", aldus de Am sterdamse politie gisteren. O V00rdeelultjes.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes.nl/ma16 085 760 5 760 p.p.p.a 3x overnachten 3x ontbijtbuffet 2x lunchbuffet 3x dinerbuffet diverse snacks en lekkernijen onbeperkt drankjes toegang tot het subtropisch zwem- en saunaparadijs, de bowling en de fitness vrij gebruik diverse spelfaciliteiten Onderzoek na recente liquidaties in Amsterdam. Van links naar rechts: Schietpartij in de wijk Geu zenveld op 14 januari; liquidatie op Bertelmanplein op 8 februari; moord in Amsterdam-Osdorp op 27 januari. foto's Dingena Mol en Rink Hof/HH door Laurens Kok DEN HAAG - Het kabinet wil 100.000 banen creëren door de be lasting op arbeid te verlagen. Dat zal moeilijk worden en het is ook nog eens peperduur, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB). Een tariefsverlaging van 42 procent naar 39,8 procent kost 1,5 miljard euro en le vert 6.236 banen op. Met theater de door Freke Remmers Onderstaande aanbieding is geldig t/m mei 2015. Kijk op onze website voor alle voorwaarden. www aankomst op: zo, ma, di, wo 199 aankomst in mei op: zo, ma, di, wo 209 overige dagen geldt een toeslag niet geldig tijdens feestdagen, vakanties en evenementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6