Zeeuwind snakt naar meer wind; opbrengst loopt al jaren achter ZEEUWS-VLAANDEREN 21 De Zeeuwse windenergiecoöpera tie baseert haar verwachtingen op de gemiddelde opbrengst in de pe riode 1996-2005, de zogeheten Windex. Die werd alleen in 2007 en 2008 gehaald. In de jaren erna bleef het resultaat steeds achter bij de verwachtingen. Ook 2014 was daarop geen uitzon dering, zo blijkt uit het jaarover zicht. Januari en februari waren nog goede windmaanden, maar daarna werd maandenlang (met uitzondering van augustus) de be grote productie niet gehaald. December was uiteindelijk nog een zeer windrijke maand, maar desondanks spreekt Zeeuwind van een 'teleurstellend' jaar, voor al te wijten aan het warme weer. Het resultaat zal uitkomen op on geveer tien procent onder de ver wachtingen. Dat is ook het gemid delde van de afgelopen vijfjaar. De coöperatie snakt onderhand naar een ommekeer. „Minder wind betekent minder opbreng sten, zeker nu de stroomprijs ex treem laag is", zegt voorzitter Mar ten Wiersma. „Dat betekent dat we harder moeten werken om in de zwarte cijfers te blijven. Geluk kig zitten we tot nu toe aan de goede kant van de streep." Meer stabiliteit in de opbrengsten wil Zeeuwind krijgen door stroom die 'over' is naar de industrie te brengen. Bij Dow loopt een proef. MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Zeeuwind heeft weer een tegenvallend jaar achter de rug. Opnieuw bleef de windproduc- tie achter bij de prognoses. „Hihihihihiiiiiiii!" Uulehatters te paard (Aardenburg). foto Peter Nicolai Over het Cornells de Vosplein in de Vossenstad (Hulst) trekt een rijdende jungle. „In the jungle, The mighty jungle The lion sleeps tonight... A-wimoweh, a-wimoweh, A-wimoweh, a-wimoweh." foto Camile Schelstraete De schilderswagen van De Sloe- Zoals elk jaar weer in Betekoppenstad (Sas van Gent); het volk staat weer bers (Philippine), foto Peter Nicolai rijendik opgesteld langs de route van de stoet, foto Peter Nicolai Deze Steense Rat wil duidelijk niet herkend worden... (Sint Jansteen). foto Camile Schelstraete Hippies en Flower Power overspoelen Koewacht. Peace man! foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57