Vurige zoenen tijdens Valentijns-kuswedstrijd 20 ZEEUWS-VLAANDEREN LEVE DE LEUT! Rasbetekop Eddy Steijaert krijgt lintje Tienduizenden schuimen op zonovergoten carnaval weer de cafés en de optochten af. SAS VAN CENT - Omwille van zijn verdiensten voor het Sasse carna val, de plaatselijke avondvierdaag se en sportvereniging de Corn Boys, is rasbetekop Eddy Steijaert (63) uit Sas van Gent benoemd tot Lid in de Orde van Oran- je-Nassau. Steijaert kreeg zijn lintje zaterdag avond tijdens de traditionele Boe- renmaaltijd. Sinds 1976 is Steijae rt wedstrijdsecretaris bij de Corn Boys. Ook is hij mede-oprichter en nu ook voorzitter van De Deur- douwers in Sas. Daarnaast is hij- ook penningmeester van bouw plaats De Leutfabriek. Schuurbrand blijkt gassen aardappelen De brandweer werd zater dagochtend rond half elf op geroepen voor een schuur brand aan de Vaartstraat in Philippine. Bij aankomst bleek dat de waargenomen de rook niet afkomstig was van een brand in de land- bouwschuur. De gassen ble ken afkomstig van het met gassen langer houdbaar ma ken van aardappelen, het zo genaamde gassen. Alcoholcontroles tijdens carnaval In de avond en nacht van za terdag op zondag zijn in to taal ruim 332 alcoholcontro les uitgevoerd in Hulst, Sas van Gent en Terneuzen. Aan de Zoutestraat in Hulst liep een 50-jarige Hulstenaar te gen de lamp die ruim ander half keer te veel op had. Hij kreeg een rijverbod van drie uur, een boete en hij moet verplicht de tweedaagse LE- MA-cursus (Lichte Educatie ve Maatregel Alcohol en ver keer) van het CBR volgen en zelf betalen (ruim vijfhon derd euro). Aan de Westkade in Sas van Gent werd een 55-jarige Ter- neuzenaar betrapt. Hij zat ruim boven de toegestane hoeveelheid en kreeg een rij verbod van twee uur en een boete. Een 44-jarige man uit Zaam- slag, die werd gecontroleerd op het Margarethaplein in Terneuzen, blies het meest. Hij had ruim twee maal te veel gedronken dan is toege staan. Dit leverde hem een rijverbod op van vijf uur, een boete en ook hij moet de LEMA-cursus uitzitten. Na een aanvankelijke aarzeling gingen toch enkele stelletjes de uitdaging aan. Vooraf wist jury lid/ober Raoul Hoeyen te melden dat er zeker niet op de techniek werd gelet. „Zodra de lippen el kaar raken gaat de tijd lopen", wist hij. Er werd vurig en gepas sioneerd gekust. Je zou er rode oortjes van krijgen. Vooral de jeugdige deelnemers genoten met volle teugen. De uiteindelijke overwinning ging naar Sarah van Eenooghe en Sven Mathijs uit het Vlaamse 01- sene. De klok stopte op 29.1 secon den. „Wij zijn goed geoefende ver liefden", meldden ze vol trots. straat stond. Aan de Jac de Waal straat in Lamswaarde staan zon dag een in boerenkiel gehesen opa met groene punkpruik en su perman (zijn kleinzoon) druk fo to's te maken van de wagens. Opa Toon met zijn dure Canon en kleinzoon Roel met zijn mobiele telefoon. „Voor in het plakboek", zegt boer Toon. „We proberen elk jaar zoveel mogelijk optochten af te gaan. Gisteren waren we al op Clinge, daar zijn de loopgroepen altijd zo leuk en vandaag begin nen we op Lamswaarde, want die begint altijd het vroegst. Straks rij den we door naar Hulst en dins dag staan we op Klooster, 't Is tra ditie." En verrek; dik anderhalf uur later staan Toon en Roel pon tificaal op de kop van de Grote Markt in Hulst, fototoestel in de aanslag. De groene punkpruik valt zelfs in de enorme menigte in de Vossenstad nog op. „Derde keer trakteren!", roept Toon. Het carnavalsweekend is in de van oorsprong katholieke dorpen over het algemeen vlekkeloos ver lopen. Altijd zijn er weer carnaval- Iers die niet begrijpen of vergeten dat de politie tijdens deze dagen extra controleert of iedereen wel 'Bob' is en hier en daar waren er opstootjes. Het leutfeest van 't Ei- lig Land (Lamswaarde) kende met de uitslaande brand in het leegstaande pand van café De Vier Jaargetijden helaas een valse start. Prins Denniekes had de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder dit jaar eigenlijk een ha mer willen geven om het café met de grond gelijk te maken voor bouwgrond, maar Mulder kon de hamer evengoed wel ge bruiken: „Om woningen mee te bouwen!" Kortom, de sfeer in het algemeen volgens opa Toon: „Tja, leutig!" SAS VAN GENT - De wereld is maar klein, en Zeeuws-Vlaanderen dus helemaal. 'Naar de stoet kijken' is voor veel inwoners hét excuus om weer eens samen flink de beest uit te hangen en voor oud-inwoners dé gelegenheid om weer eens gezellig de streek en vrienden van vroeger te bezoe ken. Het leek alsof iedereen op Eddy Steijaert foto Camile Schelstraete PHILIPPINE HULST De werken aan de Molenstraat en Gravenstraat waren een dankbaar onder werp, vonden de Bernhardklinkers (Clinge). foto Camile Schelstraete door Frank Cijsel NIEUWVLIET-BAD - Verliefden kus sen elkaar vaak hartstochtelijk en echte liefde gaat door de maag. Dat bleek een ideale combinatie, zaterdag tijdens het intieme Valen- tijnsdiner in het Fletcherhotel. Het stel dat elkaar dertig seconden kus te of, daar het dichtste bij zat, ver diende een dinercheque. Helaas! Rob en Trudy uit Maastricht lustten er wel pap van en kwamen ruim uit boven de tijd van 30 seconden, foto Peter Nicolai Elk durp zij n eigen plezierke door Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56