vondst auto leidt stapje gezet richting landbouwweg BEVELANDEN en THOLEN 21 tiniir veraacnte Gewonden en aanhoudingen in onrustig Goes MIDDELBURG - Een 36-jarige Mid delburger die wordt verdacht van doorrijden na een ongeval, is za terdag bij toeval gevonden door dat iemand zijn auto zag staan in de Rondeel in Middelburg. Toen de zwarte Kia Rio werd weggeta- keld, meldde de eigenaar zich. Hij is later verhoord door de politie. De auto was aan de linkervoorzij de zwaar beschadigd. Dezelfde au to was vrijdag op twee auto's ge botst in de Hans Lipperheystraat. Trekkers die tussen deze twee ker nen rijden, moeten nu nog ge bruikmaken van de provinciale weg. Uit het oogpunt van de ver keersveiligheid willen provincie en gemeente ze daar vanaf heb ben. Een alternatieve landbouw- route zal deels over bestaande we gen kunnen gaan, maar er zullen ook nieuwe stukken weg moeten worden aangelegd. In dat kader koopt de provincie de grond aan de Schapenweg. De ze kan worden ingezet als com- pensatiegrond voor de percelen die de provincie nodig heeft voor de nieuwe landbouwweg. De gemeente heeft geen moeite met het verkopen van de grond aan de Schapenweg. Die werd ooit aangekocht voor de uitbrei ding van het bedrijventerrein in Poortvliet. Maar dat is in het ge heel niet meer aan de orde. Op Tholen is al het nodige gedaan om 'overlast' door trekkers in te dammen. Zo liggen er in Poort vliet passeerstroken en werd ten noorden van Tholen-stad een landbouwweg aangelegd. Daar door hoeven de trekkers nu niet meer door het stadje. Wibi Soerjadi speelt in gemeentehuis Pianist Wibi Soerjadi geeft zaterdag 28 februari een reci tal in het atrium van het ge meentehuis in Tholen. Het concert maakt onderdeel uit van de serie voorstellingen van de stichting Uit op Tho len. Kaarten kosten 20 euro en zijn te koop aan de zaal, bij de VW en in de Wereld winkel in Tholen. Opa en oma dag in historisch museum Historisch Museum de Beve- landen in Goes houdt woensdag 18 februari een opa- en omadag. Tijdens de ze middag kunnen kinderen samen met hun grootou der^) een schilderij maken. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Inschrij ven uiterlijk vandaag via te lefoonnummer 0113-228883. Inloopochtend met Peter Helleman De Vrijzinnige geloofsge meenschap Tholen houdt woensdag 18 februari een in loopochtend aan de Oude- landsestraat 11 in Tholen. Peter Helleman zal tijdens de bijeenkomst vertellen over zijn reis naar de Filippij nen. De inloopochtend be gint om 10.00 uur. Alle be langstellenden zijn welkom. De politie kreeg de melding over de vechtpartij rond kwart voor twee. Toen agenten ter plaatse kwamen, troffen ze de gewonde mannen aan. Zij wilden verder geen bemoeienis van de politie en zijn op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis gegaan. Nadat het café om 3.00 uur was gesloten, bleef het onrustig in de omgeving van de Markt. Om de rust te herstellen begeleidde de politie het aanwezige publiek naar taxi's in de Korte Kerkstraat. Daarbij wilde niet iedereen de or ders opvolgen. Vijf jonge mannen zijn daarom aangehouden. Een an dere man werd tijdens zijn aan houding gebeten door een politie hond. In de commotie die daar door ontstond, wist hij zich uit de voeten te maken. Drie mannen zijn voor verder on derzoek naar cellencomplex To rentij d in Middelburg gebracht, waar ze zijn ingesloten. Het gaat om een Vlissinger van 18 jaar en twee mannen van 18 en 19 uit Zie- rikzee. Een 19-jarige man uit 's-Heer Hen drikskinderen en een 17-jarige Goesenaar kregen op het politie bureau een proces-verbaal voor het niet voldoen aan een politiebe- vel. Ze mochten daarna weer naar huis. MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 de dames in 't Paerehat Kleine deelnemers aan de optocht in 's-Heerenhoek. In Kwadendamme kregen verschillende toeschouwers een lapdance. door Rob Paardekam POORTVLIET - De provincie Zeeland koopt van de gemeente Tholen vijf hectare grond aan de Schapendijk in Poortvliet. Daarmee wordt weer een stapje gezet richting de aanleg van een weg voor het landbouwver- keer tussen Tholen en Poortvliet. THOLEN GOES THOLEN GOES - Bij een vechtpartij in een ho recagelegenheid aan de Grote Markt in Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen gewond geraakt aan hun hoofd en handen. 'Eel't Kraaienist bakt' tijdens de optocht in Lewedorp. Een parodie op het populaire televisieprogramma Heel Holland Bakt. foto's Johan van der Heijden LAPDANfjï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55