w 28 Vijftiende Zeeuwse titel voor De Leeuw 40 SPORT Atleet wordt Zeeuws kampioen in Bruinisse. BRUINISSE - De strijd om de eind zege in de Koole Sport crosscom petitie is nog niet beslist. Martijn de Kok blies zaterdag aan de boor den van het Grevelingenmeer het kampioenschap nieuw leven in. Hij kan de titel nog pakken, maar moet dan in de slotwedstrijd in Vlissingen wel afrekenen met Er- win Harmes. De laatste ontbrak zaterdag bij de Grevelingencross, die tevens als Zeeuws kampioenschap gold. De Middelburger had een personeelsuitje van zijn werkge ver Floris Jan Koole. Het gezel schap trok naar het WK afstan den in Heerenveen en Harmes kwam niet geheel ongeschonden uit de 'strijd'. Vlak bij het hotel in Assen gingen de sporters schaat sen. Harmes kwam hierbij ten val en liep een hoofdwond op, die ge hecht moest worden. „Ik moet bij de wedstrijd in Vlissingen (7 maart) in elk geval nog stevig aan de bak", liet Harmes weten. Hij heeft als leider in het tussenklas- sement nog één goed resultaat no dig voor de eindzege. Martijn de Kok liet er zaterdag geen gras over groeien. Meteen na de start van de wedstrijd over ne gen kilometer nam de atleet van Dynamica het initiatief, gevolgd door Tommy Staal (AV'56) en Tim van den Broeke (Dynamica). Na de eerste ronde waren junior Maikel Peeman (Flakkee), David Schrier (Dynamica), Ricardo Sint Nicolaas (Flakkee) en Eric Wol- fert (Flakkee) al gezien. De Kok, tiende in de nationale crosscom- petitie, ging als een speer over het hobbelige parkoers. Staal daar entegen hield zich wat in, omdat hij nog steeds problemen met zijn kuitspieren heeft. Na vier van de vijf ronden was Staal kennelijk warm gedraaid en liep hij flink in op De Kok. Toch ontging hem de Zeeuwse titel niet meer. „Ik train nu weer zes keer per week en dat betaalt zich uit", liet De Kok, die aan een weekje lang laufen wat stijve benen had over gehouden, weten. Staal beperkte de achterstand tot acht seconden. Hij werd tweede. Komende week gaat hij weer naar een sportarts om zijn kuitblessure nader te la ten onderzoeken. Tim van den Broeke, winnaar van de Scheldesportcross, finishte op een minuut van de winnaar op plaats drie. Maarten Harthoorn (Kapelle) was de snelste H35, maar omdat hij geen licentie heeft, ging de titel naar Michael de Hamer (Scheldesport). Jack Hopmans uit Bergen op Zoom pakte de open titel bij de mannen H45 en Sjaak Luteijn mocht de hoofdprijs bij de H55 ontvangen. Bij de mannen H65 ging de titel naar Frans Bos (Dynamica). Bij de vrouwen kreeg Laurey van den Berge (Flakkee) in de beginfa se wat tegenstand van Marissa Hopmans (Spado) en Monique Verschuure (AV'56). Dit tweetal kon de kampioene van vorig jaar echter niet echt in de problemen brengen. Van den Berge won in 31.01 minuten. Verschuure verwees Zeeuws kampioene D35 Hopmans naar de derde plaats overall. Verschuure verzekerde zich door dit resultaat wel van de eindzege in de crosscompetitie. Wouter Verstraate (Dynamica) had aan de tweede plaats achter Robbert Meeuwse (AV'56) vol doende om zich op de eerste plaats in het klassement op de kor te cross te nestelen. Aniek Aper uit Hulst, momenteel uitkomend voor Rotterdam Atletiek, was de sterkste op de korte cross bij de vrouwen voor Amina van Putten (Flakkee). De finale van de cross competitie is zaterdag 7 maart in Vlissingen. Met de puntendeling kwam Wim Koppejan goed weg. In het mid denspel verraste De Leeuw zijn opponent met een damcombina- tie. Daarna leek de winst binnen, maar Koppejan verdedigde zich taai en sleepte met een aantal of fers een gelijkspel in de wacht. De strijd om de overige podium plaatsen wordt pas in de slotron de op 28 februari beslist. Arjo Kou semaker speelde in een gecompli ceerde partij remise tegen Jos de Wild. Daardoor kwam Kees Rijk op gelij ke hoogte met de man uit Hein- kenszand. Rijk speelde een sterke positionele partij tegen Peter Blok, die in een toch al nadelige stand een foutieve combinatie nam. De grootste verrassing van de tiende speeldag was de zege van Cor Boot op de hoger geklasseer de Niels Roelofsen. Dankzij een plusremise tegen Joost Hendriksen is Ben Provoost in de halve finale van het Neder lands damkampioenschap op de tweede plaats geëindigd in zijn groep. Op 28 februari speelt de dammer uit Aagtekerke met de vier andere nummers twee om één ticket voor de NK-finale. Daaf Kasse sloot het kwalificatie toernooi af met een gelijkspel te gen Kees Romijn. De Middelbur ger eindigde met zeven punten uit zeven partijen op de zesde plaats in zijn groep. Wouter Sipma, Auke Scholma, Maarten Linssen, Anton van Ber- kel en Frits Luteijn plaatsten zich als groepswinnaar rechtstreeks voor de finale, die in april in Em- meloord plaatsvindt. Van Gerner pakt zilver op meerkamp Turnster Céline van Gerner heeft gisteren zilver gewonnen op de meerkamp van de 2015 WOHA Classic, een internatio naal toernooi in de Texaanse stad Frisco. De 20-jarige Emme- loordse kwam slechts 0.05 punt tekort voor goud. Voor Van Gerner was het haar eerste grote wedstrijd van het jaar. Dat Van Gerner het goud mis liep, was mede te wijten aan een fout op de brug. Golfster Van Dam in de achterhoede Anne van Dam heeft zich bij haar debuut op de Europese Tour voor vrouwen niet kun nen onderscheiden. De negen tienjarige Nederlandse golfster eindigde in de Australische La- dies Masters 2015 op de baan van Royal Pines (Gold Coast) in de achterhoede. Van Dam kwam uit op een totaal van 304 (+12). Ze deelde daarmee de zestigste plaats. De titel was voor Su-Hyun Oh (18). Oranje onder 17 jaar lijdt nipte nederlaag Het Nederlands voetbalelftal on der zeventien jaar heeft op het vriendschappelijke toernooi in Portugal een nederlaag geleden. Na de 7-0-zege op Engeland werd nu nipt van Duitsland verloren: 1-0. De enige treffer viel al in de twaalfde minuut. Rick van Drongelen uit Axel, die deel uitmaakt van de selectie, kwam niet in actie. Oranje sluit morgen het toernooi af met een wedstrijd tegen Portugal. De Bakker naar hoofdtoernooi Thiemo de Bakker heeft gisteren het hoofdtoernooi in Rio de Janei ro bereikt. In de tweede en beslis sende ronde van de kwalificaties versloeg de als derde geplaatste Nederlandse tennisser de als vijf de gerangschikte Roemeen Adrian Ungur met 6-3 6-4. De Bakker haalde vorig week ook al het hoofdschema in Sao Paulo en haalde daar ten koste van de Argentijn Juan Monaco de tweede ronde. Nazario de Fretes valt in bij Oranje Het Nederlands voetbalelftal onder zestien jaar heeft de tweede wedstrijd op het inter nationale jeugdtoernooi in Por tugal verloren. Oranje ging za terdag in blessuretijd met 1-0 onderuit tegen gastland Portu gal. De Middelburger Nazario de Fretes (Sparta) begon op de bank en viel in de 62e minuut in. Vandaag sluit Oranje, waar Dennis de Nooijer assistent is, het toernooi af. Cavendish sprint naar de overwinning Mark Cavendish heeft gisteren de zege gegrepen in de Clasica de Almeria. De Britse wielren ner van Etixx-QuickStep was na 183 kilometer de snelste in de massasprint. De Spanjaard Juan José Lobato eindigde net als vorig jaar als tweede. De derde stek was voor de Austra liër Mark Renshaw, de sprint voorbereider van Cavendish. Er stonden geen Nederlandse renners aan de start. Trainingsarbeid De Kok loont door Sjaak Sinke Martijn de Kok was tijdens de Grevelingencross een klasse apart. Hij zegevierde en greep de Zeeuwse titel bij de senioren. De atleet van Dynamica maakt ook nog kans op de eindzege in de crosscompetitie, foto Dirk-Jan Gjeltema door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw heeft zaterdag voor de vijf tiende keer in zijn carrière de Zeeuwse damtitel veroverd. Om dat de 49-jarige speler uit Goes een grote voorsprong op de concur rentie had opgebouwd, had hij in zijn partij tegen Wim Koppejan aan een gelijkspel genoeg om nog voor de slotronde zijn titel veilig te stel len. FRISCO GOLD COAST VLISSINGEN RIO DE JANEIRO VLISSINGEN ALMERIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52