Bevelandse tijdens ZK springruiters domineren SPORT 39 Meeuwse en Verschuure winnen Jarocross en de taakverdeling in het vak is overduidelijk (ervan afwijken kan daardoor bijna niet). Het andere vak, met Jeanine Ma rijs, Emmelie Bouwens en de broers Corné en Remco Bezemer, verzaakte wel. „En het was niet voor de eerste keer dit seizoen", zei Goedkoop, die daarmee refe reerde aan het gelijkspel bij Antilo pen (15-15) en de nederlaag tegen Rust Roest (26-27). Tegen Tweemaal Zes was geen van allen scherp. Marijs en Bou wens misten de ene na de andere opgelegde kans. Van afstand schie ten de twee normaliter ook makke- Rens Wondergem had een par koers uit de hoge hoed getoverd waarin niet de hoogte van de hin dernissen, maar een blauw kunst matig aangelegd plasje onder één van de obstakels het struikelblok was. Echter, niet voor Carolein van de Plasse en Delta Mossel Eros. lijk raak, maar samen moesten ze het zaterdag met slechts drie tref fers doen. Corné Bezemer werkte zich weliswaar een slag in de rond te en scoorde een paar keer fraai, maar hield zich met zijn broer niet aan de afspraken. Goedkoop: „Juist als het niet loopt, moet je je aan de basisopstelling houden: Jeanine en Remco in de punt van de aanval, Corné en Emmelie in de ondersteuning." De coach haalde Bouwens er vrij snel na rust (7-8) uit. Wilma de Ridder kwam erin. „Nu slachtof ferde ik Emmelie, maar haar moet je hier eigenlijk niet op aankijken. De amazone uit Wemeldinge bleef met de veel vermogen en techniek springende ruin in M als enige in beide manches foutloos. „Hier ben ik wel erg blij mee. Je bent wel favoriet maar in de ring moet je het nog wel waarmaken. Dat zag je in Z. Daar verdedigde ik met Daddy Cool mijn titel, maar na een pechfoutje kon ik het schudden. En ook dit is een kam pioenschap met een verhaal", ver klaarde Van de Plasse. „Ik ben drie weken geleden door mijn rug gegaan en heb al die tijd niet op een paard gezeten. Ik was ook niet van plan om Eros te starten. Mijn vriend was er op tegen. Ik zie dit dan ook een beetje als het Voor haar is het nog een leerjaar. De ervaren spelers in het vak had den er vandaag moeten staan." Marijs was zich daarvan bewust. „Ik baal hier ontzettend van. Ik ben diep teleurgesteld, ook in me zelf', zei ze. „We hadden allemaal gehoopt dat we zouden winnen en net als TOP 2 al naar de hoofd klasse zouden gaan. Dat dat niet is gebeurd, is heel zuur." TOP had na negen speelrondes vijf punten voorsprong op Twee maal Zes. Nu is van die voordelige marge niets meer over. TOP en Tweemaal Zes hebben nu op 7 maart nog één duel voor de boeg, kampioenschap van mijn vader. Hij heeft al die tijd zijn best ge daan om hem fit te houden en ver zekerde mij dat hij in uitstekende vorm verkeerde. Daarom heb ik vanmorgen alsnog besloten om hem mee te nemen. En daar heb ik geen spijt van. Eros sprong su per." Joyce de Koeijer (Yerseke), die met de ruin Living Vulcano in de eerste manche een springfout aan haar been kreeg, werd gekroond als vice-kampioen. Beide combi naties sleepten hiermee een start bewijs voor Indoor Brabant in 's-Hertogenbosch in de wacht. Met een spannende barrage in Z zorgden Anniek van der Linde en Cindy Perdaen voor een fraai slot van de titelstrijd. Als eerste star ter stuurde Perdaen de vosruin Azzoro in 37.08 seconden foutloos naar de finish. De combinatie uit Terneuzen leek hiermee haar favo- rietenrol waar te maken. Maar An niek van der Linde wenste zich tegen respectievelijk Excelsior en Oost-Arnhem. Als beide koplo pers winnen, volgt er een beslis singswedstrijd op neutraal terrein. In theorie is Rust Roest, dat één punt achterstaat, ook nog in de ra ce voor de titel. Marijs: „We zullen nu eens goed met elkaar om de tafel moeten gaan zitten en kritisch moeten kij ken naar onszelf en naar elkaar. Want over drie weken moeten we er wel weer staan." In welke samenstelling dat is, is na zaterdag onduidelijk. Goedkoop liet weten dat hij waarschijnlijk aanpassingen gaat doen in het vak van Marijs. „Ik heb het hele sei zoen vastgehouden aan dezelfde basisacht, maar ik werk met een se lectie en daar horen ook de spelers van TOP 2 bij. Het is inherent aan topsport dat de besten spelen." TÓP heeft drie weken om alles op de rails te krijgen. En waarschijn lijk weet TOP pas op 14 maart of het alsnog feest kan vieren. „Dit is het slechtst denkbare scenario", zei Goedkoop. „Onze voorbereiding op de veldcompetitie komt nu ook nog eens volledig in het gedrang." Als de Arnemuidenaars zaterdag al kampioen waren geworden, had den ze zich al op de hervatting van het outdoorseizoen kunnen richten. Op het veld staan ze der de in de overgangsklasse C, slechts twee punten achter koplo per Tjoba. „Ook daar hebben we dus nog titelkansen." De teleurstelling verbijtend hield Goedkoop zich nog wel vast aan het feit dat TOP dit seizoen - in te genstelling tot de zeven andere ploegen in de poule - nimmer is weggespeeld. „In de twee wedstrij den die we verloren hebben, was het verschil heel klein. Het hoeft maar iets beter te gaan en het pakt wél goed voor ons uit." Bovendien is dit TOP goed in het spelen van beslissingsduels. De laatste twee, beide voor behoud in de overgangsklasse, werden ge wonnen. daar niet bij neer te leggen. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde schimmelmerrie Chanel Z in 36.90 naar de felbevochten ze ge. „Ik had Cindy zien rijden en wist dat ik het op rechte afstan den niet kon redden. Alleen met korte wendingen was er voor mij tijdwinst te boeken. Gewaagd, maar dankzij de geweldige instel ling van Chanel is het gelukt. Ze draaide op een dubbeltje en viel geen moment stil." Jil Buijze heeft met Venus vol gens de kenners in Zeeland een kandidaat voor nationale titel in huis. De stylist uit Baarland stuur de de met veel veerkracht en tech niek van de bodem ketsende vos- merrie met overmacht naar de ti tel. Maxime van Tatenhove was in de klasse L pony's oppermachtig. De amazone uit Gapinge schreef met Meerkes Purioso de categorie D op haar naam. In C was ze met Peter van Wellsituted Farm de beste. Zware nederlaag Hoondert/De Waard Het driebandenteam van Hoondert/De Waard leed in de tweede divisie een 8-o-nederlaag tegen HWA/Hordijk Bilj. Art. 1. Zonder kopman Richard de Bruin waren de Bevelandse driebanders op voorhand al de onderliggende partij. Piet Koek en Bram de Waard ble ven nog binnen het gezichts veld van hun tegenstander maar Frans de Koek en Wil lem Dominicus haalden nog niet de helft van de vereiste punten. Hoogesteger in rugbyselectie U19 Oeoemenoespeler Werner Hoogesteger is geselecteerd voor Oranje U18. De zeven tienjarige rugbyer speelt vandaag met Oranje een oe fenwedstrijd tegen Stam ford RFU. De selectie traint deze week op het NRCA in Amsterdam. De week wordt afgesloten met een wedstrijd tegen Duitsland U18. Die wordt vrijdag gespeeld op Sport park de Eendracht te Am sterdam, aanvang 11.30 uur. Tom Molenaar mag naar WK jiu jitsu De vijftienjarige Tom Mole naar uit Westkapelle heeft zich in Melsele geplaatst voor het WK jiu jitsu in maart in Athene. De Walche- naar behaalde bij het Vlaams Open de eerste plaats. Drie weken geleden brak Molenaar tijdens een kwali- ficatietoernoioi in Hamburg nog een middenvoetsbeen tje. Hij was nu vier dagen uit het gips. KAPELLE - Robbert Meeuwse en Monique Verschuure hebben gis termiddag de Jarocross bij het Racketcentrum in Kapelle op hun naam geschreven. Meeuwse, die een dag eerder ook meedeed aan de Grevelingencross en daar de korte afstand won, ze gevierde ook in Kapelle. De atleet van AV'56 bleef Patrick de Vos voor. De Belg Gunter d'Hondt werd derde. Bij de vrouwen was Monique Ver schuure uit Yerseke de sterkste. Renate de Wilde eiste de tweede plek voor zich op. Of er volgend jaar nog een Jaro cross komt is voorlopig nog maar de vraag. Naamgever van de cross wedstrijden, Jan Roose uit Goes, moet daar nog eens rustig over na denken. „We hadden nu 83 deel nemers, dus dat hield niet over. Misschien dat ik maar eens een jaartje oversla of het bij één Jaro cross hou. Ook AV'56 wil mis schien weer samenwerken, maar of daar iets uit gaat komen...", hield Roose een slag om de arm. enma MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 kampioens wedstrij d door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zuid-Bevelandse springruiters do mineerden zaterdag het Zeeuws kampioenschap in Nieuw- en Sint Joosland. Jil Buijze was met Venus de beste in het ZZ. Anniek van der Linde schreef met Chanel in Z de ti tel op haar naam. Met goud voor Carolein van de Plasse met Eros in M en broer Christiaan in het zadel van Flora in L was de Delta Mossel fok- en springstal uit Yerseke suc cesvol. Manon de Jonge met de merrie Salsa werd in B gekroond tot regiokampioen. Anniek van der Linde had nog geen 37 se conden nodig om Cha nel Z in 36.90 naar de zege te sturen. Scores TOP: Anita de Ridder 5, Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs 3, Jurgen Janse 2, Peter van Belzen 1. ALBLASSERDAM MIDDELBURG MELSELE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51