Winnend KVK houdt Stormvogels onder druk TQp jn 1 *5? Joyce de Koeijer neemt leiding in klassement 38 SPORT ZAALKORFBAL Arnemuidse overgangsklasser ondermaats tegen concurrent Tweemaal Zes: 15-17. Eloy Raas rapste in de sprint Koag-Swift 14-22: Als runner-up in de eerste klasse E hield Swift de eer hoog in Krimpen aan de IJs- sel. De Middelburgse ploeg ont trok zich aan een ongeïnspireerd Koag en zette de vrijwel zekere de gradant vroeg op een onoverbrug bare achterstand. Met veel spelple- zier tankte Swift alvast vertrou wen voor het aanstaande veldsei- zoen. Fortis-KCR 9-16: Na een kwar tier spurtte KCR weg van Fortis. In de drift tot het dichten van het gat viel de discipline weg bij de Souburgers, waardoor de meege reisde Ridderkerkse supporters bij rust (6-13) de kampioenscham pagne al konden ontkurken. Met nog één zaalronde te gaan is For tis op een haar na zeker van be houd in de eerste klasse. Ondo-DVS 19-11: Sprankelend spel had Ondo tegen de verzwak te degradant DVS niet nodig. Het achttal uit Hendrik-Ido-Ambacht kwam nog wel op 5-6, maar daar na scoorde de ploeg 25 minuten niet. Door negen Middelburgse treffers werd het laatste stukje ver zet gebroken. In de laatste twintig minuten freewheelde Ondo plichtmatig naar een eclatante overwinning. Scores Ondo: Thomas Mesu en Ro nald Wisse 4, Dennis Witte en Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse en Lilian van de Linde 2, Linda Burger 1. KVK-DSO 19-8: DSO werd niet de zware kluif waarvoor KVK be ducht was. Vanaf de rust (11-6) liep de Brabantse agitatie richting de scheidsrechter dermate hoog op dat twee rode kaarten resul teerden in een manmindersitua- tie (de ene weggestuurde speler kon nog vervangen worden, de an dere niet). Een walk-over was het gevolg. Met de twee punten werd KVK koploper. Stormvogels heeft nu één punt minder, maar heeft nog wel een wedstrijd tegen Togo te goed. Scores KVK: Lennard Volkers 8, San- der Slabbekoorn 4, Bart Nieuwen- huijse 2, Nicole Bostelaar, Tonia Ver donk, Saskia Nieuwdorp, Yvonne Jo- ziasse en Anco Schreuder 1. Atlas-Zaamslag 14-17: Atlas werd vooral voor rust (5-9) fysiek afge bluft door Zaamslag. De start en de finish van de Zeeuws-Vlaamse derdeklasser waren dominant, in het middenstuk krabbelde Atlas van 8-13 terug tot 12-14. Seolto-Blauw Wit 20-12: Blauw Wit deed een kwartiertje mee, waarna het Kloetingse team over klast werd door Seolto. Bij rust (12-8) was het Vlissingse surplus aan snelheid en variatie de bezoe kers al te gortig. ARNEMUIDEN - TOP Arnemuiden is zaterdagavond aan de stress ten on der gegaan. De korfbalploeg ver loor met 17-15 van concurrent Tweemaal Zes, waardoor de titel strijd in de overgangsklasse C weer helemaal open is. „Ik ben geen dokter, maar het kan bijna niet anders dat de spanning van daag de blokkerende factor was", zei coach Arco Goedkoop. „Alle teamleden moeten weer grip zien te krijgen op hun zenuwen. Want als je ambieert op een hoog ni veau te spelen, dan moet je hier mee om kunnen gaan." De druk op de acht spelers in het eerste team van TOP was wel im mens. Heel de club, heel het dorp, heel korfballend Zeeland ver wachtte dat de formatie zaterdag kampioen zou worden. Sporthal De Blikken zat bomvol; wilde je bij de thriller verzekerd zijn van een zitplaats, dan moest je die twee uur van tevoren al uitkiezen en de hele tijd bezet houden. De meeste toeschouwers moesten staan. Goedkoop: „Ik snap dat veel mensen trots zijn op dit team, maar men hield rekening met maar één scenario: TOP zou wel even kampioen worden. Dat Twee maal Zes hier zou winnen, had niemand verwacht." Maar het gebeurde wel. En niet omdat de ploeg uit Maartensdijk nou zo goed aanviel of zo scherp verdedigde, maar omdat TOP on dermaats presteerde. De ploeg mis te een scala aan mogelijkheden. „Kansen die we normaal maken, benutten we nu niet", zei aanvoer ster Jeanine Marijs, die kort na de wedstrijd het huilen nader dan het lachen stond. „We hebben heel veel doorloopballen gemist, net als schoten van een paar meter van de korf. Waar het door kwam? Stress. De spanning was heel hoog. Normaal verdwijnt die wel tijdens de wedstrijd, maar nu niet. Normaal scoren we bijna twee keer zo veel." Het probleem zat 'm volgens Goedkoop niet in het eerste aan- valsvak. Anita de Ridder, die iede re maandag meetraint bij Jong Oranje en dicht bij een rentree in die nationale ploeg zit, speelde sterk. Dankzij haar aanvallende im pulsen en onverzettelijkheid bleef TOP nog lang in de race voor een positiever resultaat tegen Twee maal Zes. Petra van Belzen, Peter van Belzen en Jurgen Janse haal den niet constant hun niveau, maar knokten wel voor elke bal. De vier zijn op elkaar ingespeeld KRUININGEN - Ferdinand Boogaard uit Vlissingen is zaterdag club kampioen van de wielervereni ging Theo Middelkamp gewor den. In de gezamenlijke titelstrijd met de beloften van de club moest hij wel Eloy Raas voor laten gaan. De renner uit 's-Heer Hendrikskinde ren komt echter bij de beloften uit en werd dus kampioen in die categorie. In de aanloop naar de fi nale was het voornamelijk Alex Gresnigt die de wedstrijd naar zijn hand wilde zetten maar de Kapellenaar kreeg geen ruimte om dat plan uit te voeren. Een spurt moest de beslissing breng en. Bij de junioren reed Jens Voet uit Heinkenszand naar de titel en Ezra Tolhoek uit Zierikzee greep de zege bij de nieuwelingen. Jan Minnaard uit Wemeldinge mag zich een jaar lang amateurkam pioen noemen. en is altijd actief. Een Li-proef loopt hij met gemak, maar hij is nog jong, net vier jaar. Dus mag ik in april pas over naar die klasse. Maar daar wil ik nog even niet aan denken. We staan er nu goed voor in deze competitie. Het zou mooi zijn om die te winnen", ver telde De Koeijer. Iris Verreist uit Aagtekerke en de merrie Furole eindigden in beide proeven op de tweede stek (66,33 en 67,33 procent). Denise Klap uit Serooskerke liep in Mi in beide proeven met de Friese merrie Stal PD's Rixst naar de zege (62,66 en 63,00 procent). In de tweede proef moest de combinatie de hoogste eer delen met Rachele Se- ijbel en de kolossale ruin Sambu- co. In de eerste proef eiste Anniek Venema uit Goes en de ruin Zildjian onder het zadel de twee- Carolein van de Plasse springt met Eros over een oxer. Ze won goud in de de (62,00 procent) plaats op. klasse M. foto Lex de Meester Joyce de Koeijer stuurde in de warmloopronde de met veel soe pelheid door het lijf bewegende Germelo naar de score van 68,33 procent. In de herkansing haalde ze 69,33 procent en dat was de hoogste dagscore. „Germelo is makkelijk te rijden. Hij loopt met oogkleppen op door de ring. Kijkt nergens naar, neemt alles snel op door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Eén ronde voor het einde van de zaalkorfbalcompetitie zette eersteklasser Swift de twee de plaats kracht bij met een dikke overwinning op Koag. Poulegenoot Fortis slaagde er niet in om KCR van het kampioenschap af te hou den. In de titelstrijd in de derde klasse voerde KVK de druk op Stormvogels op. In een vrij week einde van de Westkapelse concur rent wonnen de Kapellenaren van DSO. Scores Swift: Joren Gillissen en Len- nart Hoogenboom 6, Kris Huisman 5, Dylan Gillissen 2, Mirella Pouwer, Rachel Verhagen en Eefje van den Berg 1 Scores Fortis: Remco Crucq 4, Pascal Koppejan en Justin Koppejan 2, Joyce Schoonaard 1. Zowel het verschil tussen de nummers één en twee als het gat tussen de num mers zeven en acht in de derde klasse is één punt. De strijd bovenin en on derin wordt op 7 maart beslist. Scores Atlas: Tim Dibala en Johnny Forrer 4, Evi Ovaa, Thomas Mesu en Ben van Hese 2. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 7, Marielle Francke, Ralf Dourlein en Pe pijn Koppejan 3, Rowena de Pagter en Wouter Harthoorn 2. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 5, Mar ty de Vilder 3, Bastiaan Rijk en Danny Hoogstraate 2. door Roeland van Vliet TOP-aanvoerster Jeanine Marijs verbijt de teleurstelling na de nederlaag te gen concurrent Tweemaal Zes. foto Lex de Meester door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De dressuurcompeti- tie om de Steketee Gouden Ruif in Vlissingen herbergde veel kwali teit. Tal van combinaties haalden scores van 65 procent en meer. Joy ce de Koeijer deed in Vlissingen goede zaken. De amazone uit Yer- seke schreef met de ruin Germelo in de klasse B beide proeven op haar naam. De combinatie nam de leiding in het tussenklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50