'Het sociale aspect is bij deze functie belangrijk' Ruime belangstelling bij Strao Burgh-Haamstede SCHOUWEN-DUIVELAND 21 „Toeval, maar ik beschouw het wel als een cadeautje. Het mooie is dat ik volledig inspraak heb ge kregen in de keus van de kleuren en van het nieuwe meubilair", zegt Van er Wekken. Zij heeft dui delijke ideeën over haar werk als dorpshuisbeheerster. „Het sociale aspect vind ik daarin heel belang rijk. Een inloop-middag voor dorpsbewoners die hier een krant je komen lezen, een spelletje ko men doen of een praatje met el kaar maken, zal in omzet niet zo veel opleveren. Zeker niet als ik bij de koffie of de thee ook nog wat lekkers serveer. Maar dat hoort wel bij een dorpshuis en dan hoop ik maar dat ik dankzij die inzet af en toe eens een boe king voor een bijeenkomst of een feest krijg, omdat de mensen het hier zo goed naar hun zin heb ben." Van der Wekken noemt zichzelf 'een laatbloeier in de ho reca'. Zij kan inmiddels wel bo gen op veertien jaar ervaring daar in en kent inmiddels veel verschil lende aspecten van het vak. „Contact met mensen, oud en jong, heb ik altijd het leukste ge vonden. Ik ben ooit begonnen met werken bij de Hema. Daar werd ik na verloop van tijd servi ce-medewerkster. Ook dat heb ik altijd met veel plezier gedaan." Van der Wekken toonde zaterdag vol trots het vernieuwde dorps huis nadat het de afgelopen week nog wel even spannend was of al les op tijd gereed zou zijn. „De stoelen werden woensdag afgele verd en de gordijnen zijn pas vrij dag opgehangen." De nieuwe beheerster bedankte de harde werkers bij de opknap beurt en ook vrienden en familie leden voor de hulp die zij van hen heeft gekregen. Verder gaf Van der Wekken een opsomming van de nieuwe activiteiten die de komende tijd op de agenda staan in het dorpshuis Zonnemaire. De stoet met versierde paarden ging 's ochtends met 69 ruiters van start om een mooie tocht te maken over het strand en door de polder. Na diverse tussenstops bij onder meer het haventje van Burghsluis, werd de stoet rond vier uur 's middags binnenge haald door muziekvereniging Wit te van Haemstede. In de tussen tijd waren er in de Zuidstraat in Haamstede kinder-activiteiten als ringsteken op pony's en wedstrij den op het rodeopaard. De organi satie van die activiteiten was dit keer voor het eerst in handen van Burgh-Haamstede Actief, waarin diverse dorpsgroeperingen samen werken. Burgemeester Gerard Ra- belink sprak daar bij de officiële intocht zijn waardering over uit, evenals voor de fraaie wijze waar op de paarden in de stoet waren versierd. Hij adviseerde de toe schouwers niet te denken met het bezoek van één straofeest dit fes tijn wel te kennen, maar meerde re vieringen te bezoeken. „In elke kern heeft strao namelijk zijn ei gen kenmerken", aldus Rabelink. De straoviering in Burgh-Haam stede kon dit jaar weer met een draverij in de Slotlaan worden be sloten. Dit traditionele onderdeel is elk jaar weer afhankelijk van de weersomstandigheden. Die werk ten dit keer dus optimaal mee. Zangavond in Jodocuskerk De Christelijk gem. zangver eniging V.Z.O.S. houdt zater dag 21 februari een zanga vond in de Hervormde Jodo cuskerk in Oosterland. Mede werking wordt verleend door praiseband The Bridge, fluitistes Margreet de Jonge en Annemarie Stouten en or ganist Gerard Verweij. De avond begint om 19.30 uur. Lof en lust in de Adriaanskerk Domestica Rotterdam brengt op 7 maart het thea trale concert 'Lof en lust' in de Adriaanskerk Dreischor. Het programma biedt vooral muziek van Bach. Het en semble bestaat uit musici van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Kaarten tot 1 maart te bestellen via: adriaanskerk@zeeland.nl Opa en oma dag in historisch museum Historisch Museum de Beve- landen in Goes houdt woensdag 18 februari een opa- en omadag. Tijdens de ze middag kunnen kinderen samen met hun grootou- der(s) een schilderij maken. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Inschrij ven uiterlijk vandaag via te lefoonnummer 0113-228883. Staatssecretaris op bezoek bij Pontes Staatssecretaris Sander Dek ker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap brengt maandag 23 februari een be zoek aan Pontes Pieter Zee man in Zierikzee. Doel van het bezoek is kennismaken met het project E-klas (elek tronische klas) en PAL-stu- dent (persoonlijke assistent leraar) voor de bètavakken. Taxatiemiddag foto's en boeken Taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotter dam houdt vrijdag 20 februa ri een taxatiemiddag in ho tel De Wildeman in Zierik zee. Hij zal hier oude en zeldzame boeken, foto's, an sichtkaarten en oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. De middag is van 13.00 tot 16.00 uur. Klarinetensemble in 'muziek op zondag' In de serie 'muziek op zon dagmiddag' treedt Klezz, het klarinetensemble van de Zeeuwse Muziekschool zon dag 22 februari op in film theater Fizi in Zierikzee. Zes tien leerlingen verzorgen o.l.v. docent Hans Hest een gevarieerd concert. Het re pertoire reikt van Turkije tot Emerald. Aanvang 15 uur. MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 Dorpshuisbeheerster Marlène van der Wekken met op de achtergrond Nut en Uitspanning op het podium, foto Dirk-Jan Gjeltema ZONNEMAIRE - Het was puur toeval dat bij het aantreden van de nieu we beheerster Marlène van der Wekken het dorpshuis Zonnemaire net op de nominatie stond binnens huis eens te worden opgeknapt. BURCH-HAAMSTEDE - Het straofeest in Burgh-Haamstede, de tweede in een serie van zes, trok zaterdag veel toeschouwers. OOSTERLAND DREISCHOR GOES ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE r1,'r Draverij in de Slotlaan ter afsluiting van het straofeest. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46