Natuurloop Bevelandse springruiters domineren tijdens ZK 37 44 We hadden SPORT 39 tt--- Arnemuidse overgangsklasser presteert ondermaats tegen titelconcurrent Tweemaal Zes: 15-17. r v - v.-: .^.^r-rtm -*y-% Cadzand en ook vorige maand tij dens het BK Masters veldlopen in Kerkrade was hij goed voor de dag gekomen door als dertiende in zijn categorie te eindigen. Wat dat betreft ligt hij dus op schema en gisteren had hij geen enkele concurrentie. In eerste in stantie liep de Belg Angelo van Nevel samen met hem op, maar nadat hij die eenmaal had gelost, stond de deur naar de zege open. Frederique Versluijs liep in deze Natuurloop zonder concurrentie naar de winst bij de vrouwen. My- rthe Faro uit Breskens werd twee de. Op de middenafstand (4000 meter) was Esther Verhaegen uit Sluis bij de vrouwen de snelste en de korte afstand werd beheerst door Floris Huigh uit Schoondijke en Louise le Coq uit Breskens. ARNEMUIDEN - TOP Arnemuiden is zaterdagavond aan de stress ten on der gegaan. De korfbalploeg ver loor met 17-15 van concurrent Tweemaal Zes, waardoor de titel strijd in de overgangsklasse C weer helemaal open is. „Ik ben geen dokter, maar het kan bijna niet anders dan dat de spanning vandaag de blokkerende factor was", zei coach Arco Goedkoop. „Alle teamleden moeten weer grip zien te krijgen op hun zenuwen. Want als je ambieert op een hoog niveau te spelen, dan moet je hier mee om kunnen gaan." De druk op de acht spelers in het eerste team van TOP was wel im mens. Heel de club, heel het dorp, heel korfballend Zeeland ver wachtte dat de formatie zaterdag kampioen zou worden. Sporthal De Blikken zat bomvol; wilde je bij de thriller verzekerd zijn van een zitplaats, dan moest je die twee uur van tevoren al uitkiezen en de hele tijd bezet houden. De meeste toeschouwers moesten staan. Goedkoop: „Ik snap dat veel mensen trots zijn op dit team, maar men hield rekening met maar één scenario: TOP zou wel even kampioen worden. Dat Twee maal Zes hier zou winnen, had niemand verwacht." Maar het gebeurde wel. En niet omdat de ploeg uit Maartensdijk nou zo goed aanviel of zo scherp verdedigde, maar omdat TOP on dermaats presteerde. De ploeg mis te een scala aan mogelijkheden. „Kansen die we normaal maken, benutten we nu niet", zei aanvoer ster Jeanine Marijs, die kort na de wedstrijd het huilen nader stond dan het lachen. „We hebben heel veel doorloopballen gemist, net als schoten van een paar meter van de korf Waar het door kwam? Stress. De spanning was heel hoog. Normaal scoren we bijna twee keer zo veel." Het probleem zat 'm volgens Goedkoop niet in het eerste aan- valsvak. Anita de Ridder, die elke maandag meetraint bij Jong Oran je en dicht bij een rentree in die nationale ploeg zit, speelde sterk. Dankzij haar aanvallende impul sen en onverzettelijkheid bleef TOP nog lang in de race voor een positiever resultaat. Petra van Bel- zen, Peter van Belzen en Jurgen Janse haalden niet constant hun niveau, maar knokten wel hard voor elke bal. De vier zijn op el kaar ingespeeld en de taakverde ling in het vak is overduidelijk. Het andere vak, met Jeanine Ma rijs, Emmelie Bouwens en de broers Corné en Remco Bezemer, verzaakte wel. „En het was niet voor de eerste keer dit seizoen", zei Goedkoop, die daarmee refe reerde aan het gelijkspel bij Antilo pen (15-15) en de nederlaag tegen Rus Roest (26-27). gehoopt al naar de hoofdklasse te gaan. Dat dat niet is gelukt is zuur Tegen Tweemaal Zes was geen van allen scherp. Marijs en Bou wens misten de ene na de andere opgelegde kans. Van afstand schie ten de twee normaliter ook makke lijk raak, maar samen moesten ze het zaterdag met slechts drie tref fers doen. Corné Bezemer werkte zich weliswaar een slag in de rond te en scoorde een paar keer fraai, maar hield zich met zijn broer niet aan de afspraken. Goedkoop haalde Bouwens er vrij snel na rust (7-8) uit. Wilma de Ridder kwam erin. „Nu slachtofferde ik Emmelie, maar haar moet je hier eigenlijk niet op aankijken. Voor haar is het nog een leerjaar. De er varen spelers in het vak hadden er vandaag moeten staan." Marijs was zich daarvan bewust. „Ik baal hier ontzettend van. Ik ben diep teleurgesteld, ook in me zelf', zei ze. „We hadden allemaal gehoopt dat we zouden winnen en net als TOP 2 al naar de hoofd klasse zouden gaan." TOP had na negen speelrondes vijf punten voorsprong op Twee maal Zes. Nu is van die voordelige marge niets meer over. TOP en Tweemaal Zes hebben nu op 7 maart nog één duel voor de boeg, tegen respectievelijk Excelsior en Oost-Arnhem. Als beide koplo pers winnen, volgt er een beslis singswedstrijd op neutraal terrein. In theorie is Rust Roest, dat één punt achterstaat, ook nog in de ra ce voor de titel. Marijs: „We zullen nu eens goed met elkaar om de tafel moeten gaan zitten en kritisch moeten kij ken naar onszelf en naar elkaar. Want over drie weken moeten we er wel weer staan." In welke samenstelling dat is, is na zaterdag onduidelijk. TOP heeft drie weken om alles op de rails te krijgen. En waarschijnlijk pas op 14 maart weet TOP of het alsnog feest kan vieren. Rens Wondergem had een par koers uit de hoge hoed getoverd waarin niet de hoogte van de hin dernissen, maar een blauw, kunst matig aangelegd plasje onder één van de obstakels het struikelblok was. Echter, niet voor Carolein van de Plasse en Delta Mossel Eros. De amazone uit Wemeldinge bleef met de veel vermogen en techniek springende ruin in M als enige in beide manches foutloos. „Hier ben ik wel erg blij mee. Je bent favoriet maar in de ring moet je het nog wel waarmaken. Dat zag je in Z. Daar verdedigde ik met Daddy Cool mijn titel, maar na een pechfoutje kon ik het schudden. En ook dit is een kam pioenschap met een verhaal", ver klaarde Carolein van de Plasse. „Ik ben drie weken geleden door mijn rug gegaan en heb al die tijd niet op een paard gezeten. Was ook niet van plan om Eros te starten. Mijn vriend was er op tegen. Ik zie dit dan ook een beetje als het kampioenschap van mijn vader. Hij heeft al die tijd zijn best gedaan om Eros fit te houden en verzekerde mij dat hij in uitstekende vorm verkeer de. Daarom heb ik vanmorgen alsnog besloten om hem mee te nemen. En daar heb ik geen spijt van. Eros sprong super." Joyce de Koeijer (Yerseke), die met de ruin Living Vulcano in de eerste manche een springfout aan haar been kreeg, werd gekroond als vice-kampioen. Beide combi naties sleepten hiermee een start bewijs voor Indoor Brabant in 's-Hertogenbosch in de wacht. Met een spannende barrage in Z zorgden Anniek van der Linde en Cindy Perdaen voor een fraai slot van de titelstrijd. Als eerste star ter stuurde Perdaen de vosruin Azzoro in 37,08 seconden foutloos naar de finish. De combinatie uit Terneuzen leek hiermee haar favo- rietenrol waar te maken. Maar An niek van der Linde wenste zich daar niet bij neer te leggen. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde schimmelmerrie Chanel Z in 36,90 naar de felbevochten ze ge. „Ik had Cindy zien rijden en wist dat ik het op rechte afstan den niet kon redden. Alleen met korte wendingen was er voor mij tijdwinst te boeken. Gewaagd, maar dankzij de geweldige instel ling van Chanel is het gelukt. Ze draaide op een dubbeltje en viel geen moment stil." Jil Buijze heeft met Venus vol gens de kenners in Zeeland een kandidaat voor nationale titel in huis. De stylist uit Baarland stuur de de met veel veerkracht en tech niek van de bodem ketsende vos- merrie met overmacht naar de ti tel. Maxime van Tatenhove was in de klasse L pony's oppermachtig. De amazone uit Gapinge schreef met Meerkes Purioso de categorie D op haar naam. In C was ze met Peter van Wellsituted Farm de beste. ZEVENBERGEN Pearle Opticiens haalt een punt In de tweede divisie haal den de driebanders van Pear le Opticiens een punt tegen Stolting Advocatuur: 4-4. Eddie van Goethem en Cor de Jonge verloren hun partij. Pascal Claus en Yves Wel- vaert zetten daar winstpar tijen tegenover. Tom Molenaar mag naar WK jiujitsu De vijftienjarige Tom Mole naar uit Westkapelle heeft zich in Melsele geplaatst voor het WK jiujitsu. Dat wordt in maart gehouden in Athene. De Walchenaar behaalde bij het Vlaams Open de eerste plaats. MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 -V' - rt^' xr, -~—^■rvT;>-~.'■- foto Peter Nicolai Stress nekt TOP in kampioensduel door Roeland van Vliet Arco Goedkoop, coach TOP Scores TOP: Anita de Ridder 5, Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs 3, Jurgen Janse 2, Peter van Belzen 1. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zuid-Bevelandse springruiters do mineerden zaterdag het Zeeuws kampioenschap in Nieuw- en Sint Joosland. Jil Buijze was met Venus de beste in het ZZ. Anniek van der Linde schreef met Chanel in Z de ti tel op haar naam. Met goud voor Carolein van de Plasse met Eros in M en broer Christiaan in het zadel van Flora in L was de Delta Mossel fok- en springstal uit Yerseke suc cesvol. Manon de Jonge met de merrie Salsa werd in B gekroond tot regiokampioen. Anniek van der Linde had nog geen 37 se conden nodig om Cha nel Z in 36.90 naar de zege te sturen. MELSELE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39