Zaamslag verzekerd van lijfsbehoud Van den Broeke snelste in Erpelkappersloop De Jaeger is snelste in zware Driebanders Verbrugge zijn nu medekoploper 38 SPORT Eloy Raas rapste in de sprint Atlas-Zaamslag 14-17: Zaamslag benutte het 'uitvoordeel' van op stellen naar de tegenstander ten volste. Atlas werd overvallen door de scherpe start van de bezoekers en stond na tien minuten met 1-5 achter. Via 5-9 bij rust leek het bij 8-13 gelopen koers, totdat Zaam slag de kluts kwijt raakte. „Alsof we schrik hadden om te winnen" ervoer coach Carlo de Waele die tien minuten, waarin Atlas terug krabbelde tot 12-14. Net op tijd was de ploeg weer bij de les om te counteren naar de beslissende doelpunten. „Een dik verdiende overwinning" vond De Waele, die opgelucht was over de consequentie van de ze winst. Zaamslag hoeft nu niet, zoals zo vaak, tot en met de laat ste speelronde te vechten tegen degradatie. Met nog één zaalron de te gaan is Zaamslag verzekerd van een langer verblijf in de der de klasse. De winst op Atlas werd dan ook gevierd als een kampioen schap. Op 7 maart sluit Zaamslag thuis af tegen Seolto. Gevrijwaard van druk zou Zaamslag zelfs de derde plek nog kunnen opeisen. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 8, Marianne van Delsen en Marco van Reeuwijk 3, Marjan Verhage, Marnix de Bat en Erwin Verhelst 1. Erpelkapper is de bijnaam voor een inwoner van Axel. Zo gebeur de het dus dat een Erpelkapper De Erpelkapper in ontvangst mocht nemen uit handen van or ganisatievoorzitter Peter de Vet. De laatste weken had Erwin van den Broeke rust genomen. Slechts mondjesmaat verscheen hij aan de start van een wedstrijd. „Ik heb thuis gezeten en alleen de hal ve marathon in Cadzand gelopen. Over enkele weken is de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen en daar ga ik er voor. Tot dan wil ik nog slechts een paar wedstrijden lopen, zoals de halve marathon in Axel en de 25 kilometer van Hulst", gaf Van den Broeke zater dag aan. De Zeeuws-Vlaming traint op schema's van Remy Vas- seur en die zal zelf vermoedelijk ook deelnemen in Axel, over twee weken. „Hij gaat me dan begelei den in de wedstrijd met tips en dergelijke." In De Erpelkappersloop moest Van den Broeke toch nog meer ge ven dan verwacht omdat hij on verwacht tegenstand ondervond van de Belg Dirk van Weesepoel. Die liep op een geven moment zelfs bij hem weg, maar Van den Broeke kon dat in het vervolg van de wedstrijd over 17.000 meter herstellen, en won in 1.02.19. De middenafstand (9100 meter) werd bij de mannen met een straatlengte voorsprong gewon nen door Mark Verhage uit Zaam slag en Cathy Poppe uit Terneu- zen bij de vrouwen. De opbouw naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, op zater dag 18 april, stond centraal bij Edwin de Jaeger. Van zijn trainer had de Zuiddorpenaar instructies gekregen. „Het was de bedoeling dat ik naast de tien kilometer lan ge wedstrijd nog evenveel kilome ters moest lopen. Voor de start had ik al vijf kilometer in de be nen waarna de wedstrijd volgde. Die wedstrijd was overigens wel zwaar. Het parkoers was nimmer vlak en op het strand dus dat zwa re zand. Ik heb daardoor behoor lijk moeten bikkelen", zei De Jae ger vJak voordat hij aan zijn uit looprondje van nog eens vijf kilo meter begon. Met zijn vorm lijkt overigens niks aan de hand. Dat bewees De Jaeger gisteren in de duinen bij Bart Ceulemans brengt het team van de thuisspelers geluk, zo lijkt het. Want alleen de eerste onder linge wedstrijd waarin hij mee deed (2011) tegen deze tegenstan der ging verloren (3-5), sindsdien leverde al de onderlinge ontmoe tingen minimaal één, maar meest al twee punten op. Vorig seizoen speelden beide teams nog in de eredivisie, toen won Verbrugge twee keer van de ploeg uit Oss, 6-2 en 5-3. Dit seizoen werd het in Oss 4-4 en nu dus 6-2. Voor de pauze bleef de strijd nog in evenwicht omdat Berry Dallin- ga kansloos verloor van René Wij nen en Patrick Vasseur na een tijd rovende partij won van Bert Pij nenburg. Steven van Acker versloeg op im ponerende wijze good old Arie Weijenburg, in 1987 en 2988 Ne derlands kampioen, met 50-26. Bart Ceulemans rekende met 45-21 in 28 beurten af met zijn landgenoot Rudy de Laet. Daar mee werkte Verbrugge zich naast Aardexpress aan kop van de rang lijst. De Brabanders hebben ech ter nog een partijpunt meer. Ber ry Dallinga, de enige verliezer van de thuisploeg, merkte na afloop gekscherend op: „Als ik dat had geweten..." Om serieus te vervol gen: „Ik miste elk gevoel en dan is de nederlaag logisch. Ik mis nog de motivatie om meer te trainen." KRUININGEN - Ferdinand Boogaard uit Vlissingen is zaterdag club kampioen van de wielervereni ging Theo Middelkamp gewor den. In de gezamenlijke titelstrijd met de beloften van de club moest hij wel Eloy Raas voor laten gaan. De renner uit 's-Heer Hendrikskinde ren komt echter bij de beloften uit en werd dus kampioen in die categorie. In de aanloop naar de fi nale was het voornamelijk Alex Gresnigt die de wedstrijd naar zijn hand wilde zetten, maar de Kapellenaar kreeg geen ruimte om dat plan uit te voeren. Een spurt moest de beslissing breng en. Bij de junioren reed Jens Voet uit Heinkenszand naar de titel en Ezra Tolhoek uit Zierikzee greep de zege bij de nieuwelingen. Jan Minnaard uit Wemeldinge mag zich een jaar lang amateurkam pioen noemen. I•-V-w;. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Op bezoek bij Atlas trokken de korfballers van Zaam slag eenzelfde scenario uit de kast als vorige week. De start en de fi nish van de Zeeuws-Vlaamse der deklasser waren dominant, de ver slapping in het middenstuk zorgde voor onnodige spanning. Togo 3-BKC 1 17-9: Scores BKC: Jose Nieuwenhuis en Sandra de Reu 3, Kir- sten Willemsen 2, Ruben van de San- de 1. door Wim de Vos AXEL - Axelaar Erwin van den Broe ke heeft zaterdag de Erpelkappers loop op zijn naam geschreven. De Belgische Sofie Claus was de snel ste bij de vrouwen. door Wim de Vos CADZAND - De zware omstandighe den van de derde Natuurloop wer den gisteren het beste verteerd door Edwin de Jaeger. De atleet uit Zuiddorpe liep in 40.4+6 naar de overwinning. Tweede werd de Belg Angelo van Nevel. Theo Rabout werd derde. De winst bij de vrou wen ging naar Frederique Versluijs door Joop van den oudenhoven SLUISKIL - Met de 6-2-overwinning op koploper Aardexpress deden de driebanders van Garage Verbrugge Hyundai goede zaken in poule A van de eerste divisie. De thuis ploeg plaatste zich hiermee naast de leider. Carolein van de Plasse springt met Eros over een oxer. Ze won goud in de klasse M. foto Lex de Meester w&HiK HESIO Winnaar Edwin de Jaeger (304) loopt op het strand nog achter Kevin Strubbe, die de middenafstand zou winnen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38