Zwaluwen doet wat Kloetinge nalaat Bart Deprez mag testwedstrijd Sparta spelen SPORT 35 Jong Ambon loopt uit op concurrentie Chabab-Vlissingen opnieuw afgelast strijd in te gaan tegen een team van het kaliber HMSH. Zoutewelle: „Als je eerlijk bent, konden die gasten voor geen poot voetballen. Ze speelden vechtvoet- bal en daar gingen wij in mee. On derschatting was het niet. Dat is niks voor ons. We moeten ons ei gen spel spelen, want we zijn voetballend sterk. Dat gaan we volgende week weer laten zien." De ploeg moet dan wel uit een an der vaatje tappen volgens Poort vliet. „Deze wedstrijd moeten we snel vergeten", was de Arnemui- denaar stellig. Maar de positiviteit voerde zoals altijd de boventoon. „Eigenlijk zegt het ook wel wat hè. Je wint met 5-2 en iedereen is ontevre den." GOES - De ontwikkeling van Goes-spits Bart Deprez (22) is ook binnen het profVoetbal niet onop gemerkt gebleven. Morgen werkt de topscorer een testwedstrijd af bij Jong Sparta. Deprez was ver rast over de interesse van de oudste profclub van Nederland. „Bij de uitwedstrijd tegen Kocate- pe hoorde ik dat Sparta wellicht interesse voor me had", vertelde Deprez gisteren na de 5-2-zege op HMSH. „Dolf Roks (manager spe lerszaken en scouting bij Sparta) belde me even later op. Hij vroeg: Heb je nog ambitie?" Deprez antwoordde bevestigend, waardoor hij zich mag melden bij Jong Sparta voor een oefenwed strijd. „Tegen wie we spelen weet ik niet", lachte Deprez gistermid dag. „Ik weet alleen dat ik om zes uur aanwezig moet zijn. Verder weet ik niets. Ik denk dat ik van avond maar eens een mailtje stuur naar Sparta." Volgens de aanvaller is de test wedstrijd, zoals Deprez gistera vond te horen kreeg een onder ling duel met meerdere testspe lers, gericht op een plek bij de A-selectie. „Als ze me halen, is het niet voor de beloften. Dan bie den ze me ook een contract aan. Na de wedstrijd kijkt Sparta of ze verder willen met me. Dolf ge looft er in elk geval in." Of een profcarrière er daadwerke lijk in zit voor de topscorer van Goes zal de toekomst uitwijzen. Deprez: „Dit kan het begin zijn van iets moois. Maar ik ga nu niet meteen denken dat ik profvoetbal ler word. De kans is fiftyfifty. Als ik speel zoals vandaag wordt het in ieder geval niets. Mocht het niet lukken, ga ik gewoon lekker verder bij de amateurs." VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal speelden Wolfaartsdijk en leider Jong Am- bon hun inhaalwedstrijd tegen el kaar. De koploper won met 5-0 en loopt hierdoor weg bij de naaste achtervolgers. WIK'57 moest in de vierde klasse B nog een restant tegen Rimboe afwerken. Het ging om de tweede helft en WIK zag opponent Rim boe nog tweemaal score: 1-3. Wolfaartsdijk-Jong Ambon 0-5: In de eerste helft hield de thuis ploeg goed stand. Alleen Rudley St. Jago profiteerde van een foutje bij Wolfaartsdijk. Na de 0-2 van Ignacio Misaine kwam er meer ruimte en daar profiteerde Jong Ambon goed van. St. Jago scoorde de 0-3 en de 0-4 werd gemaakt door Björn Langeveld. Martin Waisapy bepaalde de eindstand op 0-5. WIK'57-Rimboe 1-3: Het duel werd destijds na 45 minuten ge staakt. WIK'57 moest met tien man spelen, omdat Camiel Klep- pe vorige keer de rode kaart had gekregen. In het restant was Rim boe de bovenliggende partij en kreeg twee kansen. Deze gingen er beide in. Er viel voor de thuis ploeg geen eer te behalen. Tugay Yarbuglubas velde WIK'57 met twee doelpunten. AMSTERDAM - De topper in de hoofdklasse A van het zondagvoet bal, de wedstrijd tussen FC Cha- bab en VC Vlissingen, vond giste ren geen doorgang. Het terrein van de thuisclub uit Amsterdam werd in de ochtend uren door de consul afgekeurd. De weersomstandigheden waren ideaal, maar het veld bleek, net als twee weken eerder, in dusdanig slechte staat dat er niet op gevoet bald kon worden. KARAKTERISTIEK Over de openingsfase kon de trai ner tevreden zijn. Kloetinge start te agressief en kwam in de eerste tien minuten drie keer dreigend voor het doel van Zwaluwen. Na acht tellen schoot Jason Tjien Fooh alleen voor de keeper naast, vervolgens stuitte Daan Esser in dezelfde positie op de keeper en daarna schrok Aart Veldhof zo dat hij vrij baan kreeg, dat hij te lang talmde. Drie kansen, nul doelpun ten. En dat is in de hoofdklasse on voldoende. Zwaluwen weet dat. De eerste de beste kans van de Vlaardingse equipe was kassa. Aan de linkerkant tastte eerst linksback Julius Bliek mis, liet aanvoerder Ruben Hollemans zich vervolgens te makkelijk weg zetten en werd doelman Matthew Lentink in de verre hoek geklopt: 1-0. Die goal kwam op het conto van Adair Vega Lopes, de snelle, graag diep gaande spits van Zwaluwen. Hij is geen onbekende van Kloe tinge. Hij scoorde in de voorgaan de drie duels met Kloetinge al vier keer. De defensie was gewaar schuwd, maar liet zich toch weer foppen. Vega Lopes krikte zijn to taal tegen Kloetinge zelfs op tot zes goals in vier duels. Hij maakte immers ook de 2-0. De achterste linie van Kloetinge speelden toch al niet zijn geluk kigste wedstrijd. Verdedigend za gen ze er niet goed uit bij de eer ste twee goals, maar ook opbou wend was het ondermaats. Zowel Hollemans, Maaskant, Bliek als Jansen leed regelmatig balverlies in de opbouw. „En de laatste wed strijden waren ze daarin juist vrij constant", vond 'Hiensch. Hiensch sprak na afloop van 'een lesje in effectiviteit'. „Zwaluwen kreeg dezelfde soort kansen als wij en schoot ze er wel in." Dat gold vooral voor de tweede goal van Vega Lopes. Tien seconden in de tweede helft was die treffer Hoofdklasser Kloetinge ver loor met 3-1 bij Zwaluwen en moet de blik naar onde ren gericht houden. een feit. Waar Tjien Fooh en Esser een vergelijkbare kans in het be gin van de eerste helft misten, daar deed Vega Lopes even voor hoe het wél moest. Met Wouter Duvekot als invaller voor Alex Jobse aan de rechter kant gaf Kloetinge het nog niet op. Duvekot bracht snelheid en dreiging. Het gevaar dat Kloetinge stichtte, kwam uit zijn hoek. En niet uit die van de tegenvallend spelende Tjien Fooh aan de ande re kant. De aansluitingstreffer werd opgezet door Duvekot en kwam via Nyemb en Veldhof bij Esser, die binnenschoof: 2-1. Tjien Fooh had zijn wedstrijd drie minuten later in één klap kunnen redden. Hij werd door Nyemb vrijgespeeld voor het doel, maar vanaf een meter of vijf zag hij kans de bal hoog over te schieten. „Ik telde hem al", erken de Hiensch. Het slotoffensief van Kloetinge was te mager om nog kansen af te dwingen. In de negentigste mi nuut maakte Adil Akanioui 3-1 op aangeven van... Adair Vega Lo pes. MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 Spits Bart Deprez (rechts) was gisteren in het duel met hekkensluiter HMSH (5-2) goed voor een hattrick. De aanvaller gaat morgen op stage bij Sparta Rotterdam, foto Johan van der Heijden Op pzc.nl/sport een video van de ac commodatie van Chabab. door Rudy Boogert VLAARDINGEN - Kloetinge speelde zaterdag in Vlaardingen een zwart-witwedstrijd. Wat bij tegen stander Zwaluwen lukte, mislukte bij de Zeeuwse hoofdklasser. Niet voor het eerst - sterker nog, voor de vijfde keer op rij - slikte Kloetin ge tegen Zwaluwen drie treffers en verloor (3-1). „Dat heeft met kwali teit te maken", oordeelde trainer Diederik Hiensch. Zwaluwen-Kloetinge 3-1 (1 -0). 13. Adair Vega Lopes 1-0,46. Adair Ve ga Lopes 2-0, 64. Daan Esser 2-1, 90. Adil Akanioui 3-1Scheidsrech ter: R.M.C. Duindam (Nieuw Ven nep). Gele kaart: Clint van Stee (Zwaluwen), Remco van Tiggele, Ruben Hollemans en Julius Bliek (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Julius Bliek (77. Dange- lo Martien); Daan Esser, Remco van Tiggele, Aart Veldhof, Alex Jobse (46. Wouter Duvekot); Yves Nyemb en Jason Tjien Fooh. Kijk voor beelden van het doelpunt van Jaap Esser en van Adil Akanioui op www.pzc.nl/sport of www.pzc.nl/rudestats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35