Schaatsteam Yerseke wil naar eerste divisie Mesu's in achterhoede op 'schuurpapier* 41 Smerdiek heeft de vorm weer te pakken 34 SPORT EERSTE KLASSE ZONDAGVOETBAL Goes wint met 5-2 van hekkensluiter HMSH. Toch zijn er ontevreden gezichten. „Ik heb inderdaad een verzoek in gediend bij de competitieleider", meldde Leo Janse uit Yerseke za terdag. „Maar ik heb nog geen ant woord gehad." Janse heeft vorige week dispensatie aangevraagd voor de twee achttienjarige mara thonschaatsers Laurent Janse en Rico van Damme, beiden afkom stig uit Yerseke. „We willen onder de naam Schaatsteam Yerseke wedstrijden gaan rijden in de eer ste divisie, dus de klasse onder de broers Mesu. Daar willen we het hele circuit meedraaien. De pak ken zijn al klaar, dus wat ons be treft kunnen we in oktober begin nen. Het wachten is nog op de goedkeuring." Janse verkeert nog in onzekerheid over het aantal schaatsers dat in een team mag (of moet) uitkomen. „De reglemen ten zijn daar onduidelijk over." De twee Zeeuwen van het aan staande eerstedivisieteam komen zaterdag nog in actie op de ijs baan van Breda. Daar wordt dan het NK marathonschaatsen voor de jeugd gehouden. „Het wilde vanaf het begin al niet", verzuchtte Niels Mesu na af loop. „Het ijs was ook helemaal niks. Het was geen natuurijs en was geen kunstijs. Het leek wel schuurpapier." Het oogde vanaf de start dan ook wat vreemd. Niels Mesu, de altijd aanvallend rijdende Middelbur ger, die zich nestelde in het ach terste gedeelte van het peloton. Was het misschien een tactische zet, en spaarde hij zijn krachten tot de finale? De A-ware-rijder had immers maar één ploegge noot rondrijden in het peloton. „Was het maar waar", was zijn reactie. „Ik had geen puf om te versnellen. Het liefst was ik uitge stapt, maar dat doe je natuurlijk niet. Misschien kan je nog wat be tekenen voor een ploeggenoot. En soms kom je later weer beter in de wedstrijd. Maar daar was nu geen sprake van. In Oostenrijk en Zweden heb ik geen kopgroep ge mist, hier kon ik vanaf het begin al niet mee." Erwin Mesu probeerde in Bid dinghuizen nog wel een paar keer de achtervolging in te zetten, maar kwam ook niet ver. De man die op de Weissensee bij de Alter natieve Elfstedentocht na 200 kilo meter te sterk was voor alle con currenten, moest op het Neder landse 'natuurijs' genoegen ne men met de 32e plek. „Het is jam mer dat je zo'n mooie serie hier moet afsluiten", meende hij. „Dit is heel wat anders dan wat we de afgelopen weken gewend waren." Ondanks de tegenvallende resulta ten eindigden de broers toch nog hoog in het algemeen natuurijs- klassement. Na vijf marathons werd Niels zevende en Erwin achtste. GOES - Het vertoonde spel van eer steklasser Goes zorgde gisteren voor een paar extra grijze haren bij trainer Jan Poortvliet. De ploeg won weliswaar met 5-2 van hekkensluiter HMSH, maar veel positiefs viel er niet over de wed strijd te melden. „Er zat niks in", vond Poortvliet. „En dat is ver schrikkelijk om te zien vanaf de kant." De oefenmeester liet zich verschil lende keren horen langs de zijlijn. Met de kreten 'Kom eens op man, KARAKTERISTIEK slap gedoe' en 'wees eens wat fel ler' maakte hij duidelijk dat hij on tevreden was. „Dit had met moti vatie te maken. Ik denk dat het door onderschatting kwam." Na krap vijf minuten zette Bart Deprez de thuisploeg op 1-0. Lang kon Goes niet van de voorsprong genieten. Direct na de aftrap stond Djanomi Traxel oog in oog met doelman Niels Zoutewelle en trok hij de stand gelijk. „Vanaf dat moment voelde het al niet goed", meende de goalie. Zoutewelle was bij de heenwed strijd tegen HMSH (1-4) één van de hoofdrolspelers. De KNVB schorste de doelman voor acht wedstrijden, vanwege een op stootje waar hij de rode kaart voor ontving. Goes en Zoutewelle begrijpen nog altijd niets van de beslissing van de tuchtcommissie. „Maar daar waren we nu niet echt meer mee bezig", was de goalie stellig. „Deze wedstrijd voelde hetzelfde aan als normaal. Ik had geen wraakgevoelens." Toch speelde de heenwedstrijd wel degelijk een rol. „Onbewust speelt het in de aanloop en op de dag zelf toch mee. Ik ben naar Goes gekomen om een heel sei zoen te keepen. Die acht wedstrij den hebben zij van me afgeno men. De jongens die vandaag speelden, neem ik niets kwalijk. Er stond een heel ander team." De doelman beleefde een minder prettige middag dan hij vooraf hoopte. Tien minuten na de 2-1 door Leen IJzelenberg verkeek hij zich op een schot uit de tweede lijn, waardoor de stand wederom gelijk werd getrokken. „Toen liep het voor geen meter meer. Omdat ik zo lang langs de kant heb ge staan, wilde ik misschien te graag." Buiten Zoutewelle tikte het gros van de Goes-spelers hun niveau niet aan. „Het was heel moeilijk voetballen op dit veld", vond de doelman. Poortvliet beaamde de ze woorden. Daarom moet je sneller voorwaarts spelen. We brachten onszelf in de proble men. We moeten beter met de omstandigheden leren omgaan." De tweedeling in de competitie leek Goes parten te spelen. De ploeg kon het moeilijk opbrengen om volledig gemotiveerd de wed- Smerdiek-Sporting'701-0: De for matie van coach Servaas Brouwer speelde weer als vanouds. Er werd hard gewerkt en het voetbal was naar behoren. Achterin hield Smerdiek het potdicht. De enige goal werd gemaakt door Alissia van Esch. Zij speelde haar eerste wedstrijd sinds tweeënhalf jaar en kroonde zich meteen tot matchwinnaar. „Het was een goe de wedstrijd van onze kant. We hebben niks weggegeven. Het was een nuttige overwinning op een concurrent", vond Brouwer. IJzendijke-Jong ADO Den Haag 0-1: Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd. IJzendijke kwam enigszins ongelukkig op achter stand. De thuisploeg ging nog op jacht naar de gelijkmaker, maar die zat er niet meer in. Stedoco-Oostkapelle 2-0: In Hoornaar werd Oostkapelle ge veld door twee perfecte vrije trap pen. Weer werd Oostkapelle niet weggespeeld, maar de ploeg bleef opnieuw met lege handen achter. Het aluminium stond tot twee maal toe een treffer in de weg. door Willem Adriaansens biddinghuizen - Volgend seizoen komt er hoogstwaarschijnlijk een Zeeuwse ploeg uit bij het mara thonschaatser Schaatsteam Yerse ke heeft zich aangemeld voor de eerste divisie. door Willem Adriaansens BIDDINGHUIZEN - Het had het slot akkoord van een prachtige en suc cesvolle serie natuurijsmarathons moeten worden, maar op het kunstijs van Biddinghuizen wilde het niet lukken met de broers Me su. Een plek in de achterhoede was al wat restte na 80 kilometer schaatsen door de Flevopolder. Niels eindigde als 26e, Erwin werd 32e. Baaidag bij Goes door Len Wolters Goes-HMSH 5-2 (3-2). 4. Bart De- prez 1-0, 5. Djanomi Traxel 1-1, 14. Leen IJzelenberg 2-1, 24. Emre Akpinar 2-2, 37. Boy de Jonge 3-2, 53. Bart Deprez 4-2, 57. Bart De- prez 5-2. Scheidsrechter: L. Wag ner (Den Haag). Gele kaarten: Thijs van den Dries (Goes), Jesse Boateng (HMSH). Aantal toeschou wers: 300. Goes: Niels Zoutewelle, Trung Tran, Sherief Tawfik (50. Ray Kroon), Thijs van den Dries, Boy de Jonge, Dimitri Hooftman (74. Rob Schalkoort), Gert Jan Tierie, Leen IJzelenberg, Jeremy Hubregt- se (83. Christy llenda), Salim San- dee, Bart Deprez. door Robin Hamelink VLISSINGEN - De drie Zeeuwse clubs in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal haalden zaterdag wisselende resultaten. Zo won Smerdiek met 1-0 van Sporting'70. IJzendijke verloor nipt (1-0) van koploper Jong ADO Den Haag en Stedoco was met 2-0 te sterk voor Oostkapelle. „De bal wilde er niet in. De wet van Murphy leek wel van toepas sing. Onze kansen gingen er niet in en die van Stedoco wel", vertel de coach Ilona Stouthamer na af- Kloetinge-aanvoerder Ruben Hollemans probeert Adair Vega Lopes van de bal te zetten. Vega Lopes verzorgde za- loop. terdag twee doelpunten en een assist voor Zwaluwen, foto Joep Zoeteweij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34