clichés Heerlijk voordelig ~ers €115;5 en intens genieten Lezersprij's: €39,95 ZEELAND 23 Galerie Oranjerie nieuwkomer in Goes Aangrijpende film Verlies niet de moed' over familie Hella de Jonge Expositie 'Schat van Vlissingen' Provinciale voorronde Metal Battle in De Pit ze in de horeca in Eindhoven werkte. „Ik ging meedoen aan jamsessies en meldde me bij de muziekaca demie. Dat zorgde voor een mooi fundament. Ik kreeg daar de 'tools' aangereikt om al die ideeën in m'n hoofd uit te werken. Pogin gen om mijn stem te polijsten heb ik steevast afgeslagen. Dat was mijn stem en ook al zit er ruis op, daar moesten ze van af blijven. En dat is gelukt." De stem van Sharon Kovacs reflec teert een turbulent leven, rauw en breekbaar tegelijk. Haar tek sten sluiten daar feilloos op aan. „De EP diende als een soort ken nismaking voor het Nederlandse publiek. Gewoon om even te wen nen aan mijn stem en mijn mu ziek. Alle aandacht die daarna volgde was een verrassing. De ver gelijkingen met zangeressen die ik bewonder voelt als een eer. Er is één groot verschil, ik ben Ko vacs. Daar ligt de uitdaging en dat geeft me een doel. Muziek geeft richting aan mijn leven." GOES - Een bos bloemen in een vaas verrijkt sinds dit weekeinde de etalage van een nieuwe galerie in Goes. Het is een boeket van vilt, uit de serie Wandschappen van Van den Baar en Driessens. Goes, dacht Hugo Boogaard, kan een galerie gebruiken en opende Galerie Oranjerie. Hij durft het aan om in een perio de dat kunstminnaars er hard aan moeten trekken om iets te verdie nen een galerie te openen. „Je moet er iets meer voor doen dan een jaar of twee geleden", zegt Boogaard. „Hard werken, een groot netwerk onderhouden en le zingen en bijeenkomsten organi seren. Dan lukt het." Boogaard groeide op in Goes maar werkt alweer ruim dertig jaar als architect in Amsterdam. Hij is vaak in zijn geboorteplaats. „Ik was architect van het stadskan toor in Goes en heb daaraan veel opdrachten in Goes en omgeving overgehouden. Als ik niet in Am sterdam ben, ben ik in Zeeland." Hij heeft in Amsterdam in de We- teringbuurt ook een galerie. „Ik hou van toegankelijke kunst. Ik zoek naar werk waar ik vrolijk van word. Kunst is voor mij niet iets verhevens. Kunst moet je blij maken." Het is een pop-up exposi tie, maar hij is van plan om het he le jaar door te gaan in Goes. songs. Het meeste werk, al in de beginperiode, is zelf gecompo neerd. Een kenner moet van goe de huizen komen om het onder scheid tussen overgeleverd en nieuw te kunnen duiden. „Wel voorzien we gedichten, van bij voorbeeld de Ierse 2oe-eeuwse dichter William Butler Yeats, van eigen melodieën. En we spelen het echte Ierse werk. We blijven ver weg van The Wild Rover. Uit gangspunt is altijd geweest iets vanuit jezelf brengen. Dat doen we binnen het idioom van de Ier se muziek. De vraag of Nederlan ders dan het niveau van de echte Ieren halen is onzin en typisch Nederlands. In Ierland zitten ze daar helemaal niet mee. Die dis cussie naar etniciteit doet er niet toe", volgens 't Hart. Het theater heeft meerwaarde boven de kroeg, vindt de doedelzakspeler. „Je kunt meer doen met lichtas pecten, het geluid is vaak veel be ter en je kan het verhalende ele ment kwijt. We blijven weg van clichés, lopen dan ook niet in kilts, doen geen gekke dansjes en hebben een minimale podiumaan kleding. Geen bar of showelemen ten. De muziek staat bovenaan." In A sunny day in the rain draait het om - fictieve - gebeurtenissen in het plaatsje The Rain in Done gal in noordwest Ierland. vlissingen - Met de expositie 'Schat van Vlissingen' wil het Zeeuws Maritiem Museum het ware karakter van de stad aan zee tonen: onvervalst maritiem. Uit het depot is hiervoor werk van schilders in allerlei stijlen uit alle tijden gehaald om zo de diversi teit van deze rijke schat te tonen. De expositie is te zien t/m 27 maart van dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur. 3 Kilo NOIR Bonen 30 Bonbons 1 kilo Barista 1 kilo Sincero 1 kilo Delicato slechts 13,- per kilo GRATIS doos bonbons t.w.v. 39,95 OOSTBURG - Hella de Jonge komt door de verhuizing van haar 88-ja- rige vader (Eli Asser) in het bezit van de nalatenschap van haar oudtante. Deze is met haar ouders een van de weinige overle venden van de nazi-verschrikkin gen. Een foto uit 1885 met haar overgrootvader spoort haar aan op onderzoek te gaan naar haar fa miliegeschiedenis. Verlies niet de moed zijn de laatste woorden van haar grootmoeder. Ze bezoekt met haar vader plaatsen met pijn lijke herinneringen en door ge sprekken zonder voorbehoud, ko men vader en dochter tot elkaar. De documentaire is woensdag 18 februari om 20.30 uur in het Ledel- theater in Oostburg te zien en een dag later in Terneuzen om 20.00 uur en op 8 maart in Cineci- ty Vlissingen. Na afloop is er een gesprek met Hella de Jonge. TERNEUZEN - In De Pit in Terneu zen wordt zaterdagavond de pro vinciale voorronde van de landelij ke Metal Battle gehouden. Door middel van de provinciale voorrondes strijden 48 bands te gen elkaar voor 12 plaatsen in de halve finales. De ontknoping in de finale vindt plaats op 25 april in Estrado in Harderwijk. In de Zeeuwse voorronde in De Pit treden zaterdagavond aan: Fire Within, Hollow Familiar, Facelif- ter Necro Nation. De winnaar van deze voorronde staat op 20 maart in Baroeg in Rotterdam. De Metal Battle in De Pit begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Van lekkere-koffie heerlijke chocolade Bestel snel op pzc.nl/webwinkel MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 Sharon Kovacs: haar visitekaartje is een ongepolijste, donkere en doorleefde stem in een combinatie van pop, jazz en soul. Kovacs treedt woensdag op bij Jazz Mash in 't Beest Goes. Aanvang 20.00 uur met vertoning documentaire 'Wolflady'. Concert Kovacs 21.15 uur. Combiticket (film concert) 10 euro voorverkoop, 12 euro aan de kassa. Expositie Tactiel Textiel in Galerie Oranjerie, Korte Kerkstraat 7 in Goes. www.galerieoranjerie.nl Tot 21 maart Barbara Broekman, Aleksandra Gaca, Maryan Geluk, Mirjam Hagoort, Ma rianne Kemp, Anke Land, Van Tijn en Van Tijn, Van den Baar en Driessens. Boeket van vilt van Nicole Dries sens en Ivo van den Baar. Woensdag 18 februari, Schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. nnn NOIR NOIR H NOIR NUIR I WM NOIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23