"Rissen visionaire gedachten en verblijfdoosjes Geert knuffelt dames in 't Paerehat WALCHEREN 21 Nu komt het erop aan dat de plan nen beter worden gepresenteerd op de Facebook-pagina van Be wust Walcheren, vindt hij. „We moeten een gemeenschap kwe ken waar mensen elkaar treffen. Iedereen die erbij betrokken is, moet dat platform beter gaan ge bruiken. Laat zien wat er allemaal gebeurt, laat weten wanneer je als werkgroep bijeen komt en nodig mensen daarvoor uit." Welke ideeën hebben de kansencafés opgeleverd? „Dat is heel verschillend. Er zijn visionaire gedachten over de toe komst van Walcheren, hoe we an ders met natuur en landschap kunnen omgaan als de regio door klimaatverandering wordt beïn vloed. Maar er zijn ook praktische projecten bedacht. Een schuitrou te op de Domburgse Watergang, met daarlangs misschien zelfs wel verblijfdoosjes: overnachtingsplek- ken die echt terug naar de natuur gaan. En het aansluiten van Wal cherse wandelroutes op routes op Zuid-Beveland. En een dagattrac tiepark waarin bestaande slecht- weervoorzieningen gecombi neerd kunnen worden." Wie gaan dit allemaal uitwerken? „Daar zijn werkgroepen voor op gezet waarin mensen zitten die zelf betrokken willen zijn bij de uitvoering. En aan elke werk groep is een ambtenaar gekoppeld die vanuit de overheid voor onder steuning kan zorgen." Wanneer wordt duidelijk of ideeën ook werkelijkheid worden? „Later dit jaar, ik verwacht na de zomer, zullen we de werkgroepen bijeen brengen om de eerste resul taten te presenteren. Dan is lang niet alles klaar, maar dan kunnen ze van elkaar leren." Is er ook geld voor de uitvoering? „Er is heel weinig over geld ge sproken. Het gaat nu om weder zijds vertrouwen van burgers en overheid in elkaar. Dat er de be reidheid is om samen aan de slag te gaan. En vaak gaat het er meer om het juiste netwerk te vinden." Kruispunt wordt veiliger gemaakt De reconstructie van het kruispunt Prelaatweg, Zuid straat en Grondweg begint op 23 februari. De klus duurt tot eind maart. De werk zaamheden, in opdracht van gemeente en waterschap, moet de wegen veiliger ma ken, met name ook voor fiet sers en voetgangers. De werkzaamheden leveren hinder op voor het verkeer. Het karwei kost 79 mille. Vondst auto leidt naar verdachte Een 36-jarige Middelburger die wordt verdacht van door rijden na een ongeval is za terdag bij toeval gevonden doordat iemand zijn auto zag staan in de Rondeel in Middelburg. Toen de zwarte Kia Rio werd weggetakeld, meldde de eigenaar zich. Hij is later verhoord door de po litie. De auto was aan de lin kervoorzijde zwaar bescha digd. Dezelfde auto was vrij dag op twee auto's gebotst in de Hans Lipperheystraat. Prehistorische middag Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt op donderdag 19 fe bruari een familiemiddag. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn er activiteiten rondom het thema 'de prehistorie'. Je kunt vuurstenen bewerken, er wordt op prehistorische wijze vuur gemaakt en er worden verhalen verteld. Kosten: entreeprijs voor het museum plus twee euro. Concert De Krekels in atrium Ter Reede Mondharmonicaclub De Kre kels treedt woensdag 18 fe bruari om 14.30 uur op in het atrium van Ter Reede in Vlissingen. De Krekels is de enige muziekvereniging in Zeeland die alleen uit mond harmonicaspelers bestaat. Ze spelen bekende melodie ën. Het concert is gratis bij te wonen. In 's-Heerenhoek (Paerehat), Kwa- dendamme (De Pikpot), Lewe- dorp ('t Kraaienist) en Oud-Vosse- meer (Grööt Pesööt) trokken de afgelopen dagen fraaie optochten door de straten. Toeschouwers in 's-Heerenhoek waren gisteren unaniem van mening dat de stoet van hoge kwaliteit was. Met een kleine vijftig deelnemers, waaron der liefst vijftien grote A-wagens, was hij bovendien lekker lang. Er werden veel toespelingen ge maakt op de moeizame zoektocht van carnavalsvereniging De Koen- kelpot naar een nieuwe nar. Zo liep vooraan in de optocht een groot aantal kleine narretjes mee onder het motto 'Geen nar? Wij hebben er genoeg in de kar!' Met die nar was het overigens nog net op tijd goed gekomen. Vorige week meldde zich iemand die de rol van deze vrolijke figuur op zich wilde nemen. De optocht was ook weer verrassend actueel. Zo riep bouwgroep De Puut'n op om de brandweer in de Zak te houden. Zelfs de Russische boy cot van Nederlands fruit bleef niet onbesproken. 'Deur de boy cot draait oans rad op volle toe ren, is dit ut alternatief voe de Zeeuwse boeren?', vroegen ze zich af bij bouwgroep De Biertun- netjes, die met een wagen vol Zeeuws fruit reed. Zelfs Boer Geert uit Boer zoekt Vrouw - beter bekend als Geile Geert - liep mee in de stoet. En Geert zou Geert niet zijn als hij niet even wilde knuffelen met al het vrouwelijke schoon in het pu bliek. Geert liep zaterdag ook al mee in Lewedorp. Daar werd ook veel gelachen om een andere paro die op een ander televisieprogram ma: 'Eel't Kraaienist bakt'. LAPPAN^ MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 Arjan Koole, aanjager van het plan voor een mountainbikeroute langs de Walcherse kust. „Uiteraard moet gezorgd worden voor een goede structuur, een uitdagend parcours, met respect voor de natuur." foto Lex de Meester MIDDELBURG - „Ideeën zijn er ze ker. Dat is wel gebleken op de kan sencafés. De ideeën zijn nu op weg om projecten te worden." Richard Rozemeijer is één van de trekkers van het project Bewust Walcheren en tevreden over wat inwoners en ondernemers hebben bedacht. WESTKAPELLE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN door Rob Paardekam 'S-HEERENHOEK - De dorpen op de Bevelanden en Tholen waar carna val wordt gevierd, mogen dan op één hand zijn te tellen, de feest vreugde en de kwaliteit is er niet minder om. De Carnavalsoptoch ten in 't Paerehat, De Pikpot, 't Kraaienist en Grööt Pesööt brach ten veel mensen op de been. Bekijk een video van de optocht in 's-Heerenhoek op www.pzc.nl. In Kwadendamme kregen verschillende toeschouwers een lapdance. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21