Schuttershofcafé laaft zich aan Survivorsland 32,50 Papieren afvalkalender krijgt digitale versie Ttoee gewonden bij vechtpartij in Goes 20 WALCHEREN LEEFBAARHEID Project Bewust Walcheren levert tal van ideeën op om natuurlijk kapitaal van de regio beter te benutten. Thoolse variant op Oerolfestival in de maak 3-gangenkeuzemenu Zo stond Nervana - de Nirvana tri bute band uit Amerika - voor het laatst op het podium van Survivorsland. De band trad sa men met de Zeeuwse groep Ma milla het vaakst op voor het festi val en dus mochten ze nog één keer aan de bak. Net als Mamilla. Voor het laatste concert in augus- De Middelburgse afvalkalender is nu ook beschikbaar als website en als app voor de tablet en de smart- phone: de Recyclemanager. Dat is een landelijk initiatief waarbij meerdere gemeenten zijn aange sloten. Middelburg is de eerste Zeeuwse gemeente die meedoet. tus mogen bezoekers zelf kiezen welke bands ze nog één keer wil len zien: Coldplace, The Perfect Tool, R.O.L.R., Wishbone Ash, of een andere band. Stemmen kan door te mailen naar survivor@survivorsland.nl Survivorsland is in 2005 begon nen om geld in te zamelen voor de strijd tegen kanker. In al die ja ren is 46.000 euro ingezameld. Or ganisator Ruud Aerssens hoopt in augustus de 50.000 eurogrens te passeren. Omdat het gisteren zo goed als uitverkocht was, zal dat wel gaan lukken, verwacht Aers sens. Op Recyclemanager kun je je post code en huisnummer invullen. Dat levert informatie op over waar in de buurt inleverpunten zijn voor verschillende soorten af val. Met de afvalkalenderfunctie kun je nakijken wanneer er gft-, restafval of oud papier aan huis wordt opgehaald. Verschillende af- valsoorten moeten op een specia le manier worden verwerkt en kunnen niet met het restafval worden aangeboden. Dat geldt on der meer voor papier, glas, plastic, batterijen en verf. Ook Daarvoor zijn zijn speciale inleverpunten. Ook dat staat in de afvalkalender en de Recyclemanager. OOSTKAPELLE - Het idee is niet nieuw. Het lijkt zelfs vrij gemak kelijk te verwezenlijken. Verschil lende mensen en organisaties wa ren en zijn ermee bezig. En toch komt het er maar niet van om op Walcheren een grote mountainbi keroute te maken die bestaat uit meerdere kleine lussen. Reden: het is lastig om als beden ker van een plan de juiste mensen en overheden bij elkaar te breng en en die ervan te overtuigen dat het een goed plan is. Te vaak wordt gedacht in regeltjes en be lemmeringen. Maar er gloort meer dan een sprankje hoop voor de fietsliefheb- bers. Dankzij het project Bewust Walcheren slaan ondernemers, in woners, overheden en andere be langhebbenden de handen ineen om de mountainbikeroute nu echt tot stand te brengen. „Verschillende partijen zitten vaak niet samen aan tafel. Daar biedt Bewust Walcheren wel kan sen toe. Eind deze maand komen we met een werkgroep bijeen en bespreken wie wat moet gaan doen", zegt Arjan Koole, de 'aanja ger' van de werkgroep. Koole is ondernemer - uitbater van grand café De Pekelinge op de gelijknamige camping in Oost- kapelle - en betrokken bij de on- De politie kreeg de melding over de vechtpartij rond kwart voor twee. Toen agenten ter plaatse kwamen, troffen ze de gewonde mannen aan. Nadat het café om 3.00 uur was gesloten, bleef het onrustig in de omgeving van de Markt. Om de rust te herstellen begeleidde de politie het aanwezi ge publiek naar taxi's in de Korte Kerkstraat. Daarbij wilde niet ie- dernemersvereniging in Oostka- pelle en bij Oostkapelle Actief. Hij deed mee aan de kansencafés die voor het project Bewust Wal cheren zijn gehouden en is nu één van de trekkers van het plan voor de mountainbikeroute. „Het goede van dit project is dat er ge dacht wordt in kansen. En dat er ambtelijke ondersteuning bij is. Je hoeft niet met een idee naar een overheid, de overheid denkt en werkt vanaf het begin mee. Het is een voordeel dat we eikaars ge zichten kennen en samen verant- Het goede van Bewust Walcheren is dat er wordt gedacht in kansen BEWUST WALCHEREN dereen de orders opvolgen. Vijf jonge mannen zijn daarom aange houden. Een andere man werd tij dens zijn aanhouding gebeten door een politiehond. In de commotie die daardoor ont stond, wist hij zich uit de voeten te maken. Drie mannen zijn voor verder onderzoek naar cellencom plex Torentijd in Middelburg ge bracht, waar ze zijn ingesloten. Het gaat om een Vlissinger van 18 jaar en twee mannen van 18 en 19 uit Zierikzee. Een 19-jarige man uit 's-Heer Hendrikskinderen en een 17-jarige Goesenaar kregen een proces-verbaal voor het niet voldoen aan een politiebevel. woordelijk zijn voor de uitvoe ring." Volgens Koole - die de MTB-vere- niging De Zeeuwse Kust bij het plan betrekt - moet het een route worden tussen pakweg Vlissin- gen en Vrouwenpolder, waarin met name de kuststrook een be langrijke plaats inneemt. Deels kan de route over bestaande pa den, deels zullen nieuwe nodig zijn. Soms moeten mooie stukjes natuur omzeild worden, soms kunnen ze juist in de route wor den opgenomen. „Uiteraard moet gezorgd worden voor een goede structuur, een uitdagend par cours, met respect voor de natuur. Mountainbikers krijgen geen vrij brief om overal te gaan fietsen." Wanneer de mountainbikeroute klaar is? Koole durft het niet te voorspellen, maar weet één ding zeker: „Mijn ervaring is dat het vaak te lang duurt als de betrokke nen er ieder voor zich niet direct voordeel in zien. Het algemene be lang wordt nu wel gezien. Je hebt resultaten nodig om anderen mee te trekken. Als we ons daarvan be wust zijn, dan halen we meer uit de waarden van Walcheren." THOLEN - Er komt een Thoolse va riant van het bekende festival Oerol, dat elk jaar op Terschelling wordt gehouden. Initiatiefnemers Kyra Bijlstra en Juliette Hirdes willen daar komend voorjaar al een bescheiden start mee maken. Volgend jaar moet het echt los gaan. De twee onderneemsters - Bijlstra is van Hotel Kom, Hirdes van camping Gorishoek - willen dat het Thoolse festival een men geling wordt van cultuur, natuur en historie. „We zoeken locaties met een stuk geschiedenis en een verhaal", stelt Bijlstra. „Daar wil len we kunstenaars en artiesten op los laten gaan. Holel-Reslaurant 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 ensdag en donderdag in februari en maart donderdag 19/2 weer open! www.streefkerksehuis.nl Finish in zicht voor parcours mountainbikers Gitaarband Mamilla liet al vaak van zich horen tijdens Survivorsland. foto Lex de Meester door Maurits Sep door Maurits Sep MIDDELBURG - Café 't Schuttershof stroomde gistermiddag weer vol voor Survivorsland. Het Middel burgse festival bestaat tien jaar en stopt er mee. In augustus is het de laatste keer, maar ook deze voor laatste editie stond al in het teken van het naderende einde. door Maurits Sep MIDDELBURG - Behalve hergebruik is ook het verminderen van afval een belangrijk streven van de ge meente Middelburg. In dat ver band helpt het dat de gemeente een digitale versie van de papieren afvalkalender heeft. Meer informatie is te vinden op www.survivorsland.nl GOES - Bij een vechtpartij in een ho recagelegenheid aan de Grote Markt in Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen gewond geraakt aan hun hoofd en handen. Arjan Koole Bewust Walcheren is opgezet door de drie Walcherse gemeen ten, de Dienst Landelijk Gebied, de provincie en waterschap Schel- destromen. Het project is erop gericht om mensen bij elkaar te brengen die ideeën hebben hoe het 'natuurlijk kapitaal' van Walcheren beter be nut kan worden. In vier kansencafés in november en december vorig jaar zijn ideeën ingediend en besproken. Daarna zijn werkgroepen gevormd met zo genoemde 'streekholders' - men sen uit de streek die kunnen hel pen bij het verwezenlijken van een idee. De voortgang van Bewust Walche ren is volgen op Facebook. /y-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20