Voorlichting The show must go on Oostburger prooi van straatrover almanak Donkere stem is visitekaartje a Sharon Kovacs Verdiept spoor 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 16 februari 2015 17 Wijk- en dorpsraden Hulst voelen zich de dupe van gebrekkige communicatie tussen college en ambtenarenapparaat. HULST - De Samenwerkende Wijk- en Dorpsraden van Hulst en Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad klagen hun nood over de stroef verlopende terugkoppe ling die zij krijgen vanuit de ge meente Hulst. De wijk- en dorpsraden en het on dernemersorgaan hebben gere geld vragen aan en opmerkingen over de gemeente. De platformen hebben binnen de gemeente een eigen contactpersoon, waar ze op zich erg tevreden over zijn. „Maar we merken dat de contactperso nen steeds meer gesouffleerd wor den", zegt Reggie Picavet, voorzit ter van de Wijkraad Hulst Binnen stad. „De reacties worden steeds meer standaard. Wij vragen ons af in hoeverre de ambtenaren nog vrij mogen reageren." Daarnaast merken de wijk- en dorpsraden dat de communicatie tussen de ambtenaren en het col lege van burgemeester en wethou ders minder soepel verloopt. Pica- vet: „De ambtenaren willen wel, maar schijnen, als het ware ge remd te worden in hun uitingen. De vraag is of de collegeleden wel luisteren naar de ambtenaren." Picavet noemt als voorbeeld het overleg tussen Wijkraad Hulst Binnenstad en Ondernemersvere niging Hulst Vestingstad (OVHV). Elke maand komt het be stuur van de ondernemersclub bij een om daar de economische si tuatie en allerhande ondernemers vraagstukken te bespreken. Pica vet is daar als voorzitter van de wijkraad bij aanwezig. „We be spreken daar bijvoorbeeld de Toe komstvisie van de gemeente. Hier voor zijn al diverse bijeenkom sten geweest, volksenquêtes ge houden, groepsgesprekken met burgers geweest, vervolggesprek ken geweest, maar het voortzet- tingsgesprek in december is gean nuleerd, omdat het college meer bedenktijd wilde en daarna heb ben we er niets meer van ge hoord." De Toekomstvisie is vol gens de ondernemersvereniging en de wijkraad een zeer belangrij ke stap in de ontwikkeling van Hulst en nu ligt dit stil. „We heb ben hier veel tijd en energie in ge stoken en een alternatieve visie ontwikkeld. De presentatie aan het college laat op zich wachten. De ambtenaren die wij spreken begrijpen niet waar het aan schort, de collegeleden houden de boot af. Hoe moet dit verder?" VURIG CARNAVAL OOSTBURC - Een 35-jarige man uit Oostburg is zaterdagnacht slacht offer geworden van een straat roof. Het slachtoffer raakte ge wond aan zijn gezicht en pols. De Oostburger liep rond half één langs het grasveld tussen de Ura nus en de Neptunus toen hij plot seling werd overvallen. Hij werd door de dader op de grond ge duwd. Daarna werd zijn mobiele telefoon en een geldbedrag gesto len. De dader vluchtte te voet weg, vermoedelijk in de richting van de Uranus. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan. Wie tips heeft kan dat melden via 0800-7000. Ruben van tweeënhalf flapt er van alles uit zoals jongetjes van tweeën half doen. 'Die mevrouw heeft dikke billen...' of'Die mevrouw heeft een rode mond... niet mooi'. Mama weet zich doorgaans goed uit de situatie te redden en het ver meende slachtoffer hoort het met een glimlach aan. Deze week was het mama zelf die even in verlegenheid werd gebracht. Vanachter de televisie riep Ruben: „Mama... kom eens kijken, allemaal dikke billen en allemaal piemels..!" Van vervroegde seksuele voorlich ting kwam het niet. Mama hoefde alleen maar uit te leggen hoe het zat met koeien met uiers die melk ge ven. Een betonnen spoorbak moest jarenlang de oplossing bieden voor overlast van geluid en trilling. Het ging niet door. Ambtenaren Hulst monddood' door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - De grootste, en naar eigen zeggen mooi ste en gezelligste, stoet van Oost Zeeuws-Vlaanderen trok zondag langs de nog rokende puinhopen van het za terdagavond afgebrande leegstaande café De Vier Jaarge tijden aan de Jac de Waalstraat. Het bestuur van Carna valsvereniging De Lamsoren besloot dat carnaval in Lams- waarde gewoon door zou gaan zoals gepland. „The show must go on", zei secretaris John Fassaert. „De muren zijn gesloopt en door de geplaatste hekken is het veilig. Rijen dik keek het publiek naar zo'n dertig praalwagens en vele loopgroepen. De oorzaak van de brand is nog niet offici eel bekend, foto's Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17