Charmante moordenaar aB VERDIEPING 11 Hans van Zon (1941- 1998) was een char meur. 'Vrouwen, vaak aanzienlijk ouder dan hij, lieten zich door zijn jongens achtige lach, zijn vlotte manieren en opgewekte verhalen gemakke lijk inpalmen', schreef het Vrije Volk op 21 december 1967, kort na zijn arrestatie. Van Zon had soms meerdere relaties tegelijk en ver diende geld door pornografische foto's van hen te verkopen. Een van die vriendinnen sloeg hij dood met een loden pijp. Haar sieraden gaf hij cadeau aan een andere vriendin. Na een poging tot roofmoord op de weduwe Dora Woortmeijer kon de politie Van Zon aanhou den. De weduwe overleefde de klap met de loden pijp en wist hem op foto's als dader aan te wij zen. Hans van Zon bekende drie moorden: op zijn 37-jarige Am sterdamse vriendin, op een 80-ja- rige winkelier uit Utrecht en op een boer uit Heeswijk. Steeds ge bruikte hij een met lood gevulde elektriciteitsbuis, die hij vervoer de in het foedraal van een para plu. Soms gebruikte hij ook een mes. Zijn naam is later in ver band gebracht met andere moor den, maar daarvoor heeft hij nooit terechtgestaan. Hans van Zon kreeg, in wat kran ten omschreven als 'het proces van de eeuw", levenslang opge legd. De officier van justitie had ook tbr (nu tbs) geëist met als motivatie: „Wij hebben hier te maken met een man wiens ge vaarlijkheid in Nederland in vre destijd zijn weerga niet heeft." In de gevangenis kreeg de serie moordenaar een relatie met maat schappelijk werkster Riet, met wie hij trouwde. Na twintig jaar gevangenschap kwam Van Zon vrij en ging hij met Riet in een flatje in Delfzijl wonen. Hij over leed in 1998 op 57-jarige leeftijd door overmatig drankgebruik. -v-ü' MAANDAG 16 FEBRUARI 2015 Moordenaar Hans van Zon onder begeleiding op weg naar de rechtszaal op 11 februari 1969. foto Nationaal Archief/Collectie Spaarnestad/'t Sticht iT?iiisè£gi*JS& tjr1 V-^V'T i' 'v-v J -5 -v-'-r-v- -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11