Politie geeft hulpvragen vaak niet goed door In de bijlage Spectrum Gratie voor daitf herten op eiland Haringvreter Misbruikte mannen 14 en 15 Bezoldiging Zeeuwse directeuren en bestuurders ruim boven nieuwe norm. Paal en perk aan grootverdieners Directeur gaat vaak fors inleveren Dit werk doe je niet voor het salaris ZATERDAG 14 februari 2015 257e jaargang nr. 38 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 VLISSINGEN - Tientallen Zeeuwse directeuren en bestuurders verdie nen meer dan de aangescherpte normen voor topinkomens. Door de Wet Normering Topinko mens, twee jaar geleden inge voerd, is de bezoldiging van top functionarissen in de (semi)pu- blieke sector begrensd. In 2013 en 2014 was dat 130 procent van wat een minister krijgt. In Zeeland werd die norm in 2013 ruim twintig keer overschreden. Dat gebeurde in vrijwel alle geval len rechtmatig, vanwege contrac tuele afspraken. Dan geldt een overgangsperiode. De gemeente Goes overtrad volgens het minis terie wel de wet. Begin dit jaar is de inkomens grens verder verscherpt, tot honderd procent van de mi nistersbezoldiging (178.000 euro). Voor zorginstellin gen en woningcorporaties gaan vaak nog strengere normen gelden. De beloning van de huidi ge directies in Zeeland zit veelal ruim boven de jongste normen. Dat be tekent dat het salarisni veau op termijn fors moet dalen. Voor nieuwe bestuurders gelden di rect de huidige maxima. Dit blijkt uit cijfers die Slachtof ferhulp Nederland op verzoek van deze krant heeft verstrekt. De hulporganisatie ontvangt maar driekwart van alle aangiftes van mensen die recht hebben op gra tis ondersteuning op een goede manier. De politie krijgt jaarlijks zo'n 225.000 aangiftes binnen van ver schillende categorieën misdrijven en verkeersongevallen waarbij sprake is van een slachtoffer. Af spraak met de politie is dat Slacht offerhulp Nederland al die aangif tes met contactgegevens door krijgt. Agenten moeten daarvoor in het aangiftesysteem aanvinken dat er sprake is van een 'benadeel de partij'. De hulporganisatie be nadert vervolgens het slachtoffer met de vraag of er ondersteuning nodig is. Bij dat aanvinken gaat het vaak mis. Slachtofferhulp krijgt daar door jaarlijks de gegevens van maar 195.000 slachtoffers toege zonden. Daarvan is nog eens een kwart in eerste instantie onbruik baar, omdat gegevens niet klop pen. Een deel van die gedupeer den weet Slachtofferhulp naar ei gen zeggen uiteindelijk toch te achterhalen, maar dan nog blijft de teller steken op 180.000 slacht offers die hulp krijgen. „Omdat wij lokaal met de politie goede re laties hebben, kunnen we het meestal wel corrigeren, maar slachtoffers die hebben aangege ven dat ze hulp willen, zijn er soms heel gefrustreerd door", zegt bestuursvoorzitter Harry Crielaars van Slachtofferhulp. Hij pleit voor rechtstreekse inzage in slachtoffergegevens in de politie systemen. De politie wil daar niet aan om privacyredenen. Een documentaire laat de moeizame gesprekken zien tussen kerk en slachtoffers van misbruik. Editie: Walcheren Wolken en zon veel door Rolf Bosboom foto Thinkstock pagina 31: Commentaar DESTELLING Reageer op pzc.nl Voor een echte topbaan is 178.000 euro te weinig UW MENING 375 reacties Ik ga op 5 juli langs het Tour-parkoers staan door Niki van der Naald UTRECHT - Slachtofferhulp Neder land krijgt tienduizenden hulpvra gen van slachtoffers niet of niet goed binnen van de politie. Dat leidt geregeld tot boze reacties van slachtoffers die tevergeefs op hulp wachten. Spectrum: Hoofdrol voor slachtoffer za EENS ONEENS co

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1