i Afschotvergunning reeën laat nog op zich wachten CDA Sluis: Woongoed moet zorgen voor écht goedkope woningen Tweede 3W-beurs met focus op wielrennen Verbrandingsoven gaat eind volgend jaar dicht DOW Qvut c 0 1 mxkttmi 44 Levensgevaarlijk als een ree opeens de weg op rent en rakelings voor je auto langsschiet ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Wy zrH~m, boordevol Een aantal landbouwers klaagt over overlast van reeën. Zo liet schapenboer Cor de Vlieger uit Absdale een raadslid weten dat de dieren rond Groot Eiland voor ge vaarlijke situaties zorgen. De Vlie ger rijdt daar 's avonds in de sche mering regelmatig rond om een kijkje te nemen bij zijn in de buurt grazende schapen. Als hij vanaf zijn boerderij aan de Plattendijk richting Groot Eiland rijdt, schieten de reeën soms rake lings langs zijn auto. Vooral in een bocht van de Hogeweg is het vaak bijna prijs. „Je mag zestig, maar ik ga op die weg - al is het maar voor de bocht - nooit harder dan dertig, veertig kilometer per uur. Maar ook met die snelheid kun je zo op een ree botsen." Toen vorige week vanuit het niets vlak voor zijn auto een ree de weg over stak, was voor De Vlieger de Dat zei raadslid Sjaak de Hullu eerder deze week in een commis sievergadering van de Sluise ge meenteraad. De Hullu wees erop dat Woongoed momenteel flink wat huizen sloopt. „En dat zijn juist de goedkoopste. Als er al wo ningen voor terugkomen, zijn die fors duurder." De Hullu wees er op dat het sloopbeleid zelfs de zo gewenste terugkeer van studen ten naar Zeeuws-Vlaanderen kan bemoeilijken. „Die hebben soms weinig geld en willen zich hier vestigen om werk te zoeken. Maar ze vinden steeds lastiger een ge schikt onderkomen." Wethouder Peter Ploegaert gaf Het gebrek aan goedkope huizen zit ook terugkeer van studenten in de weg Op 26, 27 en 28 februari staan er kraampjes en is er van alles te doen in het teken van wonen, werken en weiness. Donderdag 26 februari staat in het teken van een vierde 'W', van wielrennen. Er wordt een wielersymposium ge houden waarbij oud-renners zo als Theo Verschueren aanwezig zullen zijn. Een grote pu bliekstrekker wordt later nog be kend gemaakt. Vorig jaar trok de beurs door het warme weer niet veel bezoekers. „Daar gaan we dit jaar verande ring in brengen", zegt mede-orga nisator Eddy de Schrijver. „Het wordt ontzettend divers. Er zijn verschillende workshops, een ac tie voor Pink Ribbon, animatie voor kinderen en een samenwer king met Werkservicepunt Ter- neuzen." Jonge muzikanten of mensen met een ander bijzonder talent, kunnen zich opgeven via www.3w-beurs.nl, waar ook alle standhouders vermeld staan. Toe gang tot de beurs is gratis. maat vol. „Ik schrok me een hoed je. De reeën waren minder onder de indruk, want er huppelden nog zeven exemplaren achter aan." Zeldzaam zijn de reeën in Zeeuws-Vlaanderen niet, wil De Vlieger maar zeggen. Hij snapt wel dat veel mensen het prachtig vinden om een ree van dichtbij te zien, maar de verkeersveiligheid gaat volgens hem voor. Want, is zijn ervaring, de reeën laten zich niet afschrikken door het geluid of het licht van een auto. „Ze ste ken plotseling de weg over. Als je probeert zo'n beest te vermijden, rij je zo de sloot in. Als je er tegen aan rijdt, ben je nog verder van huis. Het is gewoon wachten tot er slachtoffers vallen." Burgemeester Mulder is het met De Vlieger eens dat de reeën voor gevaar zorgen. Hij mag echter geen afschotvergunning geven en moet het beheerplan van de Fau- nabeheereenheid afwachten. WESTKAPELLE (B) - De verbran dingsoven van de gemeente Knok- ke-Heist bij Westkapelle, op een steenworp afstand van de grens bij Sint Anna ter Muiden, gaat eind volgend jaar dicht. Dat is al thans het advies van de gemeente Knokke-Heist aan de provincie West-Vlaanderen. Eerder werd al duidelijk dat de ge meente af wil van de installatie. De exploitatie ervan is duurder ge worden dan het afvoeren en el ders verbranden van het eigen af val, berekende het gemeentebe stuur. Het contract met afvalverwerker Dalkia loopt over drie maanden af. Knokke-Heist adviseert de pro vincie om een nieuw, kort con tract af te sluiten tot eind volgend jaar. In de tussentijd kan een nieuw afvalplan worden opge steld. aan dat de gemeente Sluis Woon goed nergens toe kan dwingen, maar dat de drie Zeeuws-Vlaam- se gemeenten en de woningcorpo ratie regelmatig overleggen. „We brengen dit soort geluiden dan ze ker over." Eerder trokken de fracties van Lijst Babijn en de SP al aan de bel. De SP koppelde er zelfs de actie 'Slopen is bezopen' aan. Eén van de onderdelen daarvan is verzet tegen het slopen van 127 huurwo ningen in Breskens. De uitslag van een enquête, die de SP hield onder bewoners van die huizen, wordt morgen in deze krant be kendgemaakt. De beste veiligheidsprestaties in 2014 De beste overall prestatie De innovatie award VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Verkeersdeelnemers worden gewaarschuwd voor overstekende herten, maar volgens Cor de Vlieger, die een bord schoonmaakt, is dat niet genoeg om oprukkende reeën te blijven ontwijken, foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst HULST - De gemeente Hulst krijgt nog geen ontheffing van de provin cie om reeën in het buitengebied af te laten schieten. Faunabeheer- eenheid Zeeland werkt aan een nieuw beheerplan. Als in dat plan wordt vastgesteld dat op bepaalde plekken te veel reeën zijn, dan is de kans op een afschotvergunning groter, legt de Hulster burgemees ter Jan-Frans Mulder uit. Cor de Vlieger, schapenhouder door Martijn de Koning SLUIS - Goedkope huurwoningen worden steeds schaarser. Het Slui- se college moet daarom in gesprek met Woongoed om te zorgen dat goedkoop wonen voor mensen met een krap budget mogelijk blijft. Sjaak de Hullu, CDA-raadslid door Sophie Stockman TERNEUZEN - Voor de tweede keer wordt de 3W-beurs gehouden in het Business Park aan de Haarman- weg in Terneuzen. Nieuw dit jaar is de focus op wielrennen. Dow feliciteert Cofely en Altrad Balliauw met het winnen van een Dow Contractor Award. Veilig en innovatief onderhoud is van groot belang voor Dow's concurrentiekracht. De onderhoudsbedrijven bij Dow, de Verenigde Maintenance Partners (VMP), dragen hier in grote mate aan bij. Door het jaarlijks uitreiken van de contractor awards zet Dow deze bijdrage in het zonnetje en beloont de beste prestaties met een award. De awards van dit jaar: Cofely - GDF Suez Cofely - GDF Suez Altrad Balliauw Onze complimenten voor alle medewerkers van deze firma's!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72