Hulst maakt zich sterk voor scholierenvervoer Cofely uitgeroepen tot beste Dow-contractor conne» ion ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Kraaienvangkooi in beslag genomen vlak bij Clinge Carnaval in Heist De wethouder denkt dat ambtena ren en bestuurders van de provin cie geen idee hebben hoeveel mensen gebruik maken van de bus. „De gedeputeerde moet zelf eens met lijn 10 meerijden om te CLINCE - Aan de rand van het wa terwingebied bij Clinge is donder dagmiddag een illegale kraaien vangkooi ontdekt door twee in specteurs van de Regionale Uit voeringsdienst Zeeland (RUD) en een buitengewone opsporings ambtenaar van Het Zeeuws Land schap. In de kooi zaten een kraai en twee kauwen. De kooi is door de politie in beslag genomen en de vogels zijn vrijgelaten. Het ge bruik van een kraaienvangkooi zonder ontheffing is verboden op grond van de Flora- en Faunawet. Kraaien en kauwen zijn ook be schermde dieren. Tegen de eige naar is proces-verbaal opgemaakt. zien hoeveel scholieren en ande ren er gebruik van maken." Van Damme snapt dat de provin cie moet bezuinigen, maar vindt dat scholieren in elk geval op school moeten komen. „Alleen daarom al moet lijn 10 blijven rij den. Misschien kunnen er best en kele ritten tussenuit worden ge haald, maar tot tien uur en na half drie moeten de bussen in elk geval worden ingezet." De wet houder maakt zich niet alleen sterk voor scholieren uit Klooster- zande, Kuitaart en Terhole. Ook kinderen uit Nieuw Namen moe ten met de bus op school kunnen komen. Diana van Damme: „Vol gens de plannen moeten scholie ren een halte-taxi bestellen, om dat de Bredabus 's morgens voor half elf niet meer in Nieuw Na men komt. Mochten er niet ge noeg buurtbussen gaan rijden, dan komen scholieren uit Hei kant en Sint Jansteen op termijn ook in problemen. Dat willen we de gedeputeerde meegeven." In het dorpshuis van Vogelwaarde voelt Hulst de gedeputeerde nog eens aan de tand op dinsdag 24 fe bruari. Iedereen is vanaf 19.30 uur Cofely won zowel de algemene contractor-award als de award voor contractor die het beste pres teerde op het gebied van veilig heid en milieu. Jack van der Staal, regiodirecteur van Cofely Zuid west, zei voor een volgepakte zaal in de Communicatieboerderij van Dow 'heel blij en erg trots' te zijn. Twee jaar geleden besloot Cofely twee afdelingen voortaan te laten opereren als één firma. Dat heeft aldus Van der Staal zijn vruchten afgeworpen. De onderlinge com municatie en ook de begeleiding zijn erdoor verbeterd. De firma's die door Dow en Trin- seo (voorheen Styron) worden in gehuurd voor tal van werkzaam heden op het Dow-terrein, kon den ook nog een innovatie-award winnen. Altrad Balliauw won die voor de ontwikkeling van een ron de, minder windgevoelige steiger. Bedrijven die als tweede of derde eindigden, waren Spie, de Syndus Groep (twee keer), Boskalis Off shore, Mammoet en Xervon. welkom. Dan kunnen mensen zelf ook nog eens aangeven dat sommige buslijnen ook buiten schooltijden redelijk bezet zijn. „Met mensen die naar het bezoek uur in het Terneuzense zieken huis gaan en met asielzoekers die de inburgeringscursus volgen", weet een trouwe buspassagiere. Van Heukelom gaf aan dat elders bezuinigingen nodig zijn als be paalde lijnen blijven rijden. „Gere gelde buslijnen naar Gent zijn niet zo hard nodig. Die zitten nu al vaak niet vol", wist een chauf feur van Connexxion. HEIST - Heist viert ook komend weekend carnaval. Een grote car navalsstoet trekt zondagmiddag vanaf twee uur door de straten van de kustplaats, dinsdagavond is er vanaf half acht een verlichte avondoptocht. Waarschuwing voor carnavalswagens Chauffeurs van carnavalswa gens speciaal opgelet: op de kruising N29o/De Verrekij ker bij Sint Jansteen hangen kabels op slechts vier meter hoogte. De gemeente Hulst waarschuwt hiervoor. De ka bels hangen er vanwege de aanleg van een nieuwe land- bouwroute die half maart klaar moet zijn. Koffieconcert van Kapok in belfort Trio Kapok geeft zondag om 10.30 uur een koffieconcert in het belfort in Sluis. Het drietal speelt op hoorn (Mor ris Kliphuis), gitaar (Timon Koomen) en drums (Remco Menting) en brengt een mix van pop, jazz en improvisa tie. Toegang en koffie gratis. Party People trekt weer naar Noxx Party People Zeeuws-Vlaan- deren trekt weer met een bus naar de Antwerpse dis co Noxx, vrijdagavond 27 fe bruari. De Nederlandse hip- hop-raggaband Strictly Fami ly Business treedt dan op. De bus rijdt bijna door heel Zeeuws-Vlaanderen. Een buskaart plus entree kost 25 euro. Zie: www.ppzvl.nl. Nieuw middenschip aangevaren tanker De in januari bij Bath aange varen binnenvaarttanker Al- mira is zo zwaar beschadigd dat het middenschip over een lengte van 27 meter ver vangen moet worden. De werf Gebr. Kooiman uit Zwijndrecht voert het werk uit. Het Noorse zeeschip Ma- rilee voer op de Almira die uit een nevengeul kwam. Styreen lekte uit de Almira, wat stankoverlast gaf. Terecht vergoeding vervoer afgewezen De gemeente Hulst heeft te recht een vergoeding voor leerlingenvervoer voor een basisscholier uit Terhole af gewezen, bepaalde de Raad van State deze week. De scholier bezoekt basisschool De Bron in De Klinge, om dat de ouders het belangrijk vinden dat daar orthodox godsdienstonderwijs wordt gegeven. Het gaat echter om een openbare school, stelt de Raad van State, en die zijn er meer in Hulst. VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Montana (voorgrond) en Manon (achter haar verscholen) stappen tegen achten op de bus naar Hulst om op tijd op school te zijn. foto Camile Schelstraete HULST - Wethouder Diana van Dam me houdt gedeputeerde George van Heukelom aan zijn belofte dat lijn 10 blijft rijden bij 'genoeg aan bod' van passagiers. Ze stelt dat ze 'bij de provincie gewoon niet we ten wat ze allemaal overhoop ha len' met het rücksichtslos schrap pen van buslijnen. TERNEUZEN - Onderhoudsbedrijf Cofely Gdf Suez heeft donderdag twee awards in de wacht gesleept bij de uitreiking van prijzen voor 'beste contractors 2014' die actief zijn op het terrein van chemiecon cern Dow in Terneuzen. SINT JANSTEEM SLUIS ANTWERPEN BATH TERHOLE Uit het exploot d.d. 10-02-2015 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Robert William Gough, wonend te Terneuzen, o.m. is gedagvaard Joost Ie Pair, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 20-05-2015 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de kantonrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, zittingsplaats Middel burg, alsdan en aldaar zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding, dan wel om voor deze laatste datum een schriftelijk antwoord in te dienen ter griffie van genoemd gerecht. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen 0115 613651 Saai van Zwanenbergweg 11 5026 RM Tilburg deurwaarders@vandamme-holland.nl doorZeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70