hoteldeal.nl Stimuleringsprijs Van Anrooij SPORT 37 Wellness in de Zwaluwhoeve Wellness voor ruiter paard! Voormalig topzeiler Hans Bouscholte is in Breskens begonnen met de Ocean Race Academy. Hij werkt met tien talenten. NIEUWDORP - Zeilers die in de toe komst aan de Volvo Ocean Race mee willen doen, kunnen worden opgeleid in Breskens. Hans Bou scholte, zelf een voormalig topzei ler, is recent met de Ocean Race Academy begonnen. „Zoiets be stond nog nergens. Wij vinden Breskens, dat een watersport-hot spot is, de ideale plek om talenten klaar te stomen voor het grote werk." Bouscholte maakte het nieuws („Nou ja, we zijn al wel een tijdje bezig") gisteravond wereldkundig voorafgaand aan de uitreiking van de Zeeland Seaports Stimulerings- en Aanmoedigingsprijs in Nieuw- dorp. Op het feestje van de stich ting Zeeland Sport Leisure sprak hij over talentontwikkeling en aan het einde van zijn verhaal verklapte hij dat hij zelf weer in een nieuw project is gestapt. De tweevoudig wereldkampioen, oud-winnaar van de Tour de Fran ce a la voile en oud-deelnemer van de Volvo Ocean Race heeft de Pleomax gekocht en hem naar Breskens gebracht, waar het ra zendsnelle wedstrijdschip wordt 'gerefït'. Inmiddels zijn al tien jon ge zeilers begonnen aan hun oplei ding. Onder hen is een aantal Zeeuwen. Bouscholte: „Zij hebben al ervaring opgedaan in het zeilen op de oceaan of waren goed in het varen op kleinere boten. Maar niet hun achtergrond was het belang rijkste voor ons, maar hun motiva tie. Ze moeten immers zélf de wil hebben om ver te komen in hun sport." Bouscholte, die niet in Zeeland op groeide maar wel leerde zeilen op het Veerse Meer, is één van de coaches bij de academie. Tot eind Wij gaan niet zeggen: je moet dan en dan aan die race rond de wereld meedoen maart, als de Pleomax weer het water in kan, begeleidt hij de talen ten, die tussen de vijftien en 25 jaar oud zijn, op de wal. Daarna gaan ze varen, op de Westerschel- de en natuurlijk ook op zee. „Team Brunei vaart nu mee in de Volvo Ocean Race. Maar de perso nen die daarop zeilen, hebben niet een specifieke opleiding voor het oceaanracen gehad", zei Bou scholte. „Wat wij nu in Breskens doen is uniek. En het is niet dat we nu toewerken naar de volgen de Volvo Ocean Race, maar elk ta lent is wel in voorbereiding op een editie daarvan. Het is aan de talenten zelf hoe hun planning er uit ziet. Wij gaan niet zeggen: je moet dan en dan aan die race rond de wereld meedoen. Wij facilite- ren alleen en willen dat voor lange tijd doen." De lopende editie van de Volvo Ocean Race gaat niet aan de talen ten voorbij. Het is de bedoeling dat de Pleomax in juni in de slip stream van de deelnemers mee vaart bij de laatste etappe, Lori- ent-Den Haag-Gothenburg. „Dan krijgen ze ook gelijk het echte werk van dichtbij te zien", aldus Bouscholte. De oud-zeiler wil niet alleen talen ten laten varen op het raceschip. Bouscholte gaat ook andere geïnte resseerden - mensen uit het be drijfsleven, toeristen - laten erva ren hoe het is om op een dergelij ke boot te varen. NIEUWDORP - Triatlete en duatlete Lindy van Anrooij heeft gistera vond in Nieuwdorp de Zeeland Seaports Stimulerings- en Aan moedigingsprijs gekregen. De acht tienjarige alleskunner uit Kapelle ontving een cheque van 3000 eu ro. Hiervan mag ze 2000 euro in haar eigen carrière investeren. De overige 1000 euro moet ze beste den aan een project dat ook ande ren verder helpt. De andere twee genomineerden, zeiler Shivam Ramdas uit Brou wershaven en judoka Chantal Wal hout uit Stavenisse, namen elk een cheque van 1000 euro in ont vangst. Volgens Zeeland Seaports stak Van Anrooij, die bij de jeugd al di verse Europese en mondiale titels verdiende, met kop en schouders boven de andere twee uit. „Jij kunt als geen ander multitasken. Dat is wat het havenbedrijf, dat dat ook moet doen, enorm aan spreekt", zo lichtte een woordvoer der namens Zeeland Seaports toe. Zwaluwhoeve hotel De Tippe Wellnessresort de Zwaluwhoeve Landgoed FIRA Hierden en omgeving Overnachting bij wellnessresort! 1 dag entree de Zwaluwhoeve Boek nu deze lezersreis ~\5iP pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Opleiding voor Ocean Race door Roeland van Vliet Hans Bouscholte Lindy van Anrooij (midden) met de cheque van 3000 euro. Rechts Shivam Ramdas en Chantal Walhout. foto Marcelle Davidse Na een dag ontspannen in de Zwaluwhoeve hoeft u maar 100 meter te lopen om te overnachten. Hotel de Tippe is gevestigd in een karakteristieke boerderij met rieten kap, maar van binnen modern ingericht. Uw kamer is van alle gemakken voorzien en u komt tot rust in de bedden van Phi-ton. Deze bedden zijn van bij zonder materiaal gemaakt en hebben vele verste F mogelijkheden. Bij de prijs inbegrepen: 1 overnachting 1 dag entree Wellnessresort de Zwaluwhoeve t.w.v. €29,95 p.p. Vrij gebruik van scrubzout, showergel en shampoo Deelname aan de zes Veluwse opgietingen o.b.v. beschikbaarheid Gratis parkeren en Wi-Fi De vernieuwde Zwaluwhoeve biedt u een ultieme wellnessbeleving in het onlangs vernieuwde wellnesscentrum. Verschillende rustruimtes, een enorme verscheidenheid aan sauna's, zwembaden en whirlpools, hamam en een enorme kuurtuin. Extra informatie: ReserveringskostenC 15 per boeking Toe riste nbelastingC 0,82 p.p.p.n. Bij aankomst op zaterdag is er een toeslag van 12,50 p.p. van toepassing Verblijf is mogelijk t/m aankomst tot 17 oktober 2015 o.b.v. beschikbaarheid Op dinsdagen en iedere eerste zondag van de maand is het dragen van badkleding verplicht In maart van dit jaaropent een bijzondere logeerplek haar deuren. Op Landgoed FIRA ben je samen met je paard van harte welkom om een paar dagen van de rust, natuur en elkaar te genieten, of een mooie vakantie door te brengen. Want tenslotte is samen met je paard op stap gaan pas echt vakantie! Bij de prijs inbegrepen: 1 overnachting lxdagennachtweidegang(24uur camerabewaking) 1 dag entree Wellnessresort de Zwaluwhoeve t.w.v.€ 29,90 p.p. Parkeren auto inclusieftrailer op afgesloten terrein Gebruik Wi-Fi Hierden is gelegen tussen de weilanden aan het Veluwemeer en de eindeloze bossen van de Veluwe. Hier zijn vele ruiterpaden aangelegd en kun je met je paard de bossen, zandverstuivingen en heidevelden verkennen. Als je 's ochtends vroeg met je paard op pad gaat voor een fijne buitenrit heb je grote kans onderweg wild tegen te komen I Extra informatie: Reserveringskosten 15 per boeking ToeristenbelastingC 0,82 p.p.p.n. Bij aankomst op zaterdag is er een toeslag van 12,50 p.p. van toepassing Op dinsdagen en iedere eerste zondag van de maand is het dragen van badkleding verplicht Verblijf is mogelijk t/m aankomst tot 17 oktober 2015 o.b.v. beschikbaarheid Meer informatie en boeken Voor meer informatie en boeken ga naar onze webwinkel of bel met Hoteldeal op 088 0331510 of mail naar info@hoteldeal.nl o.v.v. lezersreis Wegener.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67