Sportdorp moet de leefbaarheid vergroten Terneuzense bedrijf Multraship breidt vloot uit met drie sleepboten De Horst 30 BEVELANDEN en THOLEN HERINRICHTING HAVEN Dit jaar moet de schop in de grond voor de eerste huizen en appartementen in het Stallandse havengebied. Wonen in een Serviceflat: Het idee voor 'Sportdorp Sint Phi lipsland' is geboren bij voetbalver eniging Noad'67. Nu de aanvraag voor een zogeheten sportimpuls - een subsidie van het Rijk - is toe gekend, komt het project uit de startblokken. „Noad heeft samen werking gezocht met andere par tijen", zegt Roseline den Braber, die als sportdorpcoach bij het pro ject is betrokken. „Er is inmiddels een stuurgroep geformeerd met daarin vertegenwoordigers van de voetbal-, tennis- en watersport vereniging en iemand van de school." Het is de bedoeling dat op 16 mei de officiële aftrap wordt gegeven. Vóór die tijd kunnen alle inwo ners middels een enquête aange ven aan welke (sportieve) activi teiten zij behoefte hebben. „Zo dra de resultaten binnen zijn, be kijken we welke wensen we kun nen uitvoeren", zegt Den Braber. „Daarbij proberen we logische koppelingen te maken. Als er bij voorbeeld behoefte is aan badmin ton, ligt het voor de hand dat de tennisvereniging dat op zich neemt." Hoewel het geen doel op zich is, zou het zomaar kunnen dat vanuit Sportdorp nieuwe vere nigingen ontstaan. Den Braber zegt dat er plaatsen zijn waar het project heeft geleid tot de oprich ting van onder meer een omni- sportvereniging. Hoewel de focus de komende tijd op sport en bewegen ligt, is het doel op lange termijn breder. „We willen in feite de leefbaarheid ver groten", stelt Den Braber. „Sport is daarbij het bindmiddel, maar we willen ook gezelligheid bie den. Wellicht ontstaan er zelfs cul turele initiatieven." Vooruitlopend op de officiële af trap wordt komende woensdag al het eerste evenement onder de vlag van Sportdorp gehouden. De ze 'Barcelona Voetbal Taaikamp Challenge' is een mooi voorbeeld van het bredere doel dat wordt na gestreefd. De deelnemers volgen niet alleen trainingen, maar ook Spaanse les. Kinderen van 6 t/m 17 jaar kunnen zich opgeven voor deze dag in de kantine van Noad of via sportdorp@outlook.com. Hoewel het geen doel is, zou het zomaar kunnen dat vanuit Sportdorp nieuwe verenigingen ontstaan SINT-ANNALAND - Het is zo'n plan waarvan je denkt: 'nou, dat is wel erg ambitieus voor een dorp met nog geen vierduizend inwoners, zal dat ooit wel worden uitge voerd?' Veel mensen hebben die gedachte de afgelopen jaren daad werkelijk uitgesproken. Toch is de Thoolse wethouder Frank Hom mel (VVD) ervan overtuigd dat de metamorfose van het havenge bied in Sint-Annaland er gaat ko men. „Dit jaar gaan we weer forse stappen zetten." Hommel zegt dat de negativiteit waarmee hij vijfjaar geleden - aan het begin van zijn wethouder schap - nog werd geconfronteerd grotendeels is verdwenen. „Toen hoorde je Jan en alleman zeggen dat het niks meer zou worden, want het plan lag er al zo lang", herinnert hij zich. „Op zich was dat ook wel zo, maar nu duidelijk is geworden dat het gebied wel de gelijk in ontwikkeling is, kom ik eigenlijk alleen nog mensen te gen die razend enthousiast zijn." Met de komst van supermarkt Jumbo en de aanleg van een wan delboulevard en een brede trap zijn anderhalfjaar geleden de eer ste stappen gezet. „De mooie ver binding die er nu is tussen de ha ven en het dorp, werpt zijn vruch ten al af', zegt Hommel. „Mensen uit de jachthaven komen sneller naar het dorp toe om te winkelen. Het is bovendien een ontmoe tingsplek geworden voor onder meer de ouderen uit het dorp. Die maken er regelmatig een praatje." Voor dit jaar staat de bouw van het woonservicecentrum door Stadlander) op het programma, evenals de komst van de eerste huizen in de Kleine Suzannapol der en het eerste appartementsge bouw op het Havenplateau. De ko mende maanden zal blijken hoe veel interesse er bestaat voor deze woningen. Hommel heeft er alle vertrouwen in. Volgens hem werd tijdens een onlangs gehouden in- Met de aanschaf van nieuwe sleep boten speelt Multraship in op de voortdurende schaalvergroting in de zeescheepvaart, met name in de containervaart, aldus directeur Leendert Muller. Multraship profiteert van de groei van de containeroverslag in Ant werpen. Het bedrijf is daar actief onder de naam Antwerp Towage. Het Nederlandse Damen Ship yards bouwt de drie sleepboten die dit jaar worden opgeleverd. In 2010 bestelde Multraship de eer ste sleper bij Damen. De samen werking is kennelijk goed beval len, want sindsdien heeft Damen zich ontwikkeld tot 'hofleveran cier' van het Terneuzense sleep en bergingsbedrijf. De eerste nieuwe aanwinst, de Multratug 28, wordt al snel in Ter- neuzen verwacht. Het schip dat is gebouwd op de Damen-werf in Roemenië, vertrekt daar vandaag, vrijdag. De andere twee, de Multratug 29 en 30, zijn in aanbouw in Viet nam. De Multratug 28 de bijzon derste. Deze sleper heeft een hy bride voortstuwing en kan zowel elektrisch, diesel-elektrisch als op diesel varen. „De aanschafprijs is wel vijftien procent hoger", aldus Muller, „maar dat verdien je op den duur terug door minder brandstofgebruik." Damen Shipyards bouwt de drie sleepboten - die nog dit jaar worden opgeleverd - in Roemenië en Vietnam Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag 21 februari 10.30 - 15.00 uur. «ui' Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Enthousiasme is Impressie van de polderwoningen in de Kleine Suzannapolder. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Na Oostkapelle, Clinge en Burgh-Haamstede wordt Sint Philipsland het vierde 'Sport dorp' van Zeeland. Dat is een sa menwerkingsverband tussen sport verenigingen en andere organisa ties met het doel mensen meer te laten sporten en de leefbaarheid te verbeteren. Binnenkort wordt on der de inwoners een enquête uitge zet om hun behoeften te peilen. door Rob Paardekam door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship, met Terneuzen als uitvalsbasis, blijft de vloot vernieu wen. Het concern beschikt al over zesentwintig sleepboten en krijgt er dit jaar nog drie bij. VAVW.AfirfAJtam De nieuwe supermarkt op het Havenplein staat er al. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64