Achter de schermen loopt het soms wat stroef Weinig verzet tegen 'Vriendin bracht drugs slaaphuisjes op strand naar de gevangenis' BEVELANDEN en THOLEN 29 2014 kende voor het complex een slechte start met het uit de hand gelopen nieuwjaarsfeest NYX van Troy Evenementen, dat de massale toeloop verkeerd had ingeschat. Eindejaarsfeesten zijn daarom voorlopig taboe. In november vond de succesvol le fabrieksverkoop van lingerie- merk Hunkemöller plaats, maar die was volgens de gemeente Goes in strijd met het bestem mingsplan. Locatiedirecteur Van Donschot bestrijdt dat. Hij wacht nog op antwoord op zijn zienswij ze. De Zeelandhallen zouden in de cember het decor vormen voor de eerste editie van het muziekspek takel Kerst aan de Kust, maar orga nisator LMG besloot uit te wijken naar de Grote Kerk. De kaartver koop viel wat tegen, maar ook het forse parkeertarief bij de Zeeland hallen voor die avond (8 euro) zou hebben meegespeeld in de overweging. Eveneens eind vorig jaar trok exploitant Ram Jagesar van de kartbaan aan de bel. Hij zou begin januari moeten vertrekken omdat er naar verluidt tijdelijk asielzoe kers zouden worden onderge bracht in de Zeelandhallen. Dat bleek niet aan de orde, wel was er een dispuut tussen Jagesar en de hallen over het huurcontract. Jage sar had vergeefs om een huurver- laging gevraagd. Inmiddels is er geschikt en blijft de karting nog tot 30 september actief in de Zee landhallen. Daarna wijkt Jagesar uit naar een andere locatie. Geschikt is er ook in een con flict tussen de Zeelandhallen en fietsspeciaalzaak Endura Sport. Die heeft al een jaar geen huur be taald, naar eigen zeggen vanwege de forse investeringen. Gisteren zou een kort geding dienen bij de Middelburgse rechtbank, maar dat ging op het laatste moment niet door. „Verder doen we daar over geen mededelingen", aldus woordvoerder Ron van Kuijk van Libéma, eigenaar van de Zeeland hallen. Dat bleek gisteren tijdens de infor matieve raadsvergadering. Enkel de fractie van Betrokken Noord- Beveland (BEN) heeft moeite met de komst van de huisjes. De partij vreest dat ze afbreuk zullen doen aan het landschap. Fractievoorzit ter Mark Faasse stelde bovendien dat de lokale bevolking wordt ge dupeerd, omdat er een afrastering rond de huisjes komt, waardoor in bepaalde gebieden niet meer kan worden gewandeld. Wethouder Piet de Putter liet we ten de huisjes een mooie aanvul ling te vinden op het toeristische aanbod van Noord-Beveland. „Er is veel vraag naar." Hij wees erop dat per huisje vijfduizend euro be schikbaar komt voor natuurcom- penserende maatregelen. BEN wilde weten of er in de toe komst nog meer slaaphuisjes ko men. Eerder werden er al veertig gebouwd. Er staan er straks dus zestig op het Sophiastrand. Vol gens De Putter blijft het daar bij. Zo mocht hij geen drugs gebrui ken, moest hij zich regelmatig bij de reclassering melden voor drugscontrole en kreeg hij een en kelband. Tijdens die controles bleek bij herhaling dat de veroor deelde dealer softdrugs gebruikte. Gisteren vertelde hij tegen de Middelburgse rechters dat hij het heel moeilijk vond om te stoppen met drugsgebruik. Voor hij werd opgepakt gebruikte hij al heel ste vig en tijdens zijn verblijf in de gevangenis is hij daarmee doorge gaan. Hij zei dat hij de softdrugs wekelijks liet aanvoeren door zijn vriendin zodat hij vervolgens 'con stant' kon roken. Toen hij hoorde dat hij in aanmerking kwam voor vervroegde vrijlating probeerde hij te stoppen, maar dat lukte niet. Daarnaast bleek dat hij ook na verloop van tijd niet meer ver scheen op zijn afspraken bij de re classering en ging hij slordig om met zijn enkelband. Uitspraak 26 februari. Concert Folkgroep Windbroke in kerk De folkgroep Windbroke treedt zondag 1 maart op in de protestantse kerk De Ark in Hoedekenskerke. De band speelt met akoestische luisterfolk met een hoog Kel tisch gehalte. Het concert be gint om 15.00 uur. Kaarten 7,50 euro kinderen 5 euro) Reserveren via info@ wind- broke.nl of aan de deur. Cursus over chronische pijn In februari en maart begin nen in Goes nieuwe cursus sen 'Controle over pijn'. De cursus door gespecialiseer de zorgverleners is voor mensen met chronische pijn- klachten en gaat over pijn- management en lichamelij ke vaardigheid. Voorlichting over erfrechtkwesties Het Beraad van de ouderen bonden in Goes houdt maan dag 16 februari een voorlich ting over erfrecht. Anida de Fretes van de Zeeuwse Alli antie Notarissen in Goes geeft uitleg over testamen ten, schenkingen, volmach ten en erfrecht. Aanvang is 14.00 uur in De Spinne in de Goese Polder. Fitheidstest voor ouderen tot 75 jaar De 65- tot 75-jarigen uit 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen, Goes-West en Kloetinge kunnen dinsdag 17 februari meedoen aan het senioren fitheidsproject GALM: 's och tends in gymzaal Arendhuis en 's middags en 's avonds in gymzaal De Tweern. Info: 0113-277111 bij SMWO. Kinder Doe Dagen Ambachtscentrum In de voorjaarsvakantie van dinsdag 17 tot en met don derdag 19 februari zijn de Kinder Doe Dagen in het Ambachtscentrum. Op het programma staan spiegels beplakken, glas graveren, wolschaapjes maken en snoepboeketjes, bloemtaar- tes en egelklompjes. Van 13.00 tot en met 16.30 uur. Kunstknutselen in Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Ka- pelle houdt woensdag 18 fe bruari een knutselmiddag voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar om met wol, wa ter en zeep kunstwerken over rupsen en vlinders te maken. Vanaf 13.30 uur, vijf euro per kind, begeleiders 4,50 euro. Aanmelding: 0113- 344904. VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Eén van de goed bezochte evenementen in de Zeelandhallen was afgelopen najaar de Hunkemöller Factory Sale, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Een stijgende lijn is natuur lijk mooi, maar de weg was afgelo pen jaar voor de Zeelandhallen toch ook behoorlijk hobbelig. door Rob Paardekam WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland lijkt weinig moeite te hebben met het plan van Roompot om nog eens twintig strandslaaphuisjes te bouwen op het Sophiastrand bij Kamperland. MIDDELBURG - Een oud-inwoner van Vlissingen moet terug de ge vangenis in, zo vindt officier van justitie Gunnar van der Hofstede. Want deze 30-jarige A.T. mocht de gevangenis verlaten omdat hij ak koord ging met een aantal beper kende voorwaarden. HOEDEKENSKERKE GOES www.activos.nl GOES GOES GOES KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63