OM eist 18 maanden voor vechten in El Toro P A B l. ,t O èZ' T Ml' \\m I, ff Popular FM maakt serieus werk van bemachtigen FM-frequentie Apfel- strudei Weeskinderen bezingen hoop LEISURE CENTER GOES 28 BEVELANDEN en THOLEN Na vijfjaar afwezigheid keert dit voorjaar ook een grootschalig woon- en lifestyle-evenement terug. r GroenLinks Goes stelt vragen over energieranglijst 3)&tc^oetan^Jmkil 4 stuks voor Zijn cliënt, Arvin D (30). zou door een Goese zijn uitgeschol den voor 'zwarte kankeraap'. De Goese, aanwezig op de publieke tribune van de rechtbank, protes teerde hoorbaar tegen die beschul diging. Maar volgens Dunsbergen waren er die drie getuigen die ver klaard hebben dat de Goese dat wel degelijk heeft gezegd. D. was die nacht op de Goese afgestapt omdat ze zou hebben gevochten met zijn vriendin. Hij wilde het waarom horen. Na die 'rascisti- sche scheldpartij' zou hij haar een klap in de hals hebben gegeven met een glas. Wat officier van jus titie Jo Valente betreft was er spra ke van poging tot doodslag omdat dat glas haar dodelijk had kunnen verwonden. Volgens de officier brak het glas door de klap en raak te de Goese door de scherven ge wond aan haar gezicht en hals. Dunsbergen stelde echter dat er geen enkel officieel bewijs is dat D. een glas gebruikte. Glasscher ven zijn volgens hem niet aange troffen door de politie. En de won den van de Goese zouden volgens hem ook veroorzaakt kunnen zijn tijdens het gevecht met de vrien din van D. of toen ze zich na die bewuste klap op D. stortte. Valente vindt dat duidelijk bewe zen kan worden dat D. zich schul dig heeft gemaakt aan geweld te gen de Goese. Hij eiste een cel straf van 18 maanden waarvan acht voorwaardelijk. En hij moet twee maanden extra zitten, aldus de officier, omdat hij nog in zijn proeftijd van een vorige veroorde ling loopt. Dunsbergen wil dat D. wordt vrijgesproken. De Goese wil dat D. ruim vijfduizend euro aan haar betaalt. Vooral omdat ze nu een litteken heeft dat ze zo snel mogelijk wil laten wegwer ken. Valente vindt dat ze naar de civiele rechter moet stappen om dat bedrag te krijgen omdat ze niet kan bewijzen dat ze dat be drag daadwerkelijk nodig heeft. Uitspraak 26februari. GOES - De Zeelandhallen in Goes lijkt definitief een stijgende lijn te pakken te hebben. Het Leisure Center Goes, de naam waaronder het totale complex opereert en waar ook Happy Wok, DaVinci Ci nema, Karting Goes, Bowling Goes, Fitland en EnduraSport deel van uitmaken, verwelkomde vorig jaar in totaal bijna tiendui zend bezoekers meer dan in 2013: 354.000 tegenover 345.000. Evenementen in de Zeelandhal len zelf trokken ook meer pu bliek. Vorig jaar 126.000 mensen, in 2013 waren dat er 110.000. Na een aantal kwakkeljaren krab belt Zeelandhallen sinds 2011 lang zaam weer op, blijkt uit de cijfers. Qua bezoekersaantallen waren de Contacta, Ride for the Roses en de Modelbouwshow afgelopen jaar koplopers. „Maar", zegt loca tiedirecteur René van Donschot, „onderschat de markten ook niet. De snuffelmarkten en stoffenspek- takels trokken bij elkaar bijna 25.000 bezoekers." Ook heeft vo rig jaar een aantal nieuwe, succes volle evenementen plaatsgevon den, zoals de RecreaVak, het con cert van Golden Earring en de Hunkemöller Factory Sale. Dit jaar prijkt eveneens een paar potentiële publiekstrekkers die voor het eerst plaatsvinden op de agenda, te beginnen met het Woon Lifestyle Event Zeeland van 26 tot en met 28 maart, ge volgd door de eerste editie van het Groot Hobbyfestival op 8 en 9 mei. „Een categorie die lang weg is geweest in de Zeelandhallen", zegt Van Donschot over de woon- en lifestylebeurs. „Vroeger was er een grootschalig evenement dat twee hallen vulde, maar dat is vijf jaar geleden gestopt." Volgens de locatiedirecteur waren de woon- en tuinbeurzen in het verleden druk bezochte evene menten waar bezoekers ook echt kwamen om inspiratie op te doen en te kopen. „Zeeland telt veel on dernemers die erg innovatief zijn op het gebied van wonen, tuinen, vrije tijd en lifestyle. Om weer een mooi nieuw evenement op te bouwen in dit segment, hebben we de samenwerking gezocht met Ronald van der Hart, een Zeeuwse organisator die met zijn bedrijven al betrokken is bij diver se beurzen (de Contacta, red.) en evenementen in de Zeelandhal len." Tijdens het Woon en Lifestyle Event Zeeland (ondertitel: Kick off voor de lente!) staan vijf the ma's centraal: tuinen, wonen, mo de, culinair en vrije tijd. „Door de ondernemingen die Zeeland telt op die gebieden samen te breng en op één evenement en ze de nieuwste trends te laten zien, bied je bezoekers een prachtig effi ciënt dagje uit", verkoopt Van Donschot het evenement kundig. Ronald van der Hart van RH Con sultancy vult aan: „Een echt mo ment waarbij de nieuwste trends, innovaties en producten op het ge bied van wonen, tuin en vrije tijd samenkomen, is er nog niet. Het werd tijd om daar verandering in te brengen." Volgens Van der Hart is het breder dan bijvoor beeld een soortgelijk evenement als de Scaldis Fair in de Grote Kerk. „We willen juist iets toevoe gen en niet anderen in het vaar water zitten." Interactie is een belangrijk onder deel van het concept. De bezoe kers krijgen een breed aanbod aan workshops, modeshows, de monstraties, gratis advies en pre sentaties. Meer informatie: KOOR «•Pw7* v« GOES - Het Goese klimaatbeleid is niet effectief genoeg. Dat conclu deert GroenLinks in de Goese ge meenteraad op basis van de ener gieranglijst die op de website be- spaar.nu is gepubliceerd. Volgens de website staat Goes op een 264e plek in de energie-ranglijst van 393 gemeenten. Van de Zeeuwse gemeenten staat Goes op de twaalfde plek; alleen de gemeente Sluis scoort nog slechter. De Goe se huizenbezitters zouden jaar lijks gezamenlijk 7,1 miljoen euro aan energie verspillen. Groen Links wil van het college weten op welke termijn het aan deze ver spilling een einde wil maken. Het bestuur van Synq Media, de stichting achter Popular FM, heeft van het Commissariaat voor de Media groen licht gekregen om te proberen een volwaardig radiosta tion te worden. Voorwaarde voor de aanvraag en afgifte van een ver gunning om als publieke me dia-instelling voor een termijn van vijf jaar gebruik te kunnen maken van een FM-frequentie, is wel dat een zogeheten Program ma Beleidbepalend Orgaan (PBO) wordt gevormd. Stichting Synq Media en Popular FM willen naar eigen zeggen een PBO samenstel len met een breed maatschappe lijk draagvlak, waarin verschillen de lokale en regionale organisa ties vertegenwoordigd zijn. Het internetstation, dat onlangs het driejarig bestaan vierde met een jubileumuitzending vanuit podium 't Beest in Goes, aast al vanaf het begin op een FM-fre- quentie. Probleem was echter dat er al een ander lokale radiozender actief was, te weten Origineel FM. Die heeft echter letterlijk de stek ker eruit getrokken, waarmee de weg vrij kwam voor Popular FM om aanspraak te maken op de zendvergunning voor vijf jaar. Gemeenten hebben overigens een verplichting om een (lokale) omroep die voldoet aan de crite ria van de Mediawet te bekosti gen, ongeacht het aantal luiste raars. Popular wil binnenkort een Programma Beleidbepalend Orgaan presenteren aan Goes, Borsele en Kapelle Meer mensen over de vloer in Zeelandhallen MIDDELBURG - Raadsman Mark Dunsbergen wilde gisteren de klap die zijn cliënt in de nacht van 8 no vember 2014 in discotheek El Toro in Goes uitdeelde niet goedpraten. Maar tegen de Middelburgse rech ters zei hij wel dat er iets aan die klap was voorafgegaan. door Luc Oggel René van Donschot. www.woonenlifestylezeeland.nl mi IK A GOES - Ze zijn één of beide ouders verloren, maar het koor is hun nieuwe fa milie. In de Bethelkerk in Goes trad gisteren een koor van Oegandese weeskin deren op. Ze zijn opgevangen door de christelijke organisatie Watoto en rei zen de wereld over om aandacht te vragen voor Afrikaanse kinderen zonder hoop. Dat er toch een toekomst bestaat vol zang en dans. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - Het lokale internetradiosta tion Popular FM hoopt over een poosje ook via de ether te horen te zijn in Goes, Kapelle en Borsele. BAKKERIJ WEEKENDAANBIEDING 3.99 www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62