Multraship breidt vloot uit met drie sleepboten Stijgende lijn, maar achter de schermen loopt 't soms wat stroef De Horst 30 SCHOUWEN-DUIVELAND LEISURE CENTER GOES Na vijfjaar afwezigheid keert dit voorjaar ook een grootschalig woon- en lifestyle-evenement terug. Wonen in een Serviceflat: Met de aanschaf van nieuwe sleep boten speelt Multraship in op de voortdurende schaalvergroting in de zeescheepvaart, met name in de containervaart, aldus directeur Leendert Muller. Multraship profi teert van de groei van de contai neroverslag in Antwerpen. Het be drijf is daar met het Duitse Fair- play actief onder de naam Ant werp Towage. Het Nederlandse Damen Ship yards bouwt de drie sleepboten die dit jaar worden opgeleverd. In 2010 bestelde Multraship de eer ste sleper bij Damen. De samen werking is kennelijk goed beval len, want sindsdien heeft Damen zich ontwikkeld tot 'hofleveran cier' van het Terneuzense sleep en bergingsbedrijf. De eerste nieuwe aanwinst, de Multratug 28, wordt al snel in Ter- neuzen verwacht. Het schip dat is gebouwd op de Damen-werf in Roemenië, vertrekt daar vandaag, vrijdag. De andere twee, de Mul tratug 29 en 30, zijn in aanbouw in Vietnam. Van de drie is de Multratug 28 de meest bijzondere. Voor het eerst krijgt Multraship met deze sleper een schip in huis met een hybride voortstuwing. De meeste sleepbo ten wereldwijd zijn diesel aange dreven. De Multratug 28 kan zo wel elektrisch, diesel-elektrisch als op diesel varen. „De aanschaf prijs is wel vijftien procent ho ger", geeft Muller aan, „maar dat verdien je op den duur terug door minder brandstofgebruik. En ook de uitstoot van schadelijke stof fen als koolstofdioxide (CO2) is aanzienlijk lager." Multraship is ondertussen bezig met besprekingen over de aan schaf van, zoals Leendert Muller zegt, 'tenminste twee carrouselsle pers'. Het sleepsysteem bij deze schepen bevindt zich onder het stuurhuis in een ronde, een car rousel, waardoor de sleepboot be ter kan manoeuvreren. Multras hip was in 2002 het eerste sleepbe drijf met zo'n schip. De Muller Groep die sleepdien sten levert in de Zeeuwse havens, Gent, Antwerpen en Bourgas (Bulgarije) én actief is in de offs hore, telt momenteel 360 mede werkers. Het hoofdkantoor is in Terneuzen. Zo'n twintig mensen zijn daar werkzaam. Damen Shipyards bouwt de drie sleepboten - die nog dit jaar worden opgeleverd - in Roemenië en Vietnam GOES - De Zeelandhallen in Goes lijkt definitief een stijgende lijn te pakken te hebben. Het Leisure Center Goes, de naam waaronder het totale complex opereert en waar ook Happy Wok, DaVinci Ci nema, Karting Goes, Bowling Goes, Fitland en EnduraSport deel van uitmaken, verwelkomde vorig jaar bijna tienduizend bezoe kers meer dan in 2013:354.000 te genover 345.000. Evenementen in de Zeelandhal len zelf trokken ook meer pu bliek. Vorig jaar 126.000 mensen, in 2013 waren dat er 110.000. Na een aantal kwakkeljaren krab belt Zeelandhallen sinds 2011 lang zaam weer op. Qua bezoekersaan tallen waren de Contacta, Ride for the Roses en de Modelbouw show afgelopen jaar koplopers. „Maar", zegt locatiedirecteur René van Donschot, „onderschat de markten ook niet. De snuffel- markten en stoffenspektakels trok ken bij elkaar bijna 25.000 bezoe kers." Ook heeft vorig jaar een aantal nieuwe, succesvolle evene menten plaatsgevonden, zoals de RecreaVak, het concert van Gol den Earring en de Hunkemöller Factory Sale. Dit jaar prijkt eveneens een paar potentiële publiekstrekkers op de agenda, te beginnen met het Woon Lifestyle Event Zeeland van 26 tot en met 28 maart, ge volgd door de eerste editie van het Groot Hobbyfestival op 8 en 9 mei. „Een categorie die lang weg is geweest in de Zeelandhallen", zegt Van Donschot over de woon- en lifestylebeurs. Volgens de locatiedirecteur waren de woon- en tuinbeurzen in het verleden druk bezochte evene menten waar bezoekers ook echt kwamen om inspiratie op te doen en te kopen. „Zeeland telt veel on dernemers die erg innovatief zijn op het gebied van wonen, tuinen, vrije tijd en lifestyle. Om weer een mooi nieuw evenement op te bouwen in dit segment, hebben we de samenwerking gezocht met Ronald van der Hart, een Zeeuwse organisator die met zijn bedrijven al betrokken is bij diver se beurzen (de Contacta, red.) en evenementen in de Zeelandhal len." Tijdens het Woon en Lifesty le Event Zeeland staan vijf the ma's centraal: tuinen, wonen, mo de, culinair en vrije tijd. „Door de ondernemingen die Zeeland telt op die gebieden samen te breng en op één evenement en ze de nieuwste trends te laten zien, bied je bezoekers een prachtig effi ciënt dagje uit", verkoopt Van Donschot het evenement. Ronald van der Hart van RH Con sultancy vult aan: „Een echt mo ment waarbij de nieuwste trends, innovaties en producten op het ge bied van wonen, tuin en vrije tijd samenkomen, is er nog niet. Het werd tijd om daar verandering in te brengen." Volgens Van der Hart is het breder dan bijvoor beeld de Scaldis Fair in de Grote Kerk. „We willen juist iets toevoe gen en niet anderen in het vaar water zitten." Interactie is een be langrijk onderdeel van het con cept. De bezoekers krijgen een breed aanbod aan workshops, mo deshows, demonstraties, gratis ad vies en presentaties. Meer infor matie: 2014 kende voor het complex een slechte start met het uit de hand gelopen nieuwjaarsfeest NYX van Troy Evenementen, dat de massale toeloop verkeerd had ingeschat. Eindejaarsfeesten zijn daarom voorlopig taboe. In november vond de succesvol le fabrieksverkoop van lingerie- merk Hunkemöller plaats, maar die was volgens de gemeente Goes in strijd met het bestem mingsplan. Locatiedirecteur Van Donschot bestrijdt dat. De Zeelandhallen zouden in de cember het decor vormen voor de eerste editie van het muziekspek takel Kerst aan de Kust, maar orga nisator LMG besloot uit te wijken naar de Grote Kerk. De kaartver koop viel wat tegen, maar ook het forse parkeertarief bij de Zeeland hallen voor die avond (8 euro) zou hebben meegespeeld. Eveneens eind vorig jaar trok exploitant Ram Jagesar van de kartbaan aan de bel. Hij zou begin januari moeten vertrekken omdat er naar verluidt tijdelijk asielzoe kers zouden worden onderge bracht in de Zeelandhallen. Dat bleek niet aan de orde, wel was er een dispuut tussen Jagesar en de hallen over het huurcontract. Jage sar had vergeefs om een huurver- laging gevraagd. Inmiddels is er geschikt en blijft de karting nog tot 30 september actief in de Zee landhallen. Geschikt is er ook in een con flict tussen de Zeelandhallen en fietsspeciaalzaak Endura Sport. Die heeft al een jaar geen huur be taald, naar eigen zeggen vanwege de forse investeringen. Gisteren zou een kort geding dienen bij de Middelburgse rechtbank, maar dat ging op het laatste moment niet door. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag 21 februari 10.30 - 15.00 uur. Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes Meer mensen over de vloer in Zeelandhallen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship, met Terneuzen als uitvalsbasis, blijft de vloot vernieu wen. Het concern beschikt al over zesentwintig sleepboten en krijgt er dit jaar nog drie bij. Een volgen de uitbreiding zit er alweer aan te komen met 'minstens twee carrou selslepers'. door Luc Oggel www.woonenlifestylezeeland.nl Eén van de goed bezochte evenementen in de Zeelandhallen was afgelo pen najaar de Hunkemöller Factory Sale, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Een stijgende lijn is natuur lijk mooi, maar de weg was afgelo pen jaar voor de Zeelandhallen toch ook behoorlijk hobbelig. m jhÉ| f* Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55