SP start onderzoek naar poetshulp SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Jannewekken weken dicht door werk aan riool Burghse paarden wassen de winterbenen Cursus over chronische pijn In februari en maart begin nen in Zierikzee nieuwe cur sussen 'Controle over pijn'. De cursus door gespeciali seerde zorgverleners is voor mensen met chronische pijn- klachten en gaat over pijn- management en lichamelij ke vaardigheid. Informatie: 06-48468700. www.activos.nl Fotografie van rond de Vroonpias Atelier Ja Mar Natuurlijk aan de zeeanemoonweg in Re- nesse heeft vanaf zondag fo tografie van gastexposante Tanny Lemson. De Schouwse fotografeert mensen in de natuur en ab stracties rond de Vroonpias. Haar werk is die dag te zien van 12.00 tot 17.00 uur en blijft tot en met 13 maart in het atelier. Zieke Menno komt boek niet signeren De signeersessie van Menno de Koning, de winnaar van Heel Holland Bakt, vrijdag in de Drukkerij in Middel burg gaat niet door. De Ko ning is ziek. Hij zou vrijdag vanaf 15.00 uur zijn nieuwe boek 'Bak ken met Menno' signeren en met de Middelburgse deel neemster aan het televisie programma zelfgebakken koekjes serveren. Korte cursus bloemen knippen In het dorpshuis in Ouwer- kerk is woensdagmiddag 18 februari een workshop bloemknippen vanaf 14.00 uur. Alle benodigde materia len zijn aanwezig. Deelne mers moeten wel zelf een scherpe huishoudschaar meenemen. Kosten twee eu ro, een euro voor kinderen onder de 18 jaar. Aanmelden kan tot 14 fe bruari via Yolanda Langen- doen, 0111-643517, of Ton Donker, 0111-644237. men en uitwisselen van tijdelijke exposities. Een andere verworven heid betreft de educatief mede werker. Die functie bestaat al en kele jaren. Bijlsma hoopt dat met de recente aanstelling van de nieu we medewerkster Caroline Schil- leman bijvoorbeeld weer een nieuwe impuls wordt gegeven om scholieren nader bij de musea te betrekken. Volgens hem neemt het Watersnoodmuseum met zijn inmiddels rijke ervaring aan cultu reel ondernemerschap een speci fieke positie binnen de club. De VMSD vindt dat een gezamenlijk kennis- en expertisecentrum van uit het Stadhuismuseum nadruk kelijk samen met het Watersnood museum moet worden opgezet. „Bij het Stadhuismuseum ont breekt tot nu toe elke prikkel tot ondernemerschap zolang alles vanuit de gemeentekas wordt gefi nancierd. Dat moet met de verzelf standiging veranderen", zegt Bijls ma. Naast voorzitter van de VMSD is hij tevens voorzitter van de Stich ting Vrienden van het Stadhuis museum. Doelstelling daarvan is activiteiten organiseren die er toe bijdragen dat het Stadhuismu seum een bruisend cultuur-histo risch centrum wordt. „Dat gaat veel verder dan tussen vier muren te blijven zitten en dingen te be denken. Wij willen dat er verbin ding wordt gelegd met veel meer monumenten in Zierikzee: Dikke Toren, poortencomplex, museum haven, Gravensteen." Deze vriendenstichting wil de be trokkenheid van de eigen bevol king bij het Stadhuismuseum ook vergroten en werft daarvoor dona teurs. Particulieren die zich ver binden met een jaarlijkse donatie worden aangeduid als 'poorters', donerende bedrijven staan te boek als 'reders'. De Stichting 'Vrienden van...' ma nifesteert zich onder meer met wisseltentoonstellingen, het op zetten van stadsroutes en het uit geven van boeken. De meest re cente uitgave betreft: 'De kajak van Zierik en andere verhalen' dat gisteravond in de trouwzaal van het museum officieel werd ge presenteerd. Bijlsma overhandig de het eerste exemplaar aan wet houder Jacqueline van Burg. Het boek is geschreven door Bet ty Blikman en Pieter Priester. Bli- man publiceerde al vaker boeken en artikelen over het verleden van Zierikzee. Priester was van 2000 tot 2014 conservator van het Stad huismuseum. „Voor dit boek is een greep uit de collectie gedaan. We kozen min of meer willekeu rig 70 voorwerpen uit de tentoon stelling in het depot. Het is een persoonlijke keuze. Er zitten pronkstukken tussen, maar ook al ledaagse gebruiksvoorwerpen. Steeds zijn er de verhalen die de objecten glans geven", schrijft Priester in het voorwoord. ZIERIKZEE - De komende vijf we ken is het Jannewekken tussen de Lange Nobelstraat en de Gasthuis boomgaard dicht in verband met werk aan het riool. De riolering en de huisaansluitingen worden vervangen. Daarnaast wordt een aparte buis voor regenwater aange legd. De werkzaamheden begin nen maandag. Als dit stuk klaar is, gaat het weg dek tussen de Gasthuisboom gaard en 't Vrije er uit en daarna volgt de laatste fase van het ver vangen van de riolering richting de Grachtweg. Wanneer alles klaar is, ligt mede aan de weers omstandigheden. De fractie maakt zich veel zorgen over de manier waarop nieuwe in dicaties voor de huishoudelijke zorg tot stand komen. Zorgverle ner Allévo laat huishoudelijke hul pen zelf de indicatie doen aan de hand van een vragenlijst. Alleen als mensen dat niet willen of als er verschil van mening is, dan komt een coördinator. Al eerder bleek dat de gemeenteraadsleden hier moeite mee hebben. Het col lege van B en W stemt in omdat een proef met een indicatie door de huishoudelijke hulpen bij nieu we cliënten succesvol is verlopen. De SP-fractie legt zich hier niet bij neer. „Ik heb de papieren en formulieren die de huishoudelij ke hulpen hebben gekregen tij dens de informatiebijeenkomst en daar staan dingen in waarvan ik denk dat kan een huishoudelij- ke hulp helemaal niet vragen. Bij voorbeeld of een cliënt zichzelf kan wassen." Ook de snelheid stoort de SP. „Vanaf het begin is gezegd dat tot 1 juli de tijd. Nu hoor ik dat de hulpen alle gesprek ken voor 1 februari afgerond moes ten hebben en dat het op 1 maart in gaat. Daar zit een enorme tijds druk op. Wij hebben van een aan tal mensen gehoord dat ze totaal overdonderd zijn en wel hun handtekening onder het papier hebben gezet zonder door te heb ben waarvoor." Wethouder Cees van den Bos laat weten dat de werkwijze van Al lévo inmiddels is aangepast. „We hebben twee gesprekken gevoerd en we zien verbetering, al zijn er nog wel eens incidenten." BURCH-HAAMSTEDE - De Straorij- ders van Burgh-Haamstede verza melen zich zaterdag om 12 uur bij Brasserie Burgh. Vandaar vertrekt de stoet via Hogeweg en Boswach- terij naar het strand waar om 13.15 uur de paardenbenen gewassen worden bij de duinovergang Ro tonde van Westenschouwen. Tus sen 14 en 16 uur is er een kinder programma op de Ring van Haam stede. De stoet is om 14.30 uur in Burghsluis en rijdt van daar naar de Ring (16 uur) en zorgcentrum Duinoord. Tot slot draven de paar den in de Slotlaan bij Slot Haam stede. Om 18 uur is de prijsuitrei king in Tavenu. ZIERIKZEE RENESSE MIDDELBURG OUWERKERK VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Betty Blikman en Peter Priester beschreven zeventig objecten uit de tentoonstelling en het depot van het Stadhuismuseum en schreven het boekje 'De ka jak van Zierik en andere verhalen', foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - De SP gaat de straat op om te onderzoeken hoe het nu werkelijk gesteld is met de huishou delijke zorg op Schouwen-Duive- land. „We gaan zelf maar de keu kentafelgesprekken voeren nu de gemeente dit niet doet", zegt Ani ta de Vos van de SP. De SP blijft ongerust over de manier waarop de indica tie voor huishoudelijke zorg wordt vastgesteld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54