WONEN 7 Klok die je leven gelukkiger maakt Van kleurrijke mode naar bont interieur plant, maar bij gebrek aan rotsen kun je het bovenaan een keer- muurtje planten. Daar kan het dan bevallig overheen hangen. De ze Daphne, maar ook andere soor ten, zijn ideale struikjes voor de kleine tuin. Of voor een grote pot. Johnson was een pionier op het ge bied van arbeidsbesparend tuinie ren, door zijn gebruik van hees ters in combinatie met bodembe dekkers. 'Mijn strategie', schreef hij, 'was altijd om de oprukkende wildernis tot staan te brengen door gebruik van haar eigen wa pens.' Toch besteedde hij al zijn vrije tijd aan zijn tuin. Vlak voor zijn dood zei hij: 'Er gaat geen herfst voorbij of bij het opbergen van de tuinstoelen herinnert mijn vrouw mij weer aan het feit dat wij dit seizoen geen minuut op die stoelen hebben gezeten'. HEBBEN zichtbare lichtbron. Die oled-verlichting zit verstopt in het aanhechtplaatje van de lamp. De glazen bol lijkt precies een zeep bel, met bijbehorende wisselende kleuren, naar gelang het licht erop schijnt. Dat won derlijke kleurenspel maakten ze door de lamp met een bijzondere coating te bewer ken. Geen verflaag, maar een lak die het licht filtert, net als een zeepbel dat zou doen. En dat lijkt ook helemaal van nu, de natuur reconstrueren, soms op een high tech-manier. Want we willen al dat moois dat buiten ons huis afspeelt het liefst van gen, om er langer van te kunnen genieten. Het woonjaar is geopend. Op de beurzen in Keulen en Parijs spotten we energie, lef en vrolijkheid. Vooral in kleurgebruik. Veel stands zijn stoer, mannelijker dan ooit. De overvloed aan verzamelingen vaas jes, beeldjes en plantjes maakt plaats voor industriële draadmanden, platenspelers en in veel gevallen helemaal niks. Eventueel een eenvoudige fles met een stekelige bloe semtak. Je mag immers best zien waar het om gaat: het meubel zelf. Op de stoer inge richte stand van Spectral, een Duitse pro ducent van stijlvolle audiomeubels, knalt de muziek uit de boxen. Een nieuwe tijd, een nieuw geluid? Ook de kleuren zijn opeens veel minder meisjesachtig. Poederige pasteltinten lijken weggevaagd, evenals het trendy neonge- weld. Ze maken plaats voor diepe kleuren als kobaltblauw, legergroen en dé kleurbe- lofte van 2015: bordeauxrood. Dankzij de trendvoorspelling van kleurenautoriteit Pantone dienen we deze warme tint Marsa la te noemen. In Keulen zien we de tinten overal op z'n heftigst. Meubelmerk Gelder land pakt ermee uit. Zo krijgt de 7850 van Jan des Bouvrie een gewaagde warmrode bekleding, waarvan de interieurontwerper zelf rode koontjes zou kunnen krijgen. Ook in het trendhuis - dit jaar ingericht door het Chinese ontwerp- en architecten duo Lyndon Neri en Rossana Hu - zijn weer diepe blauw-, groen- en roodtinten te zien. Aangevuld met, eigenlijk alweer een beetje op z'n retour, okergeel. Ook stoffen zijn nu robuuster. Veel banken zijn bekleed met grove tweed, dat tegen een stootje kan. Wellicht onder aanvoering van ontwerpster Hella Jongerius, die als de sign director van stoffenproducent Danski- na grove geweven kleden ontwerpt, waarin tactiliteit een hoofdrol speelt. Leg gerust hier en daar een verweerd Afghaans of Per zisch kleed op de vloer. Of kruip onder een robuust, maar zacht handgebreid dekentje. We zagen ze liggen bij Montis, waar ook de kleur groen de hoofdrol speelde. De Fransozen zijn traditiegetrouw iets ge raffineerder en vrouwelijker. Op Maison et Objet in Parijs worden het krachtige kobalt blauw en donkerrood gecombineerd met lichtere tinten als zalmroze. Ook mint- groen heeft hier nog lang niet afgedaan. Ligne Roset maakt er een gebalanceerde mix van. Opvallend is het gebruik van mat te kleuren bij de Scandinaviërs. Het rood, vooral van Muuto, is uitgesproken fel en steekt scherp af tegen het grijs. Zowel in Keulen als Parijs zien we dat het blonde, onbewerkte hout weer heeft afge daan. Donker gebeitste meubels zijn weer terug. Wat een tijdje ouderwets was, voelt hierdoor opeens weer als vernieuwend. Wellicht komt dat ook door de combinatie met stoere weefsels. Overigens is het niet allemaal mat, stoer en donker. De trend van messing en koper - voor armaturen, lampen, spiegellijsten en accessoires - is nog levendig, onder aanvoering van de Brit se 'blingmeister' Tom Dixon. Dan nog iets waar je de komende tijd niet omheen kunt: spiegels en zeepbellen. Is het onze behoefte aan het maken van selfies of zijn we op zoek naar reflectie? Spiegels hebben vaak iets bijzonders. De spiegel van het Franse Eno lijkt beslagen, die van het Italiaanse Slow krijgt een deco ratie door een geconstrueerd effect. Petite Friture had al spiegels in de collectie waar op een laag zeepsop regenboogvlekken lijkt te hebben achtergelaten. Nu voegen de Parijzenaars spiegels in de vorm van etni sche maskers toe aan de collectie. Mondgeblazen bellen- en bollenlampen zijn een mooie aanvulling op die bijzonder decoratieve interieurobjecten. Bocci maakt al langer naam met kroonluchters van gla zen bollen, Sebastian Herkner vat grote gla zen 'bellen' in een subtiel houten frame voor het merk Pulpo. Het Berlijnse merk Neo/Craft, debutant in Keulen, presenteer de grote glazen zeepbellampen zonder VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Het is nogal gewaagd, arrogant zelfs om van je eigen ontwerp te zeggen dat het het leven van de gebruiker gelukkiger maakt. Toch durven de designers achter het Spaanse bureau Ooo my design dat te beweren over hun laatste creatie, de Wellness doek. 'Want heb ook jij niet gemerkt dat de tijd voorbijvliegt, vooral in tijden van grote stress of enorme werkdruk', vragen zij zich hardop af op hun site. 'En zou ook jij er dan niet aan herin nerd willen worden dat je even moet afremmen, moet genieten van de klei ne dingen die het leven mooi maken?' Dat is wat de klok met je moet doen; je bewust maken van het feit dat er turn off the phone Wellness dock, foto's PR meer is dan de dagelijkse ratrace. Zo als een knuffelmomentje met je part ner inlassen - zeker vandaag, op Valen tijnsdag - spelen met de kinderen of een minuutje ongegeneerd proesten van het lachen. Alle drie de 'opdrach ten' staan op de Wellness clock, op de Furniture collection van POTL. plek waar bij een gewoon exemplaar een heel uur wordt aangegeven met een cijfer. Probeer hem ook, daagt Ooo my design uit. 'Wedden datje je beter gaat voelen?' Prijs: 26 euro. www.ooomydesign.com Hun kleurrijke, sprookjesachtige mo decollectie voorzien van bonte, met de hand gedrukte prints; dat is waar Geert de Rooij en Hans Demoed, op richters van het Nederlandse merk The People of the Labyrinths, bekend om zijn. Maar sinds vorig jaar hebben ze hun interesse verlegd, naar de we reld van kunst, fotografie én interieur. Opvallend aan de Furniture collection zijn - hoe kan het anders - de warme, bohemienachtige prints en kleuren waarmee De Rooij en Demoed de le ren fauteuils, sofa's en hoekers bekle den. Een eyecather in elk interieur. www.labyrinths.nl reageren? wonen@depersdienst.nl Foto's links: Spiegels, verweerde en ioniseren de effecten en vooral bubbels zijn trendy. Geheel links: een lamp van NEO/CRAFT. Foto boven: Donkerblauw, legergroen en mar- sala zijn dé kleuren van het moment. Linte- loo koos voor groentinten, in combinatie met ruige weefsels, foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51