FJf 4 WONEN 285.000 euro Pastoor Boumanstraat 22, Terhole €276.000 DE VERBOUWING Van Rotterdam naar Groede. Het lijkt nogal een cultuur shock, maar voor Carolien (47) en Ben (56) valt het reu ze mee. Vrienden woonden al op 'de Groe', zodoende zit ten ze er niet te vereenzamen en het dorpje was al een beetje bekend. Daarbij had het stel nog een piepklein flat je op Zuid, waar ze nog een poos in deel tijd woonden De overgang van grote stad naar klein dorpje ging zodoende heel gelei delijk. Carolien: „Toen we echt de moed hadden verzameld, zijn we definitief ver huisd." Het stel kocht het huisje aan de Molen straat in 2010 van een Brusselse familie. Die had het pandje met Franse kap, met een bouwjaar van voor 1900, in gebruik als vakantiehuisje. Heel veel was er in die tijd niet echt aan gedaan. Carolien: „Alle voor zieningen waren er wel, keukentje, douche en centrale verwarming, maar de leidingen hadden erg afwijkende formaten. Uit de douche kwam bijvoorbeeld slechts een dun straaltje water. Alles bleek een, wel met veel liefde bijeen gezocht, samenraap sel van materialen. Ach, het had echt wel zijn charme, maar wij wilden het toch an ders." Zeg dat wel. Van het huis bleven uiteinde lijk alleen de buitenmuren overeind. De rest van de woning werd compleet gestript, tot de binnenmuren aan toe. Het dak ging eraf en werd vernieuwd, alle leidingwerk (elektra, water en riool) werd vernieuwd, de uitbouw (die 'gefundeerd' was op een oude schutting) werd gesloopt, er moest as best worden verwijderd en het huis werd helemaal geïsoleerd. Voor deze enorme klus namen Carolien en Ben de bevriende architect Joost Hillen uit Utrecht en Johnny Verdurmen van het ge lijknamige bouwbedrijf uit IJzendijke in de arm. Het bleek een gouden duo. Carolien: „Allebei zijn ze een ontzettend Pietje Pre cies en tussen die twee klikte het heel erg goed. Ze vulden elkaar op alle punten aan en dachten met ons en met elkaar mee. Hierdoor is het uiteindelijke resultaat niet 'een beetje leuk' maar 'heel leuk' gewor den. We zijn ontzettend blij met hoe het is geworden." Met de verkoop van de Rotterdamse wo ning hebben Ben en Carolien de verbou wing bekostigd. Die ging in maart vorig jaar van start, toen stond de sloper op de stoep. Asbest werd verwijderd en de gam mele uitbouw ging ook tegen de vlakte. Hiervoor in de plaats kwam een grotere uit bouw, uiteraard met een fatsoenlijke funde ring. Op de bovenverdieping zijn drie slaap kamers gemaakt. Hoeveel dat er in de oude situatie waren, valt moeilijk te zeggen. Ca rolien: „Je moest in ieder geval door de ene kamer om in de andere terecht te komen. Het was alles behalve praktisch. We heb ben de lay-out daarom helemaal omge gooid." Vanzelfsprekend kwam er in het huis een geheel nieuwe woonkeuken (in de ver nieuwde aanbouw) en al het sanitair werd vernieuwd. Een van de blikvangers is het strakke trapgat met dakramen, die zorgen voor een prachtige lichtinval. In de uit bouw is de woonkamer ingericht, waar door meer 'in de tuin' geleefd wordt. De keuken is in vergelijking met de oude situa tie flink groter geworden en is een echte woonkeuken, met een kleurig accent op de wanden. Carolien: „De keuken is echt onze favoriete plek." In het hele huis liggen slechts twee soorten vloeren: natuur steen-look keramische tegels in de hal, keu ken en in de sanitaire ruimten en strak neu traal parket in de rest van het huis, zoals de woonkamer en de slaapkamers. De afwerking hebben Ben en Carolien gro tendeels zelf ter hand genomen. Ze hebben heel wat geschilderd. Het huis is nu bijna echt af en het stel kan met een gerust hart uitpuffen. Tijdens de verbouwing wisten Ben en Carolien toch soms niet waar ze het hadden. „Mensen zeggen: 'Een verbou wing is een erg ingrijpende gebeurtenis in je leven.' Nou, ze hebben gelijk! Je hoort al lerlei bouwtermen voorbijkomen, daar heb ik veel van geleerd, maar ik hoop dat ik het ook snel weer vergeet! We hebben echt ge dacht: 'Komt dit nog goed?' Maar uiteinde lijk zeggen we volmondig: 'Ja, het is alle maal goedgekomen en wat zijn we er trots op en blij mee!" Het huis is bijna helemaal af, nu de tuin nog. Volgens Carolien is de vijf meter bre de en bijna dertig meter diepe achtertuin nu voornamelijk een 'oorlogsgebied'. Maar als het seizoen aanbreekt, dan duiken ze er vol in. „In de zomer kan het hier in het dorp best druk zijn, maar dan loop je door naar de tuin en dan is er die heerlijke stilte. Geweldig! En dan zitten we ook nog eens op fïetsafstand van het strand. Dit huis, de ze tuin, deze streek: We zijn een stelletje bofkonten!" Auteur Ben Maandag uit Rotterdam zocht rust om te schrijven. Hij vond het in Groede, waar hij samen met zijn partner Carolien van Eykelen een klein, oud huisje kocht. Maar voor die zo gewenste rust, ging een enorm ingrijpende verbouwing vooraf. „We dachten: Komt dit ooit nog goed?" JOOO Deze ruime luxe afge werkte vrijstaande wo ning met 5 slaapkamers en tuin staat in Terhole nabij Hulst. Het huis heeft een woonkeuken met inbouwapparatuur. Verder is er een grote li ving (33 m2) met veel raampartijen, die zor gen voor veel lichtinval en uitkijk op voor-, zij- en achtertuin. De bega ne grond is voorzien van vloerverwarming. In de tuin staat een groot tuinhuis. Perceel grootte: 529 m2, in houd: 521 m3. u V V V v \\\W V vvWWW Twee Pietjes Precies door Sheila van Doorsselaer Door dakramen baadt het trapgat nu in een zee van licht. Dat is een van de blikvangers van het huis geworden, fotografie Maandag/Van Eykelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48