Wie en wat in Medisch Centrum Kalverstraat Vlissingen bloedt onder goedkeurend toezicht WALCHEREN 29 Het project is ontwikkeld door het bureau Getgripp dat ervaring heeft met het samenbrengen van zorgverleners in gezondheidscen tra. In het MCK zijn te vinden: - huisartsenpraktijk Stadshart (vanaf 19 februari) - tandartsenpraktijk Claessen Bekker - tandartsenpraktijk Schotel - Apotheek Middelburg (vanaf half april) - ADRZ (polikliniek, echo's, dexa- metingen (botdichtheid), bloed en beeldiagnostiek, radioloog, or- thopeed en overige specialisten; volledig operationeel eind maart) - massagepraktijk Wim Gutteling - haptotherapie Ineke Los - oefenpraktijk Mensendieck Hap py 2 Feet (Jasperina Statema en een diëtist) - podotherapie De Boer, met daar bij een pedicure en een sportarts - wijksteunpunt van Zorgstroom - Curadomi (thuiszorg) - oefentherapie Cesar Marleen van Wijngaarden - fysiotherapie De Oude Veste (de pendance) - ergotherapie De Praktijk (Lies- beth Izeboud) - Stottercentrum Zeeland en Maat schap Logopedie - psychologenpraktijk Triade - de Ouderenwinkel - daarnaast is via de hoofdhuur ders ruimte voor onder meer yoga- lessen, diëtisten en zwanger- schapsgymnastiek. De auditdienst van het Rijk advi seert terugvordering aan de Be- heerautoriteit, meldde De Jonge. Volgende week wordt de raad in vertrouwelijkheid geïnformeerd over de kwestie, kondigde De Jon ge aan. Weer wel openbaar worden de verslagen van de overleggen die het college heeft met de arti- kel-12-inspecteur en de financiële toezichthouder, de provincie, zei De Jonge. Volgende maand wordt duidelijk wat de status is van de nog steeds niet goedgekeurde be groting. De financieel toezichthouder is al wel akkoord met de afboekingen die Vlissingen deed op het Schel- dekwartier (10,6 miljoen), voor de verkoop van Britannia (2 mil joen), en de HKPD-garage ad zes ton en het budget van een ton voor de viering van Vlissingen 700 jaar stadsrechten. Ook de ver koop van de schoolgebouwen aan de Adriaan Coortlaan voor de ont wikkeling van een studentencam pus met 252 kamers is akkoord met de provincie. Is dit wel zo'n goed besluit of krijgt de raad hier later spijt van, wierp Marin de Zwarte (CDA) op. „We hebben wel rekenschap af te leggen aan de volgende raad als die nog eens extra moet bezuinigen." „Ik had van het CDA toch wat vreugdevol ler steun verwacht", merkte Li lian Jansen op. „Ik kan me anders fantastische raadsbesluiten herin neren waar we nu drie, vier mil joen per jaar voor betalen", repli ceerde De Zwarte, doelend op de waardeafboekingen op het Schel- dekwartier. We hebben wel rekenschap af te leggen aan de volgende raad Wat het college betreft is het een fantastisch plan, zei De Jonge, met meerwaarde voor Vlissingen als studentenstad en voor de buurt. Weliswaar staat het com plex voor 3,7 miljoen euro in de boeken en brengt het nu 1.625.000 op, die boekwaarde loopt tenminste niet nog verder op met onderhoudskosten en ren tes, zei hij. „We fixeren het finan ciële probleem. Hiermee zadelen we volgende raden juist niet op met een probleem. De koper gaat voor een veelvoud van de prijs (ad 1.625.000 euro) voor ons op knappen. Zulke mensen staan niet in de rij. Het had ook via openbare aanbesteding gekund, ja", bevestigde hij. „Maar onze toe zichthouder vindt dit goed." Knutselen op Hof Poppendamme In de voorjaarsvakantie kan vanaf zaterdag bij Hof Pop pendamme aan de Poppen- damseweg 3a in Grijpskerke weer worden geknutseld. Dagelijks kunnen kinderen van 11.00 uur tot 16.00 uur bloempotjes beschilderen, vullen met aarde en bloem bollen of een vogelhuisje in elkaar zetten en beschilde ren. Deelname kost 5 euro per activiteit. Zieke Menno komt boek niet signeren De signeersessie van Menno de Koning, de winnaar van Heel Holland Bakt, vrijdag in de Drukkerij in Middel burg en De Koperen Tuin in Goes gaat niet door. De Ko ning is ziek. Hij zou vrijdag zijn nieuwe boek 'Bakken met Menno' signeren en met de Middelburgse deel neemster aan het televisie programma zelfgebakken koekjes serveren. Wandelen langs de stinzenplanten Terra Maris houdt dinsdag 17 februari een stinzenwan- deling. Die begint om 14.00 uur vanaf de Duinvlietweg in Oostkapelle en duurt tot 15.30 uur. De wandeling gaat door het gebied rondom het museum. Aanmelden: Blokfluitiste in de Doopsgezinde kerk De Groningse blokfluitiste Anneke Hoekman verzorgt zondag 15 februari een con cert voor de Stichting Kerk biedt Podium in de Doopsge zinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Haar solo-optreden met oude en nieuwe muziek be gint om 15.00 uur. Kalfjes aaien en soepen proeven Kaasboerderij Schellach in Middelburg heeft maandag 16 (10.00 uur) en woensdag 18 februari (16.00 uur) uit eenlopende activiteiten op het boerenbedrijf: kijkje in de kaasopslag, kalfjes aaien, een kaasje plastificeren en soep proeven. Aanmelden: 0118 - 613984. Cursus over chronische pijn In februari en maart begin nen in Vlissingen nieuwe cursussen 'Controle over pijn'. De cursus door gespe cialiseerde zorgverleners is voor mensen met chroni sche pijnklachten en gaat over pijnmanagement en li chamelijke vaardigheid. www.activos.nl. VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 zoeken elkaar op Vlnr in de gang van het Medisch Centrum Kalverstraat: Alex Angkotta (huisarts), Joost Castenmiller (Getgripp), Wim van de Peppel (huisarts), Leo van der Meer (huisarts), Joost Grootenhuis (Getgripp, de ontwikkelaar van het project) Pau van den Bergh (huisarts), foto Lex de Meester middelburg - Het Medisch Cen trum Kalverstraat (MCK) is geves tigd in een voormalige supermarkt aan de Kalverstraat en een aantal aangrenzende panden aan de Varkensmarkt en Gortstraat. Het MCK meet 2700 vierkante meter. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Vlissingen moet voor 99 procent zeker de volledige 105.000 euro Europese subsidie te rugbetalen die voor de bouw van de strandpost was verkregen. Dat vertelde wethouder John de Jonge de raad donderdagavond. Marin de Zwarte (CDA) GRIJPSKERKE MIDDELBURG/GOES OOSTKAPELLE www.terramaris.nl. MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29