Haltetaxi vervangt busdiensten in Veere Gezondheidscentrum De Mortiere om Zeelandpas biedt gemeente Veere ploertendoder nog geen gratis toeristisch vervoer €3,99 Trapvaardig de straat op APFEL- STRUDEL 28 WALCHEREN GEZONDHEIDSCENTRA Middelburg heeft twee nieuwe gezondheidscentra. Aan de Kalverstraat staat het grootste. bezit van wiet en c< DE SMAAK VAN TOEN 4 STUKS VOOR De nieuwe dienstregeling van Connexxion brengt nog een be langrijke wijziging met zich mee. De bus tussen Middelburg en Veere is vervallen. In plaats daar van wordt de route van de buurt bus, die tussen Westkapelle en Veere rijdt, verlengd naar Middel burg. Het college antwoordt dit op vra gen van DTV-gemeenteraadslid Wim Bartels. Die toonde zich vooral bezorgd over het verdwij nen van het vervoer op zondag naar het station in Middelburg. Hoe kunnen inwoners nog elders in het land naar werk of school, wilde hij wel eens weten. En wat met (jonge) kinderen en andere kwetsbare inwoners? Het is toch niet verantwoord die in het don ker door de polders te laten fiet sen? Op zondagen, zo constateer de Bartels, wordt Veere vrijwel busloos. Dan rijdt alleen de bus Middelburg-Oude Tonge nog door de gemeente en heeft alleen Koudekerke nog een verbinding met Middelburg. Ideaal is anders, reageert het colle ge van B en W, maar het valt alle maal heel erg mee. Het provincie bestuur vindt nu eenmaal dat be zuinigd moet worden en dan kan je er het best mee stoppen om op zondag en 's avonds vrijwel lege bussen door Veere te laten rijden. Zeker wanneer daarvoor een hal tetaxi in de plaats komt. Want an ders dan de bussen, die na 19.00 of 20.00 uur vaak toch al niet meer rijden, is de haltetaxi straks tot 23.00 uur beschikbaar vanaf ie dere halte waar op zondag en 's avonds geen bus rijdt. Reizigers moeten die haltetaxi dan wel tevoren bestellen. Die rijdt binnen de gemeente naar ie dere gewenste halte, en ook naar Middelburg. Probleempje: je kan er niet in met de ov-chipkaart. Contant betalen dus: 88 cent om in te stappen en verder 14 cent per kilometer. MIDDELBURG - Kalverstraat 1 in Middelburg maakt carrière. Het pand werd ooit gebouwd voor Opel-garage Louisse. De auto's verdwenen en het gebouw werd een supermarkt, eerst Albert Heijn, later Agrimarkt en heel eventjes Lidl. En nu heeft het een ongekende metamorfose onder gaan en heet het Medisch Cen trum Kalverstraat (MCK). Waar ooit de lege flessen werden ingele verd is nu de smetteloze balie van de dokter. Het is een verzamelge bouw voor tal van disciplines op het gebied van (medische) zorg. Het MCK is niet het eerste pand in de stad waarin zorgverleners sa menwonen. Dauwendaele heeft al sinds jaar en dag een gezond heidscentrum met een huisarts, een tandarts, een apotheek en een fysiotherapeut. En in de Mortiere opende op 1 februari nog het ge zondheidscentrum in het voorma lige ROC-gebouw aan de Raven- steijnweg. Het is vooral de om vang die het Medisch Centrum Kalverstraat bijzonder maakt. Het pand is nog altijd in handen van H. D. Louisse-Huis in 't Veld. Toen enkele jaren geleden duide lijk werd dat de Agrimarkt zou vertrekken, benaderde de eigena resse het bureau Getgripp met de vraag of het pand geschikt zou zijn als gezondheidscentrum. „Mevrouw Louisse-Huis in 't Veld wilde investeren. Het moest een mooi pand worden, een aanwinst zijn voor de stad voor de komen de decennia", zegt Joost Grooten huis van Getgripp. Met zijn collega Joost Castenmil- ler en compagnon Jeroen Plaisier ging hij aan de slag. Ze maakten een plan en verkenden de (medi sche) zorg in de stad. Bovenaan de verlanglijst stond een huisart senpraktijk die de sprong naar het nieuwe medische centrum Toen eenmaal de huisartsen ja hadden gezegd, volgden de anderen durfde te maken. Grootenhuis: „Dat was nog best lastig. Je hebt hier veel kleine praktijken, éénpit- ters, artsen met een eigen pand, en we zochten een praktijk met minimaal vier artsen." Huisartsen groep Stadshart raakte enthou siast over de plannen voor een, op Zeeuwse schaal, groot gezond heidscentrum. Alle disciplines hebben de huisartsen straks bin nen handbereik. Zowel medische (ADRZ) als sociale (thuiszorg) deskundigheid is letterlijk naast de deur. „Toen eenmaal de huis artsen ja hadden gezegd, volgden de anderen. Men begon er in te ge loven. Inmiddels is alles ver huurd", vertelt Grootenhuis. Huisarts Leo van der Meer is blij met de deelname van het ADRZ in het medisch centrum. Een rönt genfoto of een bloedanalyse kan hij in het pand laten maken. „De lijnen blijven kort, je kunt meekij ken en direct overleggen met een specialist." Zijn collega Alex Ang- kotta: „En wij willen ook echt met het ADRZ samenwerken." Van der Meer hecht eraan te zeg gen dat de faciliteiten van het ADRZ in het MCK uiteraard voor de patiënten van alle huisartsen toegankelijk zijn. Grootenhuis, die ook betrokken is bij het Gezondheidscentrum Mor tiere, denkt dat gezondheidscen tra de toekomst zijn. De huisarts als kleine zelfstandige verdwijnt. „Het zijn nu vooral vrouwen die afstuderen als huisarts. Die wil len in loondienst werken en het liefst in deeltijd." Hierin zijn te vinden: - huisartsenpraktijk de Dolfijn (die ook een vestiging heeft in het centrum van de stad aan de Korte Burg) - Fysiotherapie PMC in Balans (ook op zes andere plaatsen op Walcheren) - Hallux Podotherapie Sandy Wes terhof (ook gevestigd in Oostka- pelle) - medische dienst voor de cliën ten van Arduin. De initiatiefnemers van het Ge zondheidscentrum De Mortiere werkten al jaren samen in een tij delijke huisvesting in de Mortie re. „De zoektocht naar definitieve huisvesting verliep moeizaam. De praktijken zijn dan ook erg blij dat ze nu gezamenlijk een ruimte hebben gevonden die aansluit bij hun wensen", laten zij weten. Een onderdeel van Fysiotherapie PMC in Balans, de poliklinische revalidatie geneeskunde (OCA re validatie) verhuist van Oost-Sou burg naar het gezondheidscen trum Mortiere. De man was rond 03.15 uur ge zien op bedrijventerrein Eindewe- ge en aan de politie gemeld om dat hij zich verdacht gedroeg, in de ogen van de melders. Agenten vonden de man slapend in zijn auto. In die auto lagen ook zakjes hennep en in het dash boardkastje het wapen. De verdachte is ingesloten in een politiecel voor verhoor. Op Schouwen-Duiveland en in Zeeuws-Vlaanderen biedt de kor tingenpas, zowel aan toeristen als inwoners, gratis vervoer langs toe ristische verblijfslocaties en attrac ties. Het was de bedoeling dit ook in Veere te introduceren. Maar dat blijkt moeilijk, moest recrea tie-wethouder René Molenaar de gemeenteraad gisteravond teleur stellen. Probleem is dat het provinciebe stuur aan het busbedrijf Con nexxion alleenrecht heeft gege ven. Dat bedrijf wil best toeris tisch vervoer regelen, maar vraagt daar 'heel veel geld' voor. „Het is moeilijk onderhandelen", Met een monopolist als Connexxion is het moeilijk onderhandelen zei Molenaar. Bovendien, de toe ristische sector voelt er niets voor om ook voor vervoer geld weg te halen uit de gemeentelijke pot voor toeristische impulsen. „Want zo'n bus rijdt wel langs veel ondernemers, maar blijft ook bij veel ondernemers weg." Ander probleem: Vlissingen en Middelburg doen (nog) niet mee aan de pas. „Dat maakt het ver haal ook al niet stevig." Molenaar onderhandelt nog even door. Maar denkt ook aan alterna tieven, zoals de tuk tuk, een busje voor zes personen. Wellicht klein genoeg om er het monopolie van Connexxion mee te omzeilen. - weekendaanbieding - door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere is vanaf maart, zowel 's avonds als in het weekend, vrijwel geheel versto ken van openbaar busvervoer. Geen groot probleem, vindt het col lege van B en W. Want er komt een haltetaxi voor in de plaats. OOST-SOUBURG - De leerlingen van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg zijn een beetje meer 'streetwise' geworden. Onder die noemer gaven ANWB-medewerkers hun gisteren spelenderwijs verkeersles. De jongsten leer den bijvoorbeeld hoe ze veilig konden oversteken, de oudsten reden als voor bereiding op de middelbare school een fietsparkoers. foto Ruben Oreel Zorgaanbieders door Theo Giele Joost Grootenhuis, Getgripp MIDDELBURG - In het oude ROC-ge- bouw aan de Ravensteijnweg te Middelburg is sinds 1 februari het Gezondheidscentrum Mortiere ge vestigd. 'S-HEER-ARENDSKERKE - Een 27-jari- ge man uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op donderdag aange houden bij 's-Heer Arendskerke omdat hij drugs en een ploertendo der bij zich had. door Henk Postma DOMBURG - De Zeelandpas, waar Veere dit jaar 25.000 euro aan bij draagt, biedt die gemeente dit jaar waarschijnlijk (nog) geen gratis toe ristisch vervoer. Dat bleek gistera vond tijdens de gemeenteraadsver gadering. Wethouder René Molenaar - ambaéhtelijk puur - pure producten uit een authentieke bakkerij LANGEVIELE 67 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28