De Zeelandbrug is het grootste knelpunt Onthulling borstbeeld van koning in statenzaal Betere wegen ZEELAND 27 i Nieuwe apparatuur in Admiraal De Ruyter Ziekenhuis verbetert zorg Antiek* Curiosa en Kunstmarkt commentaar Politie ruimt in Zeeland zes hennepkwekerijen GOES - Sander Joosse uit Vlissin- gen rijdt voor zijn baas, Zuidwest Logistiek te Goes, dagelijks over de midden-Zeelandroute. Het be drijf met vestigingen in Goes, Ter- neuzen en Zwolle heeft 40 wa gens rondrijden, waarvan een tiental dagelijks over de Zeeland- brug gaat. Joosse kent de knelpunten op zijn duimpje. Dat begint al bij de ver keerslichten voor de Zandkreek- dam. Daar was vroeger een groe ne golf voor vrachtwagens, maar die werkt niet meer. Joosse: „En je kunt weliswaar over de Zandkreeksluis doorrij den, maar als het druk is gaat dat wel stapvoets. En lang niet iedere toerist begrijpt het. Het is wel een verbetering dat de benzinepom pen zijn verplaatst. Duikt er niet meer ineens een auto voor je de weg op." Voor Sander is en blijft de Zeelandbrug echter het groot ste knelpunt. „Hij is eigenlijk te smal. Je kunt zien dat personen auto's bang zijn voor tegemoetko mende vrachtauto's. Dan gaan ze zachter rijden. En dan heb je nog de mensen die genieten van het mooie uitzicht en 60 gaan rij den." De Zeelandbrug heeft wel bloktij- den; de momenten dat auto's al tijd door kunnen rijden, maar San- der kent ze niet. „Wat moet je dan. Je bent klaar bij een klant. Moet je daar dan wachten? We zien het wel als we over de brug rijden. En als hij opengaat voor m'n neus, rook ik een sigaretje." Momenteel werkt de trajectcon trole op de Zeelandbrug niet. Maar als hij werkt zijn mensen erg bang te hard te rijden. En dan rijden ze niet de maximum toege stane snelheid die op de teller staat, maar voor de zekerheid en kele kilometers langzamer. Dan zitten ze al gauw op 60 kilometer, is de ervaring van Joosse. Een andere vertragende factor is natuurlijk 's zomers het toeris tische verkeer. Op de vrijdagmid dagen is het al vaak prijs vanaf Goes. En het is dan sowieso druk ker op de Deltaweg. Als het maar even stropt, ontstaat al gauw een file. Joosse: „In de praktijk zou de nieuwe A4 bij Bergen op Zoom uitkomst kunnen bieden. Maar die route staat nog niet op elke routeplanner." En dan heb je nog de mensen die genieten van het mooie uitzicht en 60 gaan rijden GOES - Door installatie van de nieuwste apparatuur kunnen Zeeuwen voortaan voor meer on derzoeken terecht in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. Dat stelt het ADRZ dat donder dag een contract van 25 miljoen euro tekende met Siemens. Dat concern gaat apparatuur leveren en onderhouden, zoals röntgenap- paraten en MRI-scanners. Zo krijgt het ziekenhuis de modern ste PET CT-scanner. Daarmee kunnen onder meer tumoren in een vroeg stadium worden opge spoord. Het beschikken over de nieuwste apparatuur is volgens het ADRZ van belang voor de pa tiëntveiligheid. Ook is het belang rijk om interne opleidingen te ver beteren. De deal met Siemens geldt voor de komende tien jaar. De afgelopen jaren heeft Siemens Nederland al zeven van dit soort contracten afgesloten met Neder landse ziekenhuizen. MIDDELBURG - In de statenzaal van het provinciehuis in Middelburg wordt vanmiddag om 12.30 uur een borstbeeld van koning Wil- lem-Alexander onthuld. Een projectgroep bestaande uit de statenleden Goos Roeland (SGP), Leen Harpe (GroenLinks), Anne- beth Evertz (PvdA) en Peter van Dijk (PW), gedeputeerde George van Heukelom en directeur Ka- in de Grote Kerk van Veere 13-02 14-02 15-02 thrin Ginsberg van CBK Zeeland hebben gekozen voor een ont werp dat Marjolein Rothmann in opdracht van de gemeente Am sterdam heeft gemaakt. Het borstbeeld is uitgevoerd in staal en is circa 10 millimeter dik en 50 centimeter hoog. Het staal is geborsteld en gepatineerd om een matte, donkergrijze kleur te krijgen. Het provinciebestuur zoekt naar geld om de wegen tussen Goes en Bruinisse te verbeteren. Wie dacht dat de A4 in West-Brabant alle proble men zou oplossen, heeft het mis. Die onlangs voltooide snel weg helpt vooral de doorgaan de vrachtwagens. Voor het ver keer binnen de provincie deu gen de wegen van de Mid den-Zeelandroute niet. Het he le traject is vaak overvol. Zeker 's zomers. Even de Zeeland brug open? Er staan meteen lan ge files. Even wat kruisend ver keer bij een stoplicht? Idem. Gedeputeerde Staten vragen te recht aandacht voor de knel punten. Overigens komt het nooit helemaal goed met deze wegen, want er zitten obsta kels in die min of meer onver zettelijk zijn, zoals de Zand kreeksluis en de Zeelandbrug. Maar dit is geen excuus om de rest niet aan te pakken. Daar om is de ambitie van de verant woordelijke gedeputeerde Kees van Beveren goed. Nu nog de centjes zien te vinden. In Heikant werd aan de Polenlaan een kwekerij met 372 planten ont dekt in een woning. In Sluiskil zijn op twee locaties aan de Mid denstraat kwekerijen aangetrof fen met 224 en 6 hennepplanten. Op één adres was sprake van dief stal van stroom voor de kwekerij. In Clinge aan de Molenstraat ston den in een woning twee kweek- tenten waarin 72 planten groei den. Ook hier werd de stroom ille gaal afgetapt. In Heinkenszand: aan de Schouwersweg werd een hennepkwekerij ontdekt met 150 planten. Daar is een verdachte aangehouden. En in Middelburg: in een container achter een pand aan de Oude Veerseweg ontdekte de politie een kwekerij met 228 planten. Twee personen zijn aan gehouden. Aanpak van hennep kwekerijen is een speerpunt voor de politie. VRIJDAG 13 FEBRUARI 2015 Midden-Zeelandroute b In het vakantieseizoen en op feestdagen staat het regelmatig vast op de route tussen Goes en Bruinisse. door René Schrier Sander Joosse, chauffeur Vrijdag Zaterdag Zondag 15-19 uur 11-17 uur 11-17 uur MIDDELBURG - De politie heeft woensdag zes hennepkwekerijen in Zeeland ontmanteld. Drie perso nen zijn aangehouden. In totaal zijn 1051 hennepplanten en de kweek- apparatuur in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27