Proficiat k Kleurrijk afscheid Ttoee gewonden ongeval bij sluis almanak Wonen Digitaal patiëntendossier 26 ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 13 februari 2015 25 Sleep- en bergingsbedrijf Multraship schaft drie nieuwe sleepboten aan en is al weer bezig met volgende bestelling. TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship, met Terneuzen als uitvalsbasis, blijft de vloot ver nieuwen. Het concern beschikt al over zesentwintig sleepboten en krijgt er dit jaar nog drie bij. Een volgende uitbreiding zit er alweer aan te komen met 'minstens twee carrouselslepers'. Met de aanschaf van nieuwe sleep boten speelt Multraship in op de voortdurende schaalvergroting in de zeescheepvaart, met name in de containervaart, aldus directeur Leendert Muller. Multraship profi teert van de groei van de contai neroverslag in Antwerpen. Het be drijf is daar met het Duitse Fair- play actief onder de naam Ant werp Towage. Het Nederlandse Damen Ship yards bouwt de drie sleepboten die dit jaar worden opgeleverd. In 2010 bestelde Multraship de eer ste sleper bij Damen. De samen werking is kennelijk goed beval len, want sindsdien heeft Damen zich ontwikkeld tot 'hofleveran cier' van het Terneuzense sleep en bergingsbedrijf. De eerste nieuwe aanwinst, de Multratug 28, wordt al snel in Ter- neuzen verwacht. Het schip dat is gebouwd op de Damen-werf in Roemenië, vertrekt daar vandaag, vrijdag. De andere twee, de Mul tratug 29 en 30, zijn in aanbouw in Vietnam en komen in het twee de kwartaal. Van de drie is de Multratug 28 de bijzonderste. Voor het eerst krijgt Multraship met deze sleper een schip in huis met een hybride voortstuwing. De meeste sleepbo ten wereldwijd zijn diesel aange dreven. De Multratug 28 kan zo wel elektrisch, diesel-elektrisch als op diesel varen. „De aanschaf prijs is wel vijftien procent ho ger", geeft Muller aan, „maar dat verdien je op den duur terug door minder brandstofgebruik. En ook de uitstoot van stoffen als kool stofdioxide (CO2) is aanzienlijk la ger." Multraship is ondertussen bezig met besprekingen over de aan schaf van, zoals Leendert Muller zegt, 'tenminste twee carrouselsle pers'. Het sleepsysteem bij deze schepen bevindt zich onder het stuurhuis in een ronde, een car rousel, waardoor de sleepboot be ter kan manouevreren. Multras hip was in 2002 het eerste sleepbe drijf met zo'n schip. In 2006 volg de een order voor twee carrousel slepers, maar de werf in Maleisië ging failliet. De hele Muller Groep die sleep diensten levert in de Zeeuwse ha vens, Gent, Antwerpen en Bour- gas (Bulgarije) én actief is in de offshore, telt momenteel 360 me dewerkers. Het hoofdkantoor is in Terneuzen. Zo'n twintig mensen zijn daar werkzaam. OBS BRESKENS 2" TERNEUZEN - Bij een botsing op de Buitenhaven in Terneuzen, vlak bij de zuidbrug van de Westsluis, zijn donderdagmiddag twee ge wonden gevallen. Een personen auto die vanaf de Buitenhaven linksaf de brug op wilde, reed op een bestelwagen uit de richting Sluiskil. De chauffeur van de be stelwagen raakte aan zijn hoofd gewond, een inzittende van de personenauto aan haar arm. Ze moesten naar het ziekenhuis. Au toverkeer had lange tijd last van het ongeval. Als de zuidbrug open moest voor scheepvaart, was er geen autoverkeer mogelijk. Die dame uit Goes vierde deze maand haar 65-ste verjaardag. Een gedenkwaardige dag die heel wat overdenkingen bij haar teweeg bracht; over drie maanden kreeg ze haar eerste uitkering volgens de Al gemene Ouderdomswet... Tussen alle hartelijke felicita- tie-emails in haar elektronische post bus zat er één die wel heel erg de aandacht trok. „Op naar de volgende 127 jaar!' luid de de aanhef. Toegegeven, 65 jaren is een aanmerkelijk aantal, maar zó erg was het toch nog niet met haar gesteld? Een blik op de afzender bracht verheldering. Ze voelde zich meteen een eind kwieker dan de af zender. Want dat was de V&D. Huisartsen, apothekers en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wisselen gegevens uit in het Zorgportaal. Maar wat is dat precies? Trots van Terneuzen breidt uit door Harmen van der Werf -\\rrt "T- BRESKENS - Met een 'color run' namen de kinderen van de obs Breskens gisteren afscheid van hun 'oude' school. De deur ging voorgoed op slot. Na de krokusvakantie gaat voor de leerlingen de deur van het mfc, het nieuwe multifunctionele centrum van Breskens, open. „Een kleurrijk afscheid", noemde directeur Els de Meester de laatste activiteiten. Tijdens een run rond de school wer den de kinderen en de onderwijzers bekogeld met kleur poeder. Na afloop verzamelden allen zich op het school plein, iedereen kreeg een bakje poeder en dat mocht in de lucht en natuurlijk ook over elkaar heen gegooid wor den. Het afscheid was kleurrijk; de kinderen en het school plein waren dat na afloop ook. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25