buslijn 10 TWist over locatie voor nieuwbouw in Sluiskil Dagbladbezorger ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Westdorpe en Kloosterzande Vrouw (21) geschept bij oversteken Een 21-jarige vrouw uit Bres- kens is dinsdag rond 18.40 uur gewond geraakt bij een onge val op de Pastoor van Genklaan in Oostburg. Zij wilde de weg oversteken richting de bushal te. Een 22-jarige Aardenburger zag haar te laat en reed op haar in. De vrouw liep beenletsel en een gescheurde lip op. Kuswedstrijd tijdens liefdesdiner Het Fletcher Restaurant in Nieuwvliet-Bad houdt zater dag, Valentijnsdag, een kus wedstrijd onder mensen die daar dineren. Het koppel dat precies 30 seconden met elkaar kust of daar het dichtst bij zit, wint een dinerbon. Aanschui ven aan het driegangendiner kost 29,50 euro. Reserveren via 0117-372020. Brugs Ensemble zingt in Grote Kerk Het Brugs Vocaal Ensemble speelt zaterdag in de Grote Kerk in Groede. Het gezelschap brengt een jubileumconcert ter ere van het 30-jarig bestaan. Op het programma staat werk van onder anderen Beethoven, Mendelssohn, Toon Hermans en Simon Garfunkel. Aan vang 20 uur, entree 10 euro. Liefdesliedjes voor Valentijn in kerkje Een internationaal gezelschap houdt zaterdag een Valentijns- concert in 't kerkje van Water landkerkje. Een Wit-Russische violiste, een Amerikaanse alt violiste, een Belgische organis- te en een Amerikaanse sopraan brengen liefdesmuziek uit aller lei tijden. Aanvang 20.00 uur, entree tien euro. Geld voor luiers door rommelmarkt Een door Hulp aan Hulst op po ten gezette rommelmarkt heeft ruim 685 euro opgebracht. Van het geld koopt de hulporga nisatie luiers en persoonlijke verzorgingsproducten voor ge zinnen, die (net) niet rond kun nen komen. In de hele gemeen te Hulst biedt Hulp aan Hulst momenteel ondersteuning aan zo'n zestig gezinnen. Tienercursus met tekenen en schilderen Kreatieve Vorming uit Hulst geeft een cursus voor tieners die van tekenen en schilderen houden. Vanaf 27 februari be ginnen de lessen voor zowel be ginners als gevorderden tussen de 13 en 17 jaar. Opgeven kan vanaf heden, via 0114-320686 of www.kreatievevorming.nl. De cursus kost 75,75 euro. [l". IC dan niet meer bij." Het zou ook ef fect op de kliniek in Hulst heb ben. Nijskens: „Ons bereiken be richten dat burgers uit onze ge meente richting Terneuzen gaan met het openbaar vervoer, in plaats van naar de polikliniek in Hulst. Is dit het einde van de poli kliniek?" Niet alleen jongeren, ook ouderen worden hard getrof fen, denken de christen-democra ten. Ze zijn bang dat 65-plussers per 1 maart moeten betalen in het openbaar vervoer. Nijskens: „We hebben het onder- buikgevoel dat de provincie er op aanstuurt zoveel mogelijk gebruik te maken van voorzieningen in Terneuzen en hierdoor werkt aan één gemeente in Zeeuws-Vlaan- deren." De gemeente wil nieuwbouw op de plek van de gesloopte Anto- niusschool aan de Baljuwlaan. Een meerderheid van de dorps raad koos eerder voor de Piers- senspolderstraat, de locatie van de vroegere verpleegstersflat en het verpauperde waterschapslabo ratorium. De grond aan de Baljuwlaan is van de gemeente. Maar dat is, al dus wethouder Frank van Hulle, niet de enige reden om voor die locatie te gaan. „Al jaren is gepro beerd nieuwbouw te realiseren aan de Pierssenspolderstraat. Dat is steeds niet gelukt." De gemeente kocht uiteindelijk de grond van de zusterflat om sloop mogelijk te maken. Voor het waterschapslab is Van Hulle niet van plan dit nog eens te doen. De Baljuwlaan is volgens hem geschikter voor nieuwbouw, omdat die plek centraler ligt. Een meerderheid van de dorpsraad is voor de andere locatie vanwege het uitzicht op het kanaal. In dorpshuis 't Meulengat is woens dagavond 11 maart een bouwverga- dering over de kwestie. OPZOEK DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 klaar voor start Beheerders Cindy Maenhout en Jacco Bakker achter de bar tussen het dorpshuis en de brasserie. OOSTBURG NIEUWVLIET-BAD GROEDE WATERLANDKERKJE HULST HULST 'f ui-«ai IrBiioSSS De gymzaal is bescheiden van omvang, zodat die niet concurrerend werkt voor sporthal Scheldeveste. SLUISKIL - Over nieuwbouw in Sluis kil dreigt onenigheid tussen de dorpsraad Sluiskil en de gemeente Terneuzen. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75