Heropening van doorlaatmiddel bij Zoekgeraakte gevonden Rammegors laat op zich wachten iPhone wordt vergoed 30 BEVELANDEN en THOLEN Leerlingen uit groep 7 en 8 basisscholen Hansweert kiezen zelf ontwerp voor speeltuin in kinder gemeenteraad. HANSWEERT - Als het gaat om effi ciënte besluitvorming, konden de Reimerswaalse raadsleden gistera vond nog heel wat opsteken van de kindergemeenteraadsleden uit Hansweert. Waar de 'echte' par tijen soms na uren vergaderen het nog niet met elkaar eens zijn, wa ren de drie gelegenheidsfracties uit Hansweert eigenlijk al voor de ver gadering in grote lijnen eens over de invulling van de nieuwe natuur- speeltuin in hun dorp. De drie speciaal gevormde fracties, bestaand uit groep 7 en 8-leerlin- gen van basisscholen De Schutte- vaer en De Eendracht, kozen na melijk een paar weken geleden al unaniem voor dezelfde leveran ciers van speeltoestellen. Ambtenaren van de gemeente had den uit de catalogi van drie bedrij ven pakketten samengesteld. De kinderen mochten een pakket van één bedrijf kiezen en de verschil lende speeltoestellen, bloemper ken en bankjes op de lege platte grond van de speeltuin aan de Kee- ten neerleggen. In de fractievergadering van frac tie 2 was men het snel eens. „De één was veel te oranje voor een na- tuurspeeltuin en bij de derde za ten er te veel saaie bankjes bij", legt Collin uit. De ontwerpen van de andere partijen moesten eigen lijk geheim blijven. Maar net als in de echte politiek wordt er volop ge lekt dus waren veel fractieleden al op de hoogte van het feit dat alle groepjes voor dezelfde leveranciers hadden gekozen. Hun coaches, één echt raadslid en één jongerenwerker per fractie, richtten zich dan ook vooral op de presentatie. „Benadruk dat jullie graag buiten spelen en dus experts zijn en weten wat de jeugd in Hansweert wil", adviseerde PvdA- raadslid Kees Verburg 'zijn' fractie. Een ruimte verderop vergaderde fractie-t onder leiding van Tin Jan sen (SGP). Terwijl de presentatie wordt geoefend, legt kinderraads lid Tiamo uit dat de opknapbeurt hard nodig is. „Het is nu echt een lelijke speeltuin." Nadat de kinderraadsleden 's mid dags -net als in het echt- in een Opinieraad met elkaar van gedach ten wisselden, was het 's avonds tijd voor de besluitraad. Daarbij waren ook de andere klasgenoten en familieleden aanwezig. Na drie flitsende presentaties de batteerden de leerlingen vooral over de indeling; immers over de keuze van de toestellen zelf waren ze het al eens. Zo liepen de menin gen uiteen of de toestellen voor kleuters nou wel of niet in een aparte hoek moesten staan. Demi van fractie-2 was voor een mix. „Als een kindje valt en de ouders letten niet op, dan kunnen grote kinderen zo'n kindje helpen." Ook was er discussie over de posi tie van de vlinderstruiken. Die moesten volgens Thomas van frac tie-3 niet kriskras door de speel tuin staan, maar bij elkaar. „An ders jaag je de vlinders weg." Frac tie-2 sloeg abrupt toe met een ge vatte reactie. „Het is toch geen speeltuin voor vlinders?!" Na schorsing bleken fractie-2 en fractie-3 het op een akkoordje te hebben gegooid en was het debat eigenlijk beslist. Dat weerhield frac- tie-i er niet van om nog eens ste vig in te gaan op de keuze voor een 'beekje'. De leden van fractie-i voorzien een modderig rommeltje en zien gevaar voor kleine kinde ren. „Want ouders letten ook wel eens niet op", zei Sharon. De andere fracties bleven echter bij hun standpunt, waardoor het ontwerp van fractie 3 met negen stemmen voor en vijf stemmen te gen werd aangenomen. KINDERCEMEENTERAAD IN REIMERSWAAL Het doorlaatmiddel in de Krab- benkreekdam werd begin decem ber geopend, maar ging ook snel weer dicht. Het bleek dat aan Oos- terscheldezijde sneller erosie op trad dan werd verwacht. Onder zoek toonde aan dat de bodem uit fijner zand bestaat dan aanvanke lijk werd aangenomen. Om tegen de sterke stroming be stand te zijn, komt er een uitbrei ding van het oppervlak waar de zogeheten bodembescherming is aangebracht. Eind januari sprak Rijkswater staat nog de hoop uit dat deze werkzaamheden in de eerste week van februari konden wor den afgerond, maar dat is niet ge- Het uitbreiden van de bo dembescherming bij het Rammegors kost meer tijd door een andere werkwijze lukt. „De aannemer heeft ervoor gekozen om de bodembescher ming op een andere manier aan te brengen", verklaart woordvoer ster Anette Uitterhoeve. „Eerst wordt het kleine materiaal aange bracht om dit vervolgens af te dek ken met de grovere breuksteen. In dat geval heb je dus twee keer werk." Uitterhoeve denkt dat het door laatmiddel volgende week of uiter lijk de week erna weer kan wor den geopend. Dan kan de verzil- ting van het Rammegors eindelijk beginnen. Het Oosterscheldewa- ter moet zorgen voor de komst van schorren en slikken. De vinder van de iPhone meldde zich eind 2013 bij de gemeente. Volgens de wet mag de vinder kie zen of hij het voorwerp afgeeft bij de gemeente of thuis bewaart. Als na een jaar de rechtmatige eige naar niet is gevonden, wordt de vinder de nieuwe eigenaar. In dit geval werd de vinder in de loop van 2014 gevraagd het toestel naar de gemeente te brengen, om dat iemand anders melding had gemaakt van een verloren iPhone. Na onderzoek bleek echter dat het om een ander type ging. Toen de vinder een jaar na de vondstdatum de telefoon op wil de halen, bleek deze te zijn kwijt geraakt op het gemeentehuis. Het college van B en W heeft besloten de vinder een vergoeding te beta len van 200 euro, de waarde van een geblokkeerde iPhone. De gemeente doet aangifte van vermissing en past, om herhaling te voorkomen, de procedures aan. 'Het is geen vlinderspeeltuin!' Fractie-3's middags in het gemeentehuis van Reimerswaal in Kruiningen tijdens de fractievergadering. Hun ontwerp is uiteindelijk met een meerderheid van stemmen in de kindergemeenteraad aangenomen, foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse 9 Het voorstel van fractie-3 voor de na- tuurspeeltuin in Hansweert, werd na enige aanpassingen op aandringen van fractie-2, met negen stemmen voor en vijf stemmen tegen aangenomen. De gemeente Reimerswaal heeft in Yerseke, Krabbendijke, Rilland en Kruiningen een kindergemeen teraadsvergadering gehouden. Doel is jeugd betrekken bij uitvoe ring van gemeentelijke projecten. In Hansweert zou aanvankelijk een skatebaan worden ontworpen. Daarvoor was geen draagvlak, waarop een speeltuin is gekozen. Voor het plan is een bedrag van 40.000 euro beschikbaar. De vernieuwde speeltuin aan de Keeten wordt nog voor de zomer vakantie op feestelijke wijze met de betrokken kinderen geopend. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Het duurt nog iets langer voor het doorlaatmiddel bij natuurgebied het Rammegors in Sint Philipsland weer opengaat. De aannemer heeft gekozen voor een werkwijze die meer tijd kost. door Joeri Wisse KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft de procedures voor het bewa ren van gevonden voorwerpen aan gepast. Aanleiding is een voorval met een verloren iPhone die op het gemeentehuis is afgegeven en daar opnieuw is kwijtgeraakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69