FE DE ME DEN Oalle gekheid op 'n stoksje Voor al uw carnavalskleding! on the move Oriënt Express S-HEERENHOEK ■fans w "w hii'ekojnfflf HEERENSTRAAT 21, 4453 AA 'S-HEERENHOEK EETCAFÉ Shoarma - pizzeria Heerunstraat 19 - 4453 AA 's-Hecrcnhock - Tel. (0113) 35 23 15 M Met medewerking]van: Megaljl rive-inn DëjJuke Box Entree 5,- [i Legitimatiewerplicht Dre&scodePCarriavalslileding Vól - Vol! BIjLverlatenHvanTaTgMetJbuitenterrein! di en lejachteraandejriifaanite; sluiten. weacoop Kiekiens Werriiaan 67 - tel,: 0113-35 16 51 moet in al zijn aderen en poriën het Paerehatse carnaval hebben." geeft een lachende prins Richard aan. Voorzitter van Stichting De KoenkelpotTon Oosthoek kan dat beamen: 'Het zijn twee belangrijke vacatures in onze organisatie. Net zo belangrijk als al onze vrijwilligers want ik zeg, zonder vrijwilligers geen carnaval. Ons motto is 'Oalle gekheid op 'n stoksje' maar zoals we weten is het niet allemaal gekheid. Er komen ook serieuze zaken om de hoek kijken bij zo'n carnavalsfeest. Het is altijd weer een uitdaging om zoveel mogelijk feestneuzen dezelfde kant op te krijgen." Donderdag wordt 's-Heerenhoek Paerehat met Day Before in Eetcafé De Meiden en vrijdag krijgt dat gestalte met de onthulling van 'Jikke 'in de Bierdulve. De dag staat in het teken van schoolcarnaval, kindercarnaval en jeugdcarnaval. Zaterdag in de feesttent het gezel lige Wagenbouwersontbijt om 10.00 uur en voor vertrek(14.30 uur) van de Kinderoptocht bij de Jeugdhoeve de ingebruikname van een 'bridge of love', de XXLovebrug waar dan een zeker iemand het allereerste slotje aan komt hangen. "We denken mee op wereldniveau", aldus Ri chard, "Na dit weekend hangt de brug héél vol met Paerehatse liefdesslotjes.". Traditiegetrouw stroomt 's-Heerenhoek zondag vol met carnavalsvierders en publiek voor de grote optocht (14.00). De organisatie verwacht weer een groot spektakel met een spetterend showorkest tussen de prachtige wagens en de loopgroepen. Maandag Kieltjesbal en kroegentocht van Prins en zijn gevolg en om 23.11 uur de verbranding van de koenkelpot. In de horeca kan met munten worden afgerekend en er rijdt een speciale busdienst. Het carnaval in Paerehat gaat in een flow een mooie tijd tegemoet want na het uitbundige leutfeest, dit jaar voor de 54ste keer alweer én altijd onder toeziend oog van beschermvrouwe Jikke, wacht volgend jaar met 55 jaar een carnavalsjubileum. Prins carnaval Richard, veertiende jaargang, zit er vol van, nee, loopt ervan over. "Wist je dat carnaval echt een feest is van deze tijd? Nou voor degene die het niet weten leg ik dat graag even uit. Carnaval is een feest dat door mensen samen gevierd wordt, het is dus een sociaal gebeuren. Aangezien er in feest tent en alle andere horecagelegenheden volop ruimte is om met je vrienden en kennissen te praten, te dansen, wat te drinken en carnavalsgrappen uit te halen kun je natuurlijk ook laten zien wie je echt 'liked' en kun je live foto's maken, je weet wel 'eigenste'. Met een kleine omzetting van letters kun je die dan op cafeesbook zetten. Kijk, da's nou typisch 'Oalle gekheid op 'n stoksje' het carnavalsmotto van Paerehat." Om echt compleet te zijn is de prins met zijn Raad van Elf op zoek naar een nieuwe nar. "Daar is een vacature in dus ik verwacht zondag een optocht met narren die wel willen. Ze moeten bij sollicitatie wel hun CV laten zien maar dat staat in deze voor Carnavals Voorbereiding. Het is trouwens ook tijd voor een nieuwe prins, die vacature staat ook open. Wie dat wil doen moet wel een enorme potentie hebben en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64