Onzekerheid bus blijft, Dreischor is strijdbaar 66 Het slachtoffer was een aardige man die overal met zijn scootmobiel naartoe reed 66 Een alarmsysteem zou wellicht de ellende hebben kunnen beperken SCHOUWEN-DUIVELAND 29 De verre buurvrouw moet er niet aan denken wat zich in het huis heeft afgespeeld. „Vermoedelijk is de man overleden door de rook maar ik denk dat zijn vrouw nog geprobeerd heeft om hem naar buiten te krijgen. Met een alarm systeem was er wellicht bij het eerste vlammetje al hulp komen opdraven." Ze merkt op dat het de bedoeling is dat ouderen steeds langer zelf standig blijven wonen. „Nou, de ze mensen hadden het prima voor elkaar: de goede hulpmidde len, mantelzorg naast de deur. Maar als er dan op klaarlichte dag zoiets gebeurt in een tamelijk af gelegen woning, wie schiet er dan te hulp? Als je het mij vraagt, zijn er genoeg technische hulpmidde len om eerder alarm te kunnen slaan." De brandweer was dinsdag na de melding snel ter plaatse met vijf voertuigen. Ook de traumaheli kopter en twee ambulances wa ren snel aan de Platteweg. De vrouw kon na een klein half uurtje naar buiten worden ge haald, waar het traumateam haar meteen zoveel mogelijk stabili- seerde voordat ze met een ambu lance naar Goes kon worden ge bracht. Een van de artsen van het traumateam is meegereden met de ambulance. De helikopter vloog naderhand naar het ziekenhuis in Goes om de arts op te pikken. Het stoffelijk overschot van de man werd pas gevonden na ruim een uur, toen de brandweer de woning kon betreden. De brand was om 15.45 uur onder controle maar daarna is er nog een poos na geblust. Onder meer vanaf het dak waar de koppen van de bal ken nog nagloeiden. Over de materiële schade is nog niets bekend, maar de woning is helemaal uitgebrand. In de nieuwe dienstregeling doet de bus Ellemeet niet meer aan. De dorpsraad heeft alternatieven aangedragen om toch een bus te kunnen houden. Connexxion wil daar wel in mee gaan, maar dat gaat dan wel ten koste van een nieuwe route door Zierikzee. Daar zouden de bussen verdwij nen van de Calandweg. Dat is niet meer mogelijk als bij Elle meet ook al extra meters gemaakt moeten worden. Van Burg is daar mee voor het blok gezet. Ze liet gisteren weten na te denken over de ontstane situatie en gaat wel licht ook nog in overleg met de provincie Zeeland. Want er speelt meer. Ook Dreischor verliest in de nieuwe dienstregeling de reguliere bus. De buurtbus blijft wél rijden op het dorp. Gisteravond hield de dorpsraad een bijeenkomst om te inventariseren hoe de inwoners hier over denken. De pijnpunten zitten vooral in de ochtend en aan het einde van de dag, als de haltetaxi rijdt. „De eerste halte taxi gaat om twaalf minuten over zeven, en dan kan je dus de Inter- liner naar Rotterdam niet meer halen", schetst voorzitter Leone van der Sar. „Ik heb dat vanmid dag voorgelegd aan de provincie, en daar zeiden ze dat ze nooit aan de Interliner hadden gedacht." Ze vraagt zich ook af hoe het zit met de vervoersgarantie. Iemand die de haltetaxi neemt, heeft de ga rantie de aansluiting met de regu liere bus te halen. „En anders moet de taxi achter de grote bus aan. Maar wat gebeurt er als er twee mensen in de taxi zitten en de een moet naar Rotterdam en de ander naar Goes, waar gaat die taxi dan heen?" De inwoners maken zich ook druk over de rompslomp. Voor een haltetaxi moet je anderhalf uur van tevoren bellen. Als je 's ochtends vroeg opstaat en het is bar slecht weer en je wilt daarom met de bus, dan kan dat dus niet. Ook de kosten (voor een haltetaxi moet apart betaald worden) vin den mensen vervelend. De dorps raad inventariseert hoeveel men sen de bus pakken. Die cijfers ne men ze mee naar de openbare bij eenkomst met de provincie Zee land op 23 februari. „We blijven strijden", zei Van der Sar. Exposities foto's Tanny Lemsom Tanny Lemsom exposeert vanaf zondag foto's van men sen en natuur in atelier Ja Mar Natuurlijk aan de Zee- anemoonweg 11 in Renesse. In de nieuwe expositie wordt het werk van Jan en Corrie de Troie geprolon geerd. Het atelier is open van maandag tot en met vrij dag, van 13.30 tot 16.30 uur. Workshop voor amateur-filmmakers De Stichting Cavak houdt voor ambitieuze amateur filmmakers donderdaga vond 19 februari in filmthea ter Fizi in Zierikzee een zo geheten FilmideaZ. De deel nemers krijgen informatie over het opbouwen van een filmidee aan de hand van Hollywoodfilm-fragmenten. Aanvang: 19.30 uur. Over Gulden Snede en Da Vinci Code Beeldend kunstenaar Kees van de Wetering geeft zater dag 21 februari een lezing over 'De Gulden Snede en de Da Vinei Code'. Hij doet dat in zijn atelier aan de Ap- pelmeet 27 in Burgh-Haam- tede. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Deelname kost 15 euro. Info en aanmelden via www.schilderles.nl. Politie zoekt schennispleger De politie heeft dinsdaga vond gezocht naar een schennispleger in de omge ving van de Zuidwellestraat in Zierikzee. Volgens een 13-jarige jongen liep er rond 20.20 uur, ter hoogte van het witte bruggetje, een naakte man. Hij zou een getinte huidskleur en kort donker kleurig haar hebben. Agen ten zijn in de omgeving gaan zoeken, maar de man is niet gevonden. Bakker Menno signeert boek Menno, de winnaar van Heel Holland Bakt, komt vrijdag naar boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Onlangs verscheen zijn eer ste boek. Tussen 12.00 en 13.00 uur signeert Menno in de winkel zijn boek. Vanaf 15.00 uur doet hij hetzelfde bij de Drvkkery in Middel burg. jg DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 Bij het nablussen haalde de brandweer de pannen van het dak om de laatste restjes vuur te doven, foto's Marcelle Davidse John Pieters Verre buurvrouw door Melita Lanting ZIERIKZEE De dorpsraad van Elle- meet krijgt nog geen uitsluitsel of de bus in de toekomst door het dorp zal blijven rijden. Gisteren sprak wethouder Jacqueline van Burg met busvervoerder Con- nexxion over de bussen op het ei land, en dat heeft nog geen con creet besluit opgeleverd. De invoering van de veran deringen in het sociale do mein vordert. De gemeente krijgt minder klachten RENESSE ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE Bakker Menno GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55