Big hero six krijgt eigen smoel in saus van Disney Wende Snijders in eerste filmrol en een verhaal over lawine met grote gevolgen UIT 5 Vlak na de première op het Filmfesti val in Berlijn en zelfs net voor de lan delijke première in Amsterdam is de film 'Zurich' zondagmiddag om 16.15 uur al te zien bij Film by the Sea door het Jaar in Cinecity in Vlissingen. In deze film onder regie van Sacha Polak maakt Wende Snijders haar filmdebuut. In haar rol van Nina zwerft zij in een wanho pige poging het verleden te vergeten, langs de snelwegen van Europa. Ze ontmoet de Duitse vrachtwagenchauffeur Matthias en reist met hem mee. Maar veel over wie zij is, laat Nina niet los. Langzaamaan wordt duidelijk dat zij zich ophoudt in de truckerswereld omdat ze gedreven wordt door de pijn van het ultieme verraad dat haar is overkomen. De tweede voorpremière van Film by the Sea door het jaar de komende week betreft de Zweedse film "Turist' van regisseur Ru ben Östlund. In dit verhaal draait het om een Zweeds gezin dat is afgereisd naar de Franse Alpen voor een welverdiende skiva kantie met elkaar. De zon schijnt en de sneeuwhellingen zijn spectaculair, maar tij dens een van de lunches worden ze over vallen door een lawine die alles op zijn kop zet. De gasten schieten in paniek alle kanten op en moeder Ebba roept haar man Tomas om hulp terwijl ze haar kinderen probeert te beschermen. In plaats van zijn gezin te redden, zet Tomas het echter op een lopen. Hoewel de lawine op tijd onder controle gebracht wordt en een ramp uitblijft, heeft Tomas' instinctieve keuze grote gevolgen voor de rest van de skivakantie. De film wordt maandagavond om 20.00 uur vertoond in CineCity Terneuzen en is dinsdag om 14.00 en 19.30 uur te zien in CineCity Vlissingen. Big hero six' is de eerste ani matiefilm uit de Disneystal die Marvel-figuren opvoert. Dat betekent echter niet dat Thor, de Hulk, Iron man of Captain America komen opdraven. 'Big hero six' is namelijk een nage noeg vergeten obscure strip die in 1998 het levenslicht zag. Deze heeft inmiddels cultstatus verwor ven, maar is nooit vermengd met de bekende striphelden die nu de bioscopen domineren. Met een Disney-saus en veel crea tieve vrijheden is het een origine le en energieke familiefilm gewor den, die helaas op de tweede helft iets te bekend terrein verkent. De studerende uitvinder Tadashi sterft tijdens een explosie op de universiteit. Hij laat zijn nieuwste robot-ontwerp achter, een soort opblaasmachine die geprogram meerd is om te verplegen. Zijn in telligente broertje Hiro, ook een uitvinder, ontfermt zich over de witte goedzak, die luistert naar de naam Baymax. Hiro zelf had zich de weken voor de tragedie beziggehouden met het creëren van organische robot deeltjes die allerlei vormen kun nen aannemen en het leven we zenlijk vergemakkelijken. Maar een gemaskerde slechterik heeft het gemunt op de futuristische deeltjes. 'Big hero six' heeft net als eerdere Disney-successen 'een totaal ei gen smoel'. we ridders, het maatpak is hun harnas. Hun hoofdkantoor is ge vestigd in een kleermakers shop, waar de paskamer een ge heime lift is en een ruk aan de kapstok een spionwaardig wa penarsenaal tevoorschijn to vert. Eggsy's wereld is er een van baggy sportkleren en low-life criminelen die met el kaar op de vuist gaan in de buurtpub. Beide kampen, zo wel de bekakte Britse upper- class als de ordinairearbeiders- klasse, worden op de hak geno men. Vaughn weet dat een ech te Bond-film bestaat bij de gra tie van een goede schurk. Dat is dan ook het allerleukste aan 'Kingsman'. Samuel L. Jackson laat zijn Tarantino-typetjes ver bleken met mr. Valentine, een slissende it-magnaat met zijn eigen masterplan om overbe volking tegen te gaan. Kleurrij ker worden schurken niet ge bakken. Samen met stripge- weld en klassieke Bond-ingre- diënten als dodelijke assistent, grotto en welwillend meisje, mixt Vaughn een verrassende martini voor een superhelden- lievend breezerpubliek. DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 Scène uit de film 'Turist' van regisseur Ruben Östlund. door Ruben van Eijl 'Big Hero Six'; regie: Don Hall Chris Williams; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen. he Secret Service, foto Jaap Buitendijk maatpak 'The secret service'; regie: Mat thew Vaugh; met o.a. Colin Firth, Michael Caine; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen. Robot Baymax is de held in Disney's nieuwe animatie Big Hero 6. foto Disney CAUTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45